Fitness a gidiyorum, önerileriniz nelerdir :) ?

49 kiloyum ve 160 boyum var. Hafif kas yapıp dik bir duruşa, enerjiye sahip olmak istiyorum :) yaşım 19.

Bu arada 3 gundur gidiyorum ve her tarafım ağrıyor. Ayrıca kolumda sanki kas hissediyorum , sertleşti hemen.

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• O kadar kolay değil sende. :) 3 günde bir faydası olmaz. 1 ayda gibi sürede belirginleşir. Ayrıca, yaşına göre baya zayıf ve kısasın. Ağrının sebebine gelecek olursak; çok normaldir, vücudun çalışmaya başlıyor. Sadece ağırlık falan çalışmak ile de kas yapamazsın. Aldığın proteine falan da dikkat etmelisin. Ayrıca, günde ortalama 9 saat falan uyumalısın. Vücudun dinlemeye çok ihtiyacı olur bu süreçte.

1|0
    0|0
    • Bu arada sen kızmışsın, pardon ben erkek sandım. :) Kilo ve boy çok da kötü değil.

• Yaaa kisamiyim. s peki plates nasıl? Acaba Fitness yerime plates mi yapsam :)

• Bilmem, plates hakkında bir bilgim yok, ama sana fıtness'ın pek faydası olmaz. Kızlar da genellikle böyledir yani. Kas falan çok zor. :)

En İyi Kız Görüşü

• Bence fitness yerine platese gitmelisin plates sıkılaştırır beb 1 senedir plates e gidiyodum çok memnunum

1|0
    0|0
    • İkisinim farkı ne

• O da mi spor salonunda yapılıyor, aletlerle?

• Hayır hoca hareket yaptırıyo lastikle ve ya topla da yapıyosun

Erkekler Ne Diyor 6

• Birer gün atlayarak yap fitnessı. Vücuduna dinlenmesi için de zaman tanı. Haftada 3 günün altına düşme 4 günün de üstüne çıkma :) Protein ağırlıklı beslen, bol su iç.

1|0
    0|0
    • Ben 5 gün boyunca gidicem ama kollarım acaip ağrıyor. Kullanıyorum yerimden

• * kalkamiyorum

• Ağrıması iyi işte. Sana pilates de yazsınlar. Makinalara gir 4er set.

1|0
    0|0
    • Plates ne oluyor? Farkı ne

• Hmm ikisi bir arada olur mu ki :) o toplardan yok çünkü benim spor merkezinde

• Sorarsın. Gerçi, fitnessı düzgün yaparsan dik durursun yine de. Hareketleri doğru yapmaya çalış.

• İlk günler öyle olur her yer ağrır, kasılır. Bazı kaslar çekme yapar. Muhtemelen bu yüzden sertleşmiştir kolun. Ama bu durum 1 haftadan fazla sürmez merak etme.

1|0
    0|0
    • Hadi ya. Tamamdır
      Peki bu kiloyla ne yapılır? Kas mi zayıflık mi kilo mu?

• 3 gündür ard ardamı gittin

1|0
    0|0
    • Evet 2 gün daha gidicem ardi ardına

• Yooo söylemedi :) sence plates mi Fitness mi

• platesi hiç bilmiyorum yalan olmasın kıyaslama yapamıcam :S

• daha yeni başlamışsın hamlık var vücudunda bir süre sonra ağrı falan hissetmezsin

1|0
    0|0
    • Peki hemen olan sertlik ne kolumdaki?

• Bacaklarda da çok hafif oldu. Ama kolundaki bariz bir sertlik. Bir şey tutayim direk sertligi belli. Dokununca belli oluyor.

• kasları calıstırdıgın için.

• dostum bende aynı 1.60 51 kiloyum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...