Önünde bembeyaz bir kağıt ve yanında dolma kalem...

Fonda sevdiğin bir şarkı çalıyor ve gözlerin uzaklara doğru dalıyor... Yaşadığın şu an belki de son saatlerin ve içinde biriktirdiğin kelimeler sınıra ulaşmış. Önünde duran bembeyaz bir sayfa var, içinde biriktirdiğin her şeyi oraya dökme vakti. Hissettiklerinin ağırlığı altında eziliyorsun adeta. Her geçen saniyede yaşayamadıkların için keşke'ler biriktiriyorsun. Ve kalemi eline alıp yeniden "keşke" diyorsun...

Ruhunuzun bekaretini teslim edin kağıda. İlk'iniz olsun ve kalbinizin dili çözülsün. Her şeye rağmen söyledim diyebilmeli insan, -ki söylemeli de.

(...)

Önünüzdeki kağıdı doldurmanız istense, son sözleriniz ne olurdu?

0|0
12|13

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatının en büyük kazığını ailesinden yiyen bir insan asla iflah olmaz.

Batar, çıkar, güler, dener, yanılır, kendini suçlar, bir halt yapamamışken bile kendi ruhunu kemirmesi öğretildiği için de debelenir durur.

Bir değil bin adım geriden, kolu bacağı kırık halde milletin turbo motorlarla devam ettiği yolda, güç-bela yürümeye çalışırken, arada adımlarına ayak uydurmaya çalışanları görüp sevinir. Bir sevinç dalgası; bir heyecan..

.. ve sonra, onlar da en iyi ihtimalle bunalıp koşmaya başlarlar.

ya da durumdan yararlanıp bir kemik daha kırarlar.

Neticede, acı içindeki bu et yığınından, kolu-bacağı kopartılmış ve bedeninden pamuklar sarkan bu oyuncak ayıdan tek bir fısıltı duyulur: ...ına koyayım bu iyi niyetin ben!

Lan şerefsiz insan yaratığı!

Sevgiyle, şefkatle büyütmeye niyetin yokken çocuk sahibi olup, sırtına binme alışkanlığın devam ediyor bak hala. Dilerim sahte ve tek dişi kalmış canavar medeniyetin nefessiz kalsın! Baksana ulan, ortalık ağlamaktan kaskatı olmuş müsvettelerle dolu. Görmüyor musun?!

Demem şudur ki; insanın yakınlık derecesi ne olursa olsun şefkatlisi lazım arkadaş, şefkatlisi..

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 12

• fonda güzel bir şarkı çalıyor link , önümde beyaz kağıt elimde dolma kalem, yazıyorum... sniejder gelecek mi?

0|0
    0|1
  • Uzun baya yazıp yakardım lakin dolma kalem deyince dolma olaydı yenirdi:/

0|0
    0|0
  • bi insan son saatlerinde vasiyetini yazar.

0|0
    0|0
  • Bu soruda telefonla joker hakkımı kullanıp Enbe Orkestrası ve Mustafa Ceceli'yi arayacağım

1|1
    0|0
    • En'ini konuşturamadın, hayal kırıklığı.

Ve Enbe Orkestrası'ndan cevap gecikmez;

"Gerçeklerden fayda yok, çekinme kandır beni."

Ankara yolcusu kalmasın, hadi canım hadi :)))

• ben de kutsi'yi aradım yoldaymış.

• Kutsi doktordur bak, sorunlarınıza çözüm bulabilir

• direk son cumleyi yazsan olmuyor dimi ille felsefe yapacaksin :)))

son sozlerim tum dunyaya olsun = kuru fasulyeyi ekmeksiz yemegin ishal olursunuz millet

0|0
    0|0
  • Gelip geçici olan hayat ile yorguk bedeni

Gidiyorum artık ebedi hayata durduramazsın beni. ( Şimdi uydurdum )

0|0
    0|0
    • Pek uymamış ama neyse...

En azından diyecek bir şeylerin var, harikulade o halde.

• futbol maçı yapan cin aliler çizerdim.hep öyle yapardım zamanında yada imza atıp atıp karalardım boş sayfayı

0|0
    0|0
  • çok düşündüm...yaşamak bile istedim, müzik açtım aldım önüme kağıt kalem... geldim buraya cevabı yazıyorum; kalemin mürekkebi bitmiş :(

0|0
    0|0
    • Sitedeki üyeleri aşan bir soru değil ki...

Herkes mi duygu yoksunu arkadaş!

• ilk' nurum

0|0
    0|1
  • ...keşke hakkıyla sevilbilseydim seni !

0|0
    0|0
  • Sağ alta küçük bi' imza atardım.

O kadar.

1|1
    0|0
  • "Ne anlatmaya ömrüm yeter, ne dinlemeye sabrın. o yüzden hiç başlamayacağım. elveda sevgili, kalbindeki bana iyi bak"

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 12

• Aldandım,aldanmasaydım;Affet

Kimseye kızmaya darılmaya değmezmiş;Affet

Her zaman sevdiğinle olmak mümkünmüş meğer...seni bilmedim,kendimi bilemedim;Affet

Ne kadar çok konuşurdum..ölüm büyük bir suskunlukmuş(?)...düşünmesi bile...bunu hiç anlayamadım;Affet

Yine kapkara geleceğim huzuruna,alnım seccadeyi öperkenki karalık,belki daha fazla..sözler eksik,duygular aşka ihanet etmiş...konuşmak istemiyorum,sözler daha da kendi karanlığıma çekiyor beni:/

Her şey yarım kaldı,kirlendi belki ama,hayatım buydu...başkası olmuyor ki,çıkmıyor/çıkmadı ki şu ruhtan

Artık Allah deyip,susmak düşer nasibime...VE bitti:)

Hayat gibi,ne kadar uzun zannediyoruz ama,bir o kadar kısa...aldatıcı.

1|0
    0|0
  • aşkta yarın yoktur demiş şair eğer seveceksen bugün sev beni yarın hiç olmayacak gibi dün hiç olmamış bir saniye sonra nefessiz kalacak gibi şimdi sev sev sevgili...

1|0
    0|0
  • haribo macht kinder froh und erwachsene ebenso. hallelujah.

1|0
    0|1
  • Kağıda aşık kalem ile sıralanırdı ruhumu yaralayan anlar, aşkım, hüznüm ve daha bir çok şeyi anlatırdım beni bıkmadan usanmadan dinleyen kağıda...

Duyguların kalemden kağıda döküldüğü bir şiirle son verirdim yazdıklarıma...

1|0
    0|0
  • Fondaki müzik tam sevişmelik saksafon falan...Hani kalemle kağıdı öpüştürüp,her harfi küçük ısırıklar olarak,imla kurallarını da aralara giren darbe olarak hayal edersek.

Durum vahim demek.

Benim değil fondaki müziğin etkisi.

1|0
    0|0
  • çizik attım.

1|1
    0|0
  • İmza atarim ben.Elime bir kalem ve kagit gecince hep ilk isim bu olmustur.

1|0
    0|0
  • Buraya kadarmış ...

1|0
    0|0
  • "Sonunda kurtuldum :))" yazardım.

1|0
    0|0
    • Geride bıraktıklarında "sonunda kurtulduk" diye mi düşünürdü sence?

• Acı bir tebessüm... Allah uzun ömürler versin...

• amin cümlemize Allah hayırlı ömürler versin...

• Cicek cizerim

0|0
    0|0
  • Hiç evden çıkmayalım.

0|0
    0|0
  • senin yanında uyuuyup ölseydim bu gece

0|0
    0|0
Yükleniyor...