Fitness Boy uzamasını engeller mi?

Merhaba ben 18 yaşındayım boyum 1.70 bir kaç senedir boyum uzamıyor ve ben hala belki uzar diye bekliyorum. Daha önce bir çok spor yaptım basketbol futbol capoeira taekwondo kick box. Sporu bırakınca haliyle kilo aldım. Zayıflamak istiyorum ve vücut yapmak ama dediğim gibi belki boyum uzar diye fitness a gitmiyorum. Bu konuda bir de sizlere danışmak istedim bana fikir verir misiniz?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Engellemez. Çok ağır kilolarla squat yapmak engeller sadece. Onun dışında kemikleri güçlendirdiği için belki faydası olur büyüme dönemindeysen.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ağırlık altına yatarsan uzamaZ

0|0
    0|0
    • fitness a gidince vücut yapmak için mecbur ağırlık altına yatacağım kimisi engeller kimisi engellemez diyor bişey anlamadım.

• göğüs için mesela

• Bench pres yaparken bir zararı yok uzamaya

Kızlar Ne Diyor 2

• Engellemez.

0|0
    0|0
  • Agirlik kaldirma boyu engeller dambıl halter falan

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 3

• boy uzamasına engel olmaz tam tersine duruşunu düzelttiği için 2-3 cm uzayabilirsin kalıcı değildir sporu bırakırsan eski haline dönersin

0|0
    0|0
    • yani boyu uzatmaz ama dik durduğun için uzun durursun boy uzamasını da engellemez mi diyosun?

• uzatmaz değil uzatır ama uzatmasının sebebi duruşunu düzeltmesi ve dik durduğun zaman o uzama 2 cm de olsa 2 cm den fazla durur fark edilir yani. evet boy uzamasını engellemez

• Uzama döneminde press hareketleri yapılmaz ama bu yastan sonra uzar mısın bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Bence başla vücut geliştirmeye

0|0
    0|0
Yükleniyor...