Sirk gösterilerinde hayvanların kullanılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

birçok ülke sirk gösterilerinde hayvanların kullanılmasını yasakladı . sirklerde istenileni yapması için terbiye edilirken bir sürü işkenceye maruz kaldığını herkes biliyor. görüntüler var . Türkiye yasaklanabilir mi ? Bolivya, Kosta Rika, Hindistan bile bu kararları alabilirken biz bunu başaramazmıyız ?

0|0
9|13

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşamın kutsallığının yanı sıra her canlının en doğal ve hür halleri ile yaşaması yaşatılması gerçeğinin toplum bilincine ulaşması ve anlaşılması halinde elbette yaparız...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Yazıktır günahtır, insanlar bu gösterileri izlemek için para vermeye devam ettiği sürece sonu gelmeyecektir...

1|0
    0|0
  • yasaklansın .. petshoplarda hayvan satışı da yasaklansın

1|0
    0|0
  • kesinlikle karşıyım hayvanların isitismar edilmesine bence bir son verilsin ve yasayla korunsun güzel başlık seyyah :)

1|0
    0|0
  • Bence çok yanlış olduğunu düşünüyorum hayvanlara eziyet ettiklerini herkes biliyor zorla yaptırtılıyor.

1|0
    0|0
  • yasaklanmalı.. hayvansız birçok sirk var. hayvanlar üzerinden para kazanılmasına karşıyız

1|0
    0|0
  • Bence de kaldırılmalı. Kendilerini o hayvanların yerine koyamadıkları için o acıyı anlamıyorlar.

1|0
    0|0
  • keşke öyle birşey olsa yazık hayvanlara eziyet çekiyorlar.

1|0
    0|0
  • burası türkiye her yerde hayvan her yer sirk ! hangisini yasaklıyacaksın (;

1|0
    0|0
  • evde hayvan beslemek evde egıtmek problem olmuyor, sırktekı hayvanlar mı sıkıntı. tek derdımız bu olsun be

0|0
    0|0
  • türkiyede kaç tane sirk var ki :D yada var mı ben görmedim

0|0
    0|0
  • Her sirkciler eziyet yapmıyor arkadaşlar abartmayın iç kısmını bilemezsiniz.. bazı hayvanlar normalden dahada iyi bakılıyor.. bilemeyiz..

0|0
    0|0
  • İnsanları kullansınlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• değil sirk, petshoplarda bile hayvanların olmasına sinir oluyorum. güzelim köpekleri minicik yerlere tıkıyolar ayıp be

1|0
    0|0
  • türkiyede yeterli tepki görmedigi sürece yasaklanmaz. melih gökçek bedava sirk actıgı sürece millet de koşa koşa gitmeye devam eder. tepkiden gectim bi de egleniyoruz diye adamı ayakta alkışlarlar falan filan

1|0
    0|0
  • Hayvan katliamını yasalaştırmaya çalışan bir ülkeyiz maalesef, kaldı ki sirklerdeki caniliklere itimat etsinler.

1|0
    0|0
  • Yolda yürürken acaba karınca eziyor muyum diye düşünüyor musunuz merak etmiyor değilim şahsen...Veya sivrisinekleri öldürmeden durabiliyor musunuz... Sirk konusunda ben zaten sirkleri gereksiz buluyorum ne zevk alırlar ondan da anlamam. Komple kalksın bence.

1|0
    0|0
  • hiç dikkatimi çekmiyo bilemiycem.

1|0
    0|0
  • koşullanma bence doğal birşey sonuçta eziyet etmiyorlar koşullanma yoluyla oluyor

0|0
    0|0
  • Kullansınlar.

0|0
    0|0
  • türkiyede kac tane sirk var ki zaten? gelenler de yurt dısından geliyor.

0|0
    0|0
  • Türkiye'de zaten pek yok ki, hep yabancılar gelip gösteri yapıyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...