SSK - 3600 - 15 yıl?

arkadaşlar ssk da prim gün yaş aşağıdaki linkte var.

erkek ve kadına göre hesaplanmış.

link

fakat 3600 günü dolduran en düşük maaştan yaşını bekleyip emekli oluyormuş.. ben bugün baktım 3610 olmuş... fakat daha 11. yılım.

denilene göre en az 15 yıl ödenecekmiş

eee o zaman 3600 günün ne anlamı var ?her halukarda geçecek ...

illa 15 yıl prim ödenecek mi ?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• 4 yıl daha hizmet ediyor olman gerek. 15 yıla tamamlayacaksın. 3600 gün meselesi 15 yıl süre içinde ara vermiş olanlar için minimumum rakamdır.

kural şu. 15 yıl pirim yatacak, 15 yıl içinde en az 3600 gün pirim olacak.

3600 gün tamamlanmış ama 15 yıl hizmet yoksa 15 yıla tamamlayacaksın. 15 yıl tamamlanmış, pirim 3600 den az ve yaş sınırı gelmişse yaşsınırını geçip 3600 e tamamlayacak

1|0
    0|0
    • evet yazdıkların doğru. son 4 yılım. sonra otur yaşı bekle..

• bende acıyorum hatta çalışıp ssk sı ödenmeyenlere 2 kat acıyorum yazık günah

Erkekler Ne Diyor 6

• gün doldurmak yetmiyor yaş sınırını doldurman gerekiyor o zaman emekli oluyorsun 3600 gün doldursan bile devam ediyor ödemelerin bu 5000 güne bile çıkabilir emekli olduğunda kaç gün ödeme yaptıysan maaşın ona göre belirleniyor ve ödeme yapılıyor.

0|0
    1|0
    • yaşı biliyorum 3600 dolduran yaşını bekleyen + 15 yıl kesintisiz ödeyen oluyor.

yeni ssk lı olanlar için prim günü sorun.

• ablacım bu linkte sigorta türüne göre belli tarihler verilmiş. Sen henüz 15 yılı tamamlayamışsın bu yüzden prim gününün herhangi bir önemi yok önce 15 yılı tamamlıycaksın sonra 58 yaşını bekleyip emekli olacaksın. Ha sen dersen ki ben 58 yaşına gelene kadar çalışabildiğim kadar çalışayım prim artsın fazla maaş alırım gayet de güzel olur.

0|0
    0|0
    • aynen öyle yapacağım ... işten çıkmam. boşa okumadık. :)

• Bir Şükrü Kızılot olamasak da, cevaplayabiliriz yine..

Evet, illa ki 15 yıl prim ödenmesi gerekiyor diye biliyorum.

Daha sonra, yaşın gelmemişse yaşını bekleyeceksin..

Eğer, Tayyip kafasına göre değişirdiyse mevzuatı, onu bilemem..

Ölme ama sakın ha..

0|0
    0|0
    • neticede kararı ssk genel müd. vs alıyor sonra tayyipe sunuluyor...sorma ya hem yaş bekle dur... o değilde yeni nesilin vay haline 9000 iş günü !

• Hangi yıl senin ssk başlangıcın?

• 1997

• Tarihlere bak orda tarih te belirtmiş

0|0
    1|0
    • o tarihler 15 yıl için değil.. neyse öğrendim neticede 15 yıl mecburi ödenecekmiş. 3600 ü geçse dahi.

• hayır sigorta süresi yani 1-15 yıl arası süre dolması gerekir sen 11i yılında doldurdun 4 yıl daha çalışmasan sigortan olmasa dahi hak etmişsin demektir anlaşıldımı?

0|0
    0|0
  • o ne ya erkek 58 yaş diyo ben 58 yaşıma kadar 58 milyar dolar istiflerim napiyim sskyı :(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...