YÜZMENIN VÜCUDA ETKISI VE SÜRESI?

Arkadaslar benim belim cok ince kalcam biraz cikik. Herneyse demek istedigim su ki belim, kalcam ve gogsumle sorunum yok ama kollarim ve bacaklarimla var.
Hele bacaklarim... Ben 52 kiloyum ama sanki 30 kilosu bacaklarimda gibi. Kolumda o kadar bisey yok sadece skilasmaya ihtiyaci var.
Ben bir yuzme yeri buldum. Haftada 2 saat ayda 8 saat. Bacaklarimi ve kollarimi inceltir mi? Kac ay sonra inck bacaklara sahip olurum?
Aydinlatirsaniz sevinirimm

Güncellemeler:
Yememe de dikkat edicem ki zaten ediyorum

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• Yüzme kas yapar beli darlaştırır omuz genişletir bacak ve kol kasların güçlenir. Karnın ve göğüslerin sıklaşır. 6 yıllık yüzücüyüm en iyi spor yüzmedir garantisi benim

0|0
    0|0
    • Digerleri tamam da bacaklarda kas olmasin ya. Kas olunca kalin gozukuyor. Birde bacagimdaki yaglari kasa donustururse vay halime

• Saglikli beslenilirse bile mi

• Yüzmede yorulmadan yüzmek demek karbonhidratlı beslenmek demek. Yani eğer haftada 1-2 kere yüzerim 1 saati geçmez diyorsan yapabilirsin zayıflamaya destek için ama dediğim gibi göbek falan biraz eritir ama eridikten sonra da yapılanma yani kaslanma başlar. Tüm vucut kasları çalışan tek spor dalı yüzmedir. Ben de kas amaçlı gelmemiştim yüzücü olma amaçlı yazıldım farkında olmadan kaslanıp gelişti. Sende de aynı durum olabilir işin diyetisyenlere falan bir danış bende ona uygun program hazırlasın

En İyi Kız Görüşü

• Selam arkadasim ben triathlon ile ugrasiyorum. yuzme neredeyse butun vucudu calistiran bir aktivite. Omuzdan tut bacak kaslarina kadar.
    Ama en onemli olan nasil yuzdugun. eger teknige uygun yuzuyorsan guzel ama havuza sadece girip serinliyosan iki cirpiniyorsan hic bir yararida yoktur. teknigine uygun olarak degisik stilleri kullan yuzustu sirtustu yap kurbagalama yap. gercekten efor sarfet kendini yor hedef koy obur uca kadar yuz gel benim tavsiyelerim bukadar iyi yuzmeler ;)

0|0
    0|0
    • Ayda 8 saat ile zayiflayabilir miyim?

Erkekler Ne Diyor 1

• 1 ayda belirgin değişme olmuştu benim vücudumda yüzme sayesinde. Göbeğim erimişti. O günden beridir de vücut geliştirmeyle uğraşıyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Yüzmek boy uzatır, net.

0|0
    0|0
  • Benim gittiğim yerdeki yüzme hocalarının bacakları incelik yüzmenin bacakleri incettiğini anladım yani

0|0
    0|0
Yükleniyor...