Kızlar, Kilo problemi olan var mı?

Spor eğitmeniyim merak ettiğiniz sormak istediğiniz bir şey varsa yardımcı olabilir :)

0|0
16

En İyi Kız Görüşü

• Bak soruyorum. Ağırlık çalışırken kaldırmaktan çok indirmek kalori yaktırıp geliştirir kasları diyorlar. Yani beş saniyede kaldırıyorsan on saniyede indirecekmişsin. Doğru mu bu 😑

0|0
    0|0
    • Bahsettiğin süre tabi ki doğru değil ama hareket 3 bölümden oluşur ve mikro yırtıklar yani kas gelişimi olan aşama seninde dediğin gibi indirdiğin andır.

• gece spor yapmak bence iyi değildir ama hiç yapmamaktan daha iyidir :) çünkü spor yaptıktan sonra kasları yıkıma uğrar ve recovery için protein alman şart. Gece spor yaptıktan sonra yemek yerim diyosan sorun yok :)
      Spor 3 evreden oluşur beslenme dinlenme ve antrenman.
      Sadece antrenman yaparsan boşuna kendine eziyet etmiş olursun.

• Ben genelde pek yemek yemem ama ajcndncj Geceleri müsait olabiliyorum sadece 😞 Ama tamam protein alımına dikkat ederim sağolasın 😊

Kızlar Ne Diyor 15

• ben değilim :)

0|0
    0|0
  • Ben kas yapmak istiyorum

0|0
    0|0
    • peki sorun ne?

• karın hareketleri genelde 3x max şeklinde çalışılır. Üst bacağını inceltmek istiyorsan da intervalin faydasını görürsün

• Peki teşekkürler

• Spordan önce ve sonra ne tüketilmeli? İlaç kullanıyorum kullandığım ilaç dolayısıylada fazla fiziksel aktivite yapmam iyi değil. Haftada 2-3 kez gitsem fitnessa yinede işe yarar mı 2 ayda sıkılaşmama?

0|0
    0|0
    • tabi ki işe yarar. Spordan önce muz ya da 1 elma sonrasında muhakkak protein içeren gıdalar gögüs et vb.

• Problemim yok bence

0|0
    0|0
  • Ayak bileğimi incittiğim için koşuyu bırakmak zorunda kaldım bu sürede 6 kilo kadar verdim ama bir 6 kilo daha vermem gerekiyor spor yapmadan nasıl verebilirim ne kadar sürede verebilirim neler tüketmeliyim neler tüketmemeliyim ne yapılabilir?

0|0
    0|0
    • Geçmiş olsun :\ boyunu ve kilonu söylersen günlük alman gereken kalori hesabı üzerinden program yapabilirim.
      Bu arada kilo verebiliyo olman güzel ama umarım yanlış şeyler yapmıyosundur.

• Boyum 1.73-1.74 kilom 57 istiyorum ki 50 kilo falan olayım lütfen kilon iyi vermene gerek yok deme sadece vermek istiyorum ve yanlış şeyler yapmıyorum için rahat olsun evet var mı önerebileceğin şeyler :)

• özelden mesaj atar mısın :\ burada detay bilgi paylaşmıyorum insanlar sadece burdan okuduklarıyla başkalarına yanlş bilgiler veriyor sonra.

• Ekmek cikolata tatli et birakmadan sebze sevmem yemeden zayiflar miyim az da yemem ben doyamam

0|0
    0|0
  • 6 ay spor salonuna gitmeyi düşünüyorum bu süre yeterli mi yaklaşık kaç kilo verebilirim ve sıkılaşabilir miyim?

0|0
    0|0
    • Ne için yeterli mi spor hayat boyunca yapman gereken bişey bırakırsan görüntün değişir. Kaç kilo vericeğini anlamak için kaç kilo olduğunu bilmek lazım kaç kilosun :)

• İstersen şöyle yapalım sen buraya git büyük ihtimalle yağ oranını falan ölçüceklerdir. Aldığın sonuçları yaz bana sonrasında bir beslenme programı ve egzersiz programı hazırlarız sana.

• Peki teşekkür ederim :)

• Sabah spor yapmak ile günün sonuna doğru spor yapmak arasında bir fark var mı? Hangisi daha faydalı?

0|0
    0|0
    • Sabahları insülin seviyesi daha düşük olduğu için sabahları kilo vermek için daha uygun ancak ne şekilde beslendiğine göre değişir tabi ki.

• mekik önermem hiç bir işe yaramaz bide haybeye belini boynunu sakatlarsın. Özelden mesaj atrsan evde yapabiliceğin bikaç şey atarım

• Pekala ✋

• boyum 176 kilom 67 nasıl senceee :/

0|0
    0|0
    • Vucut tipine göre ve yağ kas oranına göre değişir ama bahsettiğin ölçüler ideal :)

• Var benim

0|0
    0|0
  • Kilo problemim yok da kollarım biraz kalın gibi geliyor sanki

0|0
    0|0
  • Evet kilo problemim var: (

0|0
    0|0
  • antidepresan kullandığım için ve polikistik over olduğu için kilo alıyorum almaya da meğilliyim tatlı isteğim aşırı ekmeksiz doymuyorum bir öğünde yarım ekmek yiyorum nasıl kilo veririm

0|0
    0|0
    • Bu şekilde beslenerek kilo vermen çok zor. Ya daha fazla kalori harcayıp nötrliceksin ya da beslenme düzenini değiştiriceksin

• Bazen bölgesini eritecek sıkılaştıracak demiyorum ama hereketler var mı squat dışında varsa neler birde baldırları eritecek

0|0
    0|0
    • Basen karın ve popo bölgesinde oluşan yağlanmanın sebebi yanlış beslenmedir. Öncelikle beslenme düzenini değiştirmelisin.

• Karin değilde belden aşağı üste gore bayağı var nasıl beslenmem gerekir

• Özelden mesaj atarsan beslenme programı çıkarabilirim burdan bu tür bilgiler vermiyorum.

• Evet kilo almak istiyorum ama nasıl benim çok acil kilo almam lazm 10 kilo eksigim var napıyosam alamıyrm

0|0
    0|0
    • ektomorfsun o zaman sen. Sık öğünlerle yüksek karbonhidrat ağırlıklı beslen

• Bana bir ayda on kilo almanın bir yolunu söylermisnz o zmn nr yiym sürekli makarna ekmek falnmı yiycm karbnhdrt diye

• bunları yemen sağlıklı değil zaten. Özelden mesaj atar mısın yemek programı çıkarabilirim istersen burdan bu tür bilgiler vermiyorum.

Yükleniyor...