Suriye'de olan olaylarda sizce Beşar Esad mı yoksa Muhalif Güçler mi haklı?

Soru gayet net.

Suriye'de Beşar Esad gitmeli mi yoksa kalmalı mı?

Ek olarak basında yer alan "Suriye'de katliam yapılıyor" haberleri gerçeği yansıtıyor mu?

Sorulara cevap verirken sebeplerini de söylerseniz daha açıklayıcı olur.

0|0
1|18

En İyi Erkek Görüşü

• Ortadoğuda uzun yıllardır bir çok mücadeleler oluyor. VE BİR ÇOK AÇIDAN bakmak gerekiyor..

Kısaca özetlemeyibir deneyelim..

İSRAİL = Tek varlık şansı bölgede savaşın kanın devam etmesi..

RUSYA = Suriyeki üssü Akdenizde kalan son üssü çünkü mısırda yönetim değişti tek suriye kaldı.

İRAN = sıranın kendine geldiğini biliyor. Hem esede destek veriyor. hemde kendinden Türkiye' ye sıçrasın diye GEÇEN SENEYE KADAR ASTIĞI PKK YA şimdi arka çıkıyor. Sadece temmuz da 700 pkk lı irandan giriş yaptı ve iran ve suriye vatandaşı olan bir çok pkk öldürüldü.

SURİYE = Esad birilerin piyonu olarak yada kendi hırsından yada her iki sebepten bölgede KAOS, MEZHEP ÇATIŞMASI ve katliam başlattı. 2007 de israil ile savaşmak üzereydi. zor engellendi. bizimde uçağımızı düşürdü kendi pisliğine bizi çekmek için çok dalavere çevirdi..

ABD = Bölgede savaş silah satışı ve kan istediği için herşey tam istediği gibi gidiyor. müdahale etmek bir yana kızıştırmak ister!..

TÜRKİYE = Esad la mı uğraşsın, israille mi (israil boş durmuyor el altından PKK başta çok pislik çeviriyor) PKK ile mi, ABD nin hainlikleri.. iç hainler, mahkemeler...

Rusyaya bile uçağını indirip kafa tutmak zorunda kaldık. . istihbarat savaşları başladı. Rasat ve ardından özellikle göktürk2 uydumuz çok önemli 2mt den görüntü aldığı için çok avantaj sağlayacak.. zira İSRAİL PKK ya ve ESAD a uydu desteği veriyor..

İNGİLTERE ALMANYA FRANSA = Bölgede tek dertleri pertol şirketleri ve PKK başta her türlü savaşı ve karmaşayı destekliyorlar

VELHASILI KELAM, İŞLER ÇORBA 3. DÜNYA SAVAŞI ÇIKACAKDA AMAN BENDEN BAŞLAMASIN DERDİNDE HERKEZ

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Gemisini terk eden kaptan olmuycam demiş adam gitmeye niyeti yok ...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• yazılanları okuduğumda ne kadar eşşekle bir arada yaşadığımızı bir kez daha anladım,mualif dediğiniz kişiler devlete baş kaldır kendi ülkesinin askeri öldüren devletini yıkmaya çalışan bunuun içinde hertürlü emperyalist siyonist güçlerden siyasi maddi ve lojistik destek alan vatan hainleridir

2|2
    0|1
    • Katılıyorum.

• Suriye ordusundan ayrılıp muhaliflerin saflarına katılan er,subay,albay ve generallerin bazıları

link

link

• esad ı haklı buluyorum.suriyedekiler muhalif de bizim ülkemizdekilerin adı neden pkk.ikisininde savunduğu görüş aynı,bağımsızlık.suriyede savaşanlar suriyeli bile değil.şimdi iyi mi oldu.her gün o kadar insan ölüyor.esad gitsin diyenler saddam sonrası ırak ı görmüyor mu.en kötü düzen bile kaostan iyidir.

0|0
    0|1
  • Derim ki Suriye'de muhalif güç diye birşey yok. Onun bunun desteği ve himayesi ile bazı şehirlere giren muhalif adı altında adlandırılan güçlerden halkı korumak adına Suriye askerlerinin müdehalesi var. Ve bu insanlara 'Esad halkını katlediyor' diye yutturuluyor. Yanlış bişey.

link

Bide Türkiye ile ilgili bişey söylemek istiyorum. İsrail ve Amerika'nın dostu olan bir iktidar benim iktidarım değildir. Ben siyonist değilim. İktidarım da olmamalı!

link

1|0
    0|1
  • amerika'nın orta doğu oyununun şu anki ayağı tabi ki. suriye iran ırak afganistan dörtlüsünün en zayıf halkası olan afganistan'la başlayıp, ırak'la devam eden serinün üçüncü halkası. direkt iran'a girecekg*tolmadığı için tetratın diğer üyelerini çökertmeye mecbur kalması. amerika denen yavşağın bin dereden su getirmesi

1|1
    0|1
    • ABD 2 yıldır Suriye'deki olaylara niye müdahele etmiyor ve muhaliflere silah yardımı yapmıyor?

• JerryLewis abi çünkü o işi Türkiye'ye yaptırıyor :D :D

• GuantanamoKampi: Suriye'de İslami grupların iktidara gelmesi İsrail'in işinize gelmez.

İsrail'in istemediğini Amerika hiç istemez. O yüzden Amerika Suriye'ye müdahele etmiyor, muhaliflere silah yardımı yapmıyor, Rejim ve muhalifleriin birbirini kırıp iyice zayıflamasını bekliyorlar, belki ondan sonra müdahele edip, batı yanlısı laik veya ılımlı insanları iktidara getirecekler.

Suriye'de esed'e karşı mücadele eden İslami grupları devre dışı bırakacaklar.

• suriye de gerçek demokrasi yok.halk istediği kişiyi seçemiyor, esad ı da istemiyor.esad alevi, halksa sunni.eğer ortamda mezhepsel bir durum olmasaydı esad çoktan gitmişti.ama esad alevi olarak sunnilere yenilmeyi kabul etmiyor ve gitmiyor.bu yüzden de muhalifleri yenmek için katliam dahil her şeyi yapıyor.

1|2
    0|1
  • Kendi halkını uçaklarla bombalayan bir diktatör haklı olabilir mi sence?

link

link

link

link

link

link

0|1
    0|1
  • esad tabıkı gıtmelıdır. ancak muhalıfler ın sucu esad tan ıkı kat daha fazladır. muhalıf denen kesım pkk nın bır uzantısı olup abd ve turkıye tarafından sılah ve muhımmatla desteklenmektedır. sıkılan her kursun atılan her bomba tabıkı sucsuzları bulur cocuklar ölür. çunku savastan en zararlı hep çocuklar cıkar. arap baharı dıye bırsey gercekte yoktur. hersey planlı yakında sıra turkıyeyede gelecektır.

0|0
    0|1
  • Suriye'de uçaklar sivillere bomba yağdırmıyor. Türkiye getirilen ve ölen Suriyeliler rol yapıyor.

2 yılda ölen 70 bin Suriyelinin hepsi ölü rolü yapıyor.

Esed çok insancıl bir yaratıktır. Babası Hafız .Esed 1982 yılında Hama'da 50 bin Suriyeli Müslümanı katlememişti.

1|1
    0|1
    • Baas’tan Önce İslamcı Muhalefetin Tasfiyesi

05 Kasım 2012

ABD’nin Suriye politikasını idrak edememiş olanlara Dışişleri Bakanı Clinton, birkaç gün önce Zagreb’ten şöyle seslendi: “Suriye devrimini kaçırmak/çalmak isteyen aşırı grupların çabalarına kuvvetle karşı duracağını gösterecek bir muhalefete ihtiyaç var.”

• Hür Suriye Ordusu' zaten Suriye ordusundan kaçan askerlerden oluşuyor

Suriye'de terör olayı yok, bir iç savaş var.

link

link

• Türkiye'de askeri,polisi öldürmeni ve devlete isyan etmeni gerektirecek bir durum yok.

Türkiye demokratik bir ülke, muhalefet partileri var, seçim yapılıyor, halk istediği partiyi iktidara getirebiliyor.

Suriye'deki Hür Suriye Ordusu zaten Suriye ordusundan kaçan askerlerden oluşuyor.

Bu kişiler terörist değil, Suriye ordusundan kaçan askerler

• babadan oğula geçen bir yönetim olacak ve adı demokratik yönetim olacak? esad dikdatör değil ama RTE dikdatör olacak.. muhaliflerin sunni olması aslında herşeyi net açıklıyor..

0|1
    0|1
  • beşar esat haklı.neden müslüman ülkelerde oluyor tüm bunlar? CHP şuanda muhalif. onlar silahlansa nasıl düşüneceksiniz? yine muhalifleri mi savunacaksınız. ? akrabaları suriyeli olanlara sorun bunları.gerçek cevabı onlar verir.

0|1
    0|1
  • muhalifler sonuna kadar haklı ve er ne kadar adı konulmamış olsada bunun yanında birde mezhep savaşı var tabikide her anlamda muhalifleri tutuyorum lakin esadı öldürdükten sonra suriyedeki aslan payını almamız gerekiyor en çok biz uğraştık onlarla

0|1
    0|0
    • "susma muhalefet et, kızma muhalefet et"

onlar muhalefet değil, muhalif değil. onlar taşeron işçi! savaş işçisi!

• iki tarafta haksız.. herşey amerika ve israil için..

0|2
    0|1
  • esat ve askerleri bi kere zalim ama bu da muhalflerin haklı olduğunu göstermiyor. muhalifler de en az esat kadar zalim esatdan daha tehlikeli. suriyeye huzur gelmesi için esatın gitmesi ama emperyalizminde suriye üzerinden elini çekmesi lazım..

0|0
    0|1
  • Asıl katliamı muhalifler yapıyor.Esad giderse ülke Arabistan gibi şeriatçı bir ülkeye dönüşür.

0|0
    0|0
  • dışarısı beni ilgilendirmez

0|1
    2|3
    • “Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist

değildim.

Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal

demokrat değildim.

Sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı

değildim.

Benim için geldiklerinde, sesini çıkartacak kimse kalmamıştı”.

Martin Niemöller1

• cahiller bi araya toplanmış yorum yapmış...

0|1
    0|1
  • Burda Esas suç Tayypin adama silah veriyor git diyor kendi kardeşlerini vur sanane kardeşim sen kendi ülkene baksana bütün komşularla düşman olduk Erdoğanın yüzünden

2|2
    1|1
Yükleniyor...