Ergenlik çağında saç uzatmanın boya etkisi doğru mudur?

selam arkadaşlar genç yaşta saç uzatmanın boya sizce bir etkisi olurmu ? biri forum'da yazmış çocuğun birinin saçlarını kesmemişler doğduğundan beri saçları beline kadarmış çocuk 7 yaşında 90 cm falan mış biride doktar'a falan götürmüş çocuğunu saçını tıraş et gelişimini etkiliyor demiş bunu diyen doktor'da 15 yıllık çocuk uzmanlığı falan okumuş anlattıklarıma gerçekten düşünerek cevap verin...

0|0
8|9

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• bende ona benzer sactan dolayi bir sey duydum. sacini uzatirsan, senin gucun/kuvettin en cogu sacina gidermis. vucudunun baska yerlerine az gidermis enerjin. uzun sac tavsiye edilmiyor daha buyuyecek kisi icin. ama yasin 18i gecmisse artik frak etmez. uzaman artik bitmis sayilir. buyursun cok azicik. bunu bende bir yerde okudum ya da duydum. bence dogrudur, aklinda tut. ama son karar sana kalmis, ii dusun. sana sanslar diliyorum.

0|0
    0|0
    • Ya Teşekkür Ederim Cevapına Bir de Ben Saçlarımı 5 - 6 Ay Uzattım Saçım İstediğim Gibi Şuan'da Ve Ben Bunu 5 Ay Sonr Falan Aklıma Geldi Saçlarımı Kestirmek te İstemiyorum Ben Aslında Kısa Saç Taraftarıyım Ama Saçlarımı Kestirince Bana Yakışmıyor Kısa Saç Öz Güven Eksikliği Oluyor Bende Kısa Saç Olunca Ne Yapmalıyım Sence ?

• Evet alakası var çünkü saç vucuttaki bazı vitamin ve mineralleri emiyor bu yüzden boy kısa kalabiliyor

1|0
    0|0
  • bana pek inandirici gelmiyor acikcasi, yani bana göre alakasizdir birbirinden

0|0
    0|0
  • erkeklerınde vucutlarında kızlardan fazla tuy oluyorlar ama kıllı ve uzun ınsanlar goruyoruz hala :D

0|0
    0|0
  • Evet hatta ilkokuldayken bi arkadaşım vardı saçları baya uzundu kestirdi bu yüzden omuzlarına kadar

0|0
    0|0
  • vitaminler falan hep saça gidiyormuş biz de kuruyup kalıyormuşuz öyle duymuştum :/

0|0
    0|0
  • Etkisi olduğunu duymuştum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Saç uzamak için bedendeki mineralleri, vitaminleri kullanıyor mantığıyla yola çıkalım: Sonuçta saçımız kısa da olsa, uzun da olsa her saç teli uzamak için bu mineral ve vitamini alacak. Yani kısa saçta da aynı sayıda tel var uzun saçta da, dolayısıyla bu teori çürüyor. Ama hormon anlamında ne gibi bir etkisi vardır, onu uzmanına sormak gerek.

0|0
    0|0
    • bak saç ne kadar uzarsa o kadar fazla Mineral İhtiyacı Duyuyormuş Uzadıkça Daha Da Fazla Alınıyormuş Anladınmı ?

• Anladım da Artistliğinin Sebebi Nedir ?

• Artistlik mi? Arkadaşım biz o kelimeyi yıllar yıllar önce lise çağlarında kullanırdık. Sığ bir insan olarak hayatına devam etmek istiyorsan bu türden kelimeler söylemlerine girer. Benden sana bir büyük öğüt: bu türden modası geçmiş söylemlerle kendini basitleştireceğine daha itinalı anlatım tarzlarıyla kendini geliştir "artist" kardeşim...

• Kesinlikle söz konusu bile olamaz.

Öyle olsaydı istisnasının görülmemesi gerekirdi.

Çünkü saç herkeste olan bir şeydir.

Kadınlar ile erkeklerin yapılarındaki farklılık, metabolizmalarında ve evrim sürecinde üstlenilen rollerde bulunmaktadır.

0|0
    0|0
  • saç kanla beslenir ,aslında vucuttakı tum kıllar kanla beslenir buradan çıkarım yabılabılır

0|0
    0|0
  • wooow olabilir :D neyse kızım olunca asker traşı ile gezdireceğim :D kafama yattı

0|0
    0|0
  • Annem küçükken hep anlatırdı,iki komsu varmış, birinin çocuğunun saçı uzunmuş babası kasapmış her gün et yedirirmiş, diğerinin babası berbermiş sürekli traş edermiş. Berberin oğlu kocaman etli butlu olmuş, Kasabın oğlu küçücük kalmış diye :D

0|0
    0|0
  • saçmalığın daniskası.

0|0
    0|0
  • saçmalama insanın yaratılışındadır erkeklerin kızlardan uzun olması en azından büyüm bölümü yani

0|0
    0|0
  • Bizim bir arkadaş vardı saçları basenlerine kadar geliyordu, iyide bir arkadaşımızdı baya muhabbeti falan iyi bir kızdı. Geçenlerde saçlarını kestirmiş sonra göremedik onu bir daha o kadar kısaymışki aslında üstüne basmışlar :)))

0|0
    0|0
  • Başka yerinin kılını uzat onun etkisi daha çokmuş:):):)

0|0
    0|0
Yükleniyor...