Yarın sosyoloji sınavım var şu sorulara bakar mısınız?

Lütfen emin değilseniz yanılamayın be yanıtı nedeniyle açıklar mısınız ben yapamadım :/

Sosyalleşme bireyin katıldığı grubun ya da toplumun yaşama duyma ve düşünme biçilerini öğrenip içselleştirmesi sürecidir.

Aşağıdakilerden hangisi sosyalleşme için söylenemez?

a) süreklidir b) doğumla başlar c) belli bir dönemi kapsar d)bireye kimlik kazandırır e)çeşitli unsurları vardır

Güncellemeler:
Yanıtı biraz daha düşününce buldum belli bir dönemi kapsar yanlış olan seçenek

sosyalleşme süreklidir ve doğumla başlar zaten öyle olunca c direk gidiyor yinede yardımlarınız için teşekkür ederim :D

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• Maalesef emin değilim ama d dedim. b yi kesin eledim. Doğar doğmaz sosyalleşme başlamaz ki :) a ile c çelişiyor yalnız onlardan biri olabilirdi ama e şıkkı çok geniş bir cevap o olmaz diye düşünüyorum ve d dedim çünkü bir şey içselleştiriliyor sonuçta önceki kimlik neyse onun değişmesi gerekiyor bunun sonucunda.

0|0
    0|0
    • Ay bak söylenemez diyormuş :D O kadar da mantık yürütmüştüm neyse :D d'yi eliyorum o zaman :) a ya da c kalıyor benim için.

• Aynen güzel düşünce bence de :D

Kızlar Ne Diyor 3

• belli bir dönemi kapsamaz dicem emin olamadım sosyalleşme sürekli de olmaz yani kendimden biliyorum onu en iyisi Allah doğruyu söyler yap

0|0
    0|0
    • bi dk ben çok alakasız şeyler söylemişim o zaman neyin kafasındaydım bilmiyorum şimdi diyorumki sürekli değil bazen ve belli bir dönemi kapsar en iyisi at gitsin

• Süreklidir evet insanın hayatını devam ettirebilmesi için birşeyler yapması insanlarla iletişim kurması gerekir. Belli bir dönemi kapsar evet bazen insan sosyalleşmekten hayattan uzak yaşam sürdürebilir psikolajik hastalık sebebiyle kendisini sosyal hayattan soyutlar. Bireye kimlik kazandırır evet birçok şeyi başarabilirsin çevren olur sevilir sayılırsın :))) B ye dicek bişey bulamadım kardeşş :)) kafamda böyle yorumladım gerisi sana kalmış :))

0|0
    0|0
  • B dedim C dedim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• 8 yıllık düzenli içiciyim böyle kafa görmedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...