Üniversite okurken flört etmeye karşı mısınız?

böyle bişey mümkün mü yani bazı cemaatlere mensup bayan veya erkekler flörte karşı olduklarını söylüyorlar ama ederler mi etmezler mi Allah bilir siz edenine rastladnz mı...ben karşı değilim peki sizin fikirleriniz? bilhassa muhafazakar olanlarımız varsa onların görüşleri neler, bir insan neden karşı olur buna?

0|1
10|22

En İyi Erkek Görüşü

• unıversıtedeyken bızım sınıfta cematten bir arkadas vardı..(cemattın ısmını vermek ıstemıyorum)..unıversıtenın ılk yıllarında sureklı bana cemaati overdı.hatta ben alkol alırdım benı elestırırdı ben cumadan cumaya gıderdım camıye bunu da elestırırdı.neyse 3.sınıfa gectık sıkı bır muhabetımız yoktu ama yınede sınıfta olan seylerı oyle yada boyle ogrenrdık.o yıl oyle bırsey duydum kı sankı kafamdan vurulmusa donmustum.bana herseyın gunah oldugunu soyleyen o cocuk oyle bır sey yapmıstı kı sasırmamam olanaksızdı.bu arkadas bır kızın bekaretını almıs ve sonrada ayrılmıs kızdan...bu haberı duydugumda o kadar elestırmek ıstedım ancak bır turlu yapamadım herkes onu elstırırken ben hep uzak kaldım boyle seylerden.bunu bır cemaate de yuklemedım herzaman bır grubun ıcınde ıyı de olur kotu de...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Sınırları aşmadan olabilir .Ama çok içli dışlı olmaya gerek yok bence.Sınırları korumak gerek eğer öyle olursa olabilir.Burdan fetva vermiyorum tabiki haşa fetva vermek bizim işimiz değil. haddimize değil ama herşeyin bi sınırı var yani.Eveleniceğin kişiyi tabiki tanımak ister insan ama işte evlenmeden önce sınırları aşmakmak gerke yoksa aşk çok güzel birşey.Bir alimle onun talebesi arasında geçen bi diyoloğu anlatıyım burda.Bir gün talebe alime yani hocasına soruyor ben Allahın o iman-ı aşkına nasıl mazhar oalbilirim diye.O da diyr ki talebesine sen hiç aşık oldun mu diye_O da hayır diyor.Alim de şu cevabı veriyor.Sen daha aşık olmamışın ki.Aşık olmadan Allah aşkının ne olduğunu bilemezsin diyor.Bi anlatandan duymuştum yani ALLAH BİZİ yaratırken bize bu duyguyu verniş aşk duygusunu iyi yönde kullanırsak ne güzel ama aksini yaparsak vay hailimize.

2|1
    0|0
  • Üniversite okurken değil, her zaman karşıyım ancak içinde cinsel yaklaşım olanlara karşıyım. Cinsellik olmasa da gönül eğlendirmek denilen yani evlilik amaçlı olmayana da karşıyım. Bir erkekle bir bayanın yalnız başlarına kalmalarına da karşıyım. Çünkü üçüncüsü Şeytandır ve kesinlikle akıllarına kötü birşey düşürür. Yapmazlar belki ama Şeytan boş zamanlarını her zaman kollayacaktır. En iyisi kötü şeylerin olmasına zemin hazırlayacak şeylere fırsat vermemektir. İnanç kısmını bazı arkadaşlar güzel bir şekilde açıklamış, ellerine yüreklerine sağlık.

0|0
    0|0
  • simdi flört durumlari insanin aklini basindan aldigi icin kafalari karisabilir düsüncesindeler.

Ancak kendini bilen birisi icin bu durumun bence bir önemi yok.Önemli olan uygun adaylarin olmasi gerekmezmi

0|0
    0|0
  • Hayır değilim. Cemaat dediğiniz Gülen Cemaati ise yanlış yoldalar, doğru zannetmekteler. Diğer cemaat tarzı oluşumlar hakkında bilgim yok.

Flört dediğimiz duygusal ilişki dinimize ters değildir. Ancak cinsel arzu, cinsel eylem gibi durumlar sakıncalı karşılanmaktadır.

0|0
    0|0
  • cemaatlere mensup kişilerin demek istediği bir kızla bir erkek erkadaş olamazlar çünkü her zaman her şeyin doğruluğuna ve layıkına inandıkları için böyle derler .Şahsen üniversite okurken bende flörtüm olsun istemem olursa en iyi kişiyi seçmeye çalışırım . çoğu ilişkiler yalan .yapmacık ,çoğu kişiler ortam yapmak yalnız kalmamak için çıkıyo .

0|0
    0|0
  • Bu karşıtlığın üniversite ile alakası nedir ben onu anlayamadım. Flörte karşı olan her daim karşı olur sadece üniversitede karşı olup okul bittikten sonra flört mü ediceksiniz yani mantığı nedir bunun.

0|1
    0|0
  • Yetistirilme tarzinin hayat algisi uzerindki etkisi kacinilmazdir. Ama sonrki yasnti da bir o kadar etkildir. Flortu hram goren bi ortmdan gelip, ypmamanin mallik olarak nitelendiildigi bi yere gelince de ister istmez catismlar yasanir. Cemmat olayi da budur. Nefis ister, cemaat yasklar, olan arada derede kalan insana olur. Sahsen flort cok tatli gelse de ypmanin yaskligi ikinci kere dusunduruyor..

0|1
    0|0
  • ben lisedeyken bi kız vardı Hafize diye, cemaattendi, ama 1 hafta içinde 2 farklı erkekle çıktığı oldu. sonra 1 yıl boyunca o 2 erkek arasında gitti geldi gitti geldi.

yani, olabiliyor.

0|0
    0|0
  • Aslında flörtten kastınız nedir anlayamadım, cinsellik mi yoksa normal sevgili şeklinde arkadaşlık mı, cinsellikse bir yere kadar ve evlilikle sonuçlanmaz diye düşünüyorum, kesinlikle rızaya dayalı olan hiçbir ilişkiye karşı değilim...

0|0
    0|0
  • Belki sevdiğin ve evleneceğin insanla tanışmışsın neden flörte karşı olunacak ki sevdiğin insanla konuşmadan beraber gezmeden nasıl anlaşacaksın ki Yaş 30 geldi mi sonradan birilerinin vasıtası ile mi tanışacaksın.

0|0
    0|0
  • Üniversiteye bağlı şimdi..4 yıllık mı 2 yıllık mı özel mi devlet mi..bunları belirtmelsin

1|0
    0|0
  • flört gayet doğal ve hakkımız olab bir duygu okurken okulumuzu ihmal etmeyecek şekilde aşkı sevgiyi abartmadan flört edilebilir bence

0|0
    0|0
  • cemaatler her zaman karşı böyle şeylere. sen kafanı karıştırma tabiki flört ediceksin üniversitede..

0|0
    0|0
  • cemaattekilerden edenler var daha neler neler yapanları bile var ama hep gizli kapaklı

0|0
    0|0
  • ben karsı degilim

0|0
    0|0
  • tersi yapılmamasına karşıyım...

0|0
    0|0
  • Bi fırsat ama ben hâla değerlendiremedim :))))

0|0
    0|0
  • Flörte karşı olanlardan biri de benim. Direkt sevişeceksin en güzeli ://///777yedi

0|0
    0|0
  • Abiler benim eve hatun atıyordu. Ben kapalı arkadaşlarımla bira-vodka içiyordum. Bu kadarı kafi gelir sanırım.

Dur gizli olayım da şöyle kenara çekileyim.

1|0
    0|2
  • Üniversiye okurken resmen mutasyona ugrayan tipler var.

Üniversite sevgililigi bir yerden sorna bitiyor. okul bitince bile devam eden birşey yok.son nokta diploma toreni ee sonra? 4 sene sevgiliydin kullandınız birbirinizi bitti mi?

sacmalık.

0|0
    0|0
  • benm arkadaşlarımdan mecbur kaldıklarından cemaatte kalanlar var. O kişilikle alakalı bişey. İstersen bir rahibi manastıra kilitle yapmak isterse ne yapar ne eder yapar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Ben karşıyım. Cemaatle iliskilendirmesine de karşıyım. Böyle konuşunca sanki "Zinaya yaklaşmayın" ayeti sadece cemaattekiler icinmis gibi bir algı oluşuyor, külliyen YANLIŞ. Arkadaşlar, surda dininizi sorsam büyük bir çoğunluğunuz müslüman diyecektir, peki 1 ayet inkar etmekle Kuranı tamamen inkar etmek arasında fark mı var sanıyorsunuz? Dinini bir kısmını alayım bir kısmını almayayim demek mümkün mü sizce? Flört dediğiniz olay iki kişi arasında geçen arkadaşlık dışı ( ki bu cinselligi kapsar) ilişkidir. Zina demek sadece yatmak mı demektir? Tanışmadan gorusmeden evlilik olmaz. Bunu Efendimiz sahabelere bizzat demiştir, görüşünüz diye. Yanınızda 3. Bir kişi olarak ya da umumi bir ortamda 3 4 kere oturup konuşulur. Nişanlılık dönemi tanışma dönemidir, evlilikte flört vardır.

Ve, insanlara saygı duyarım evet. Ama yapılan işe saygı duymam. Burda saçma sapan hikayeler anlatıp herkesi genelleyen insanları Allaha havale ediyorum. Bilin ki siz nasılsanız karşınıza öyle ınsanlar çıkacak ve eşinizin sizden önce kac kisiyle neler yaptığını düşünecek kadar geniş bir mideniz varsa söyleyecek sözüm de yok. Sosyal medyayı biraz inceleseniz herkesin eski sevgili maduru olduğunu görürsünüz. Bütün üzüntüler, kederler, aşk acıları flört dediğimiz olaydandır bana kalırsa. Tez silekelenip kendimize gelsek..

1|2
    0|1
  • Hocanın söylediğini yap. Yaptığını yapma demişler...

Kur'an da niçin yapmadığınız şeyleri emrediyorsunuz. .? Şeklinde hitab var..

Sen insanların yapıp yapmamalarıyla oyalanma. Onlar da Allah'a hesap verecek.

Sen Haram işlememeye bak. Ve tabi bizde..

Başkaları bizi bağlamasın..

2|0
    1|1
  • Flört güzel bir şey.

0|1
    0|1
  • Ben karsiyim evlenmeden önce ilskiyi girmek, öpusmek vsvs yani nitece evli degiiliz ve cok gunahtir, sevgili olsakta arada mesafe koymak gerektini dusuniyorum kendini nekadar cok deyer versen okadar cok deyer karsi taraftan deyer alirsin..

0|1
    0|0
  • Benim sınıfımda vardı bi kapalı gayet de sevgilisi oldu ayrıldı falan oluyor yani öyle şeyler.

0|0
    0|0
  • şu karşı olanlar ilk fırsatta ötü başı dağıtıyor bıldırcın üni.de

0|0
    0|1
  • Son sorunun cevabını ben de merak ediyorum,neden karşı olunur ki buna?

0|0
    0|1
  • Ben karşı değilim.

0|0
    0|1
  • kendisi bilir ama , dersleri bırakıp aileden habersiz naneler yemek doğru değil...

0|0
    0|0

• değilim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...