Spor ne zaman ve hangi saatlerde yapılır?

Yeni eliptik bisiklet aldım fakat sabah kahvaltıdan önce mi yoksa yemek yedikten sonra mı ya da akşam mı yapılır bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi? Aldığım eliptik bisiklet "Voit Prisma"
Spor ne zaman ve hangi saatlerde yapılır?

0|0
18|17

En İyi Erkek Görüşü

• Uyanır uyanmaz aç karnına, gece birşey yemediğin için şeker oranın düşük oluyor ve insülin hala uyuma modunda oluyor. İnsülinin zıttıda glukagon hormonu var bu hormon yağ yakımı kolaylaştıran bir hormon ve zıttı olduğu için tavan yapıyor, yani sabah vücut yağ yakma modunda oluyor

1|0
    0|0
    • banada sabah aç karnına yapmak daha mantıklı geliyor, seni dinleyip sabah yapıcam Teşekkürler

• ben araştırdım zaten ama belki burada spordan anlayanlarda vardır diye sordum

• Teşekkürler kadam

En İyi Kız Görüşü

• Sabah kahvaktidan once yapsan iyi olur sonra aksam ustude yapabilirsin gunde 2 kere yarim saat falan tempolu

1|0
    0|0
    • akşam üstü aç karnına mı?

• Spor yapildiktan 2 saat icinde yemek yemesen daha iyi spor hocasi oyle demisti. Yemekten 1 saat sonra yapabilirsin. Spordan sonra sadece su sekersiz cay kahve icebilirsin

• teşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 16

• En güzel spor zamanı sabahın ilk saatlerüdir 6 6.30 gibi kahvaltı yapılmaz sabah kalkılır bir bardak su sadece sonra ne aktivite yapacaksan yaparsın.
    Erken saatte yapılan her aktiviteden iki katı zevk ve verim alırsın
    Kalkınca okudugun kitap bile daha çok aklına girer. Çünkü bünye kendini resetlemiştir. Ayrıca erken yapılan spordan sonra güzel bir kahvaltı paha biçilemez

İyi sporlar

1|0
    0|0
  • yemek yedikten 1 saat sonra yapsan daha iyi olur. onun dışında günün her saatinde yapılır. erken saatlerde daha dinç olursun o yüzden daha iyidir. ama çalışan kişiler için akşam da yapabilir önemi yok.

1|0
    0|1
  • makbulu sabah erkendendir ama iş güçten dolayı vakit bulamıyorsan günün musait oldugun her saat dilimi iyidir

1|0
    0|0
  • genellikle sabah olur kahvaltıdan önce

1|0
    0|0
  • 40 45 dk

0|0
    0|0
  • sabah fazla değil uyanınca hemen 1 saat sonrasında yemeklerden sonra tavsiye edilir. proteine yakın karbonhidrata uzak.

1|0
    0|0
  • Sabah ilk iş ya da akşam son iş olarak yapıyorum

1|0
    0|0
  • Sabah yapılır.

0|0
    0|0
  • Yemek yedikten sonra yapma 3 4 saat sonra yap. Ve bence sabah erken kalk yap yemegini ye aksamda yemekten once yap illa bir kere yapacajsin diye bisey yok

0|0
    0|0
  • Sabah 05.00
    Akşam 22.00
    Yaz için

0|0
    0|0
  • sabah erlenden yapılır

0|0
    0|0
  • sabah sporu iyidirr

0|0
    0|0
  • Aç karna kardio daha iyidir.

0|0
    0|0
  • spordan en iyi verim alınan vakit ilkindi vaktitir yemekten en az 2 saat sonra yapabilrsin

0|0
    0|0
  • sabah 6 gibi aksamda 8 gibi yap :D

0|0
    0|0
  • Sabah akşam imkan bulabilirsen öğlende yapabilirsin.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Sabah kahvaltından önce spor yapmalısın :)

1|0
    0|0
  • Bence kahvaltıdan sonra yap. Aç karnına yaparsan daha çok acıkırsın ve daha çok yemek yersin o zaman fayda etmez bence

1|0
    0|0
  • Sporu istediğin saatte yap kardeşim. Saati yok bu çılgının.

1|0
    0|0
  • Sabah kalk bir güzel kahvaltını yap yarım saat sonra sporunu yap ve akşam da aynı şekilde uygula günde iki kez

1|0
    0|0
  • Aç karnına önemiyorlar kesinlikle kasları eritiyormus yemekten 1 buçuk saat sonra yapsan daha iyi ne açken ne de çok tıka basa tokken

1|0
    0|0
  • Gündüz ve akşamüzeri yapılmalı

0|0
    0|0
  • dıyetısyenım bana sporu ana yemeklerden 1-1.5 saat sonra yapılması gerektıgını soylemıstı.

0|0
    0|0
  • Bu cok ıyı gule gule kullan

1|0
    0|0
  • evde koşu bandı var, her saatte yapıyorum bişiler :D

0|0
    0|0
  • Sabah kahvaltıdan önce yapılır. Metabolizmanın hızlı çalışmasına sebeb olur çünkü.

1|0
    0|0
  • Ben sabah yapiyorum genelde ya da aksam ustu yemekten once o sana kalmis birsey ama nasil daha verimli yapabiliyorsan

0|0
    0|0
  • Sabah kahvaltıdan önce sanırım =/

0|0
    0|0
  • Sabahta olur akşamda olur sabah yaparsan kahvaltidan once yap aksam yaparsan aksam yemeginden 2 3 saat once yap ustune cok hafif ye

0|0
    0|0
  • sabah 5-8 akşam 7-9

0|0
    0|0
  • Sabahları yürüyüşe çık ve gece karanlık olmadan saat beş gibi yürüyüş falan yap

0|0
    0|0
  • Akşam geç saatlerde

0|0
    0|0
  • Kahvaltıdan önce

0|0
    0|0
Yükleniyor...