Akşam ki milli maçın suçlusu kim?

Bana sorarsanız Fatih Terim dir başka biri değil. Kaleye Onur'u almadı. Ortasahaya Mehmet Ekici'yi tam bir frikik ustası uefa da beckham'la kıyasladılar. Forvete Cenk'i almadı. Bu nasıl hoca söyler misiniz?,

İşte an itibariyle Fatih Terim :D

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Geneli fiyasko takımın paraya doymuş adamlar milli ruh yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Türiyede volkan demirelden sonra en iyisi onur kıvrak sevmesemde babacanın yerine kalede o olmalıydı umutun yerine cenk tosun mehmet ekiciyide alsaydı belki yenmiştik ozan tufanı sağ bek oynattı fatih terimi gününden beri sevmiyorum baros bile dedi medya şişiriyor diye

0|0
    0|0
  • dediğin gibi bazı konularda fiyaskoydu yapı itibariyle

0|0
    0|0
  • Benim yüzümden şoma ağzımı açtım yine😁

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Çok sığ düşünenler de mevcut. Bakınız, olay yalnızca oyuncu tercihi, takım birlikteliğiyle alakalı bir şey değil. Bu aslında, tamamen Türk futbol karakterinin belirli olmamasıyla ilgili. Çünkü ne zaman, baş sıkışsa, Fatih Terim getirilir, ilk maçlarda takım moral olarak yükseldiği için inanılmaz bir galibiyet oranı yakalar. Sonra ise hüsran. İmparator diyenler, İmPARAtor demeye başlar. Taraftar ne ister? Başarı. Başarı nasıl gelir? Terim ile mi? Hayır. Ee kim ile? Devşirme topçu ile mi?

Şimdi size farklı bir bakış açısı sunayım. Hep duyarız, İngiliz ekolü, Alman ekolü, Portekiz ekolü, Brezilya ekolü... Hiç duydunuz mu Türk ekolü? Ekol de ekol denilen şey nedir peki? Türkiye'nin futbolda bu kadar geri kalmasının en büyük sebebi futbol karakterinin olmamasıdır. Gidersiniz İtalya'ya, oyuncuların savunma ve fiziksel yönleri çok gelişmiştir. Gidersiniz Almanya'ya, tam bir dayanıklılık ve mücadele abideleri görürsünüz. Döner bakarsınız Türkiye'ye, karman çorman... Evet, altyapı sorunumuzun da temeli budur. Bir sistemimiz yok. Euro 2008'de bile, yalnızca coşku ve kaos futbolu ile oralara geldik. Bir milli futbol takımında, yıllardan bu yana gelen bir sistem ve sistemin yetiştirdiği topçular yoksa, kusura bakmayın da nasıl oluyor da, takımın başarılı olmasını bekliyorsunuz ki? Almanya'nın, evet son dünya şampiyonu takımın, sırf dünya şampiyonu olabilmek için bundan 12-13 yıl önce sistemi kurabilmek üzerine milyonlar harcadığını da bilmiyoruz sanırım. Bu sonuçlar, Barcelona'ya gitmesi bir marifetmiş gibi gösterilerek ülke futbolunu küçük düşüren sorumluların, biz neden Barcelona gibi olmuyoruz dememelerinden ve bir şey yapmamalarından kaynaklanıyor. Önce sisteminizi karakterinizi oluşturacaksınız. Yatırım yapacaksınız. Sonra,5-10-15 yıl bekleyeceksiniz. Günü kurtarma peşinde hiçbir takım dünya devi olamaz. Bu akşamki sonuç beni şaşırtmadı. İzlanda'nın, gruplardaki sürpriz çıkışı da bu anlattığım sistem ve karakter olgusunu da destekliyor.

0|0
    0|0
    • Düzeltme:"Bu sonuçlar, Barcelona'ya gitmesi bir marifetmiş gibi gösterilen bir Türk futbolcunun ülke futbolunu küçük düşüren sorumluların, biz neden Barcelona gibi olmuyoruz dememelerinden ve bir şey yapmamalarından kaynaklanıyor. "

• Bence Fatih Terim
    Kalede Onur olmalıydı
    Defansta Serdar yerine M. Topal (Stoperde oynayabiliyor)
    Ozan yerine Şener
    Ortada Hakan yerine M. Ekici veya Oğuzhan
    Forvette Burak yerine B. Karadeniz olmalıydı

0|0
    0|0
  • Oyuncu tercihleri cok sacmaydi bence sana katiliyorum. Vollan babacan nedir ya kac tane tehlike yaratti kalede. Forvetde de birak bir topu kontrol edemedi umut da ayni b*k .

0|0
    0|0
  • bu adamı hiç sevmezdim sevmiyorum da salağın teki bu malı sizler böyle yaptınız

0|0
    0|0
  • 6maçtan 4 ü berabere mi oldu şimdi letle turkey

0|0
    0|0
  • Çok saçma değişiklikler yaptı ve bu senede mucizeye bıraktık yazık oldu

0|0
    0|0
  • Kardeş kaleciyle alakası yok bence.

0|0
    0|0
  • Kaleciyle alakası yok. Geri çekilmemeliydik

0|0
    0|0
    • Var o gol'ü yemezdi onur olsa

• Cetrefilli bir dönem geçirdi. Bir iki maça bakarak değerlendireceksen o sahada ki herkesi milli takıma almaman lazım

• Konudan konuya atladın ama şu an kanki. Muslerada formsuz ama kalede yinede o var :) futbol hatalar oyunudur. Ayrıca puan durumunda pek bir şey değişmedi. Maç oynanmamış gibi oldu

• Spikerinde fatih hoca kadar payi var. Ne şom agizli cikti be yok kazaklar yeniyo hollanda berabere biz onde. Surekli tekrarla puanlari say al gorduk ebemizinkini. Orda olsam doverdim o herifi sinirden

0|0
    0|0
Yükleniyor...