Ankara başkent olmayi hak ediyor mu?

Hafta sonu Ankara da bulunmak zorunda kaldım, bütün çilesine rağmen İstanbul'a dönünce taşını toprağını öptüm. Hem insanları hemde havası bakımından Ankaradan daha ruhsuz bir şehir var mı? Zamanın şartları ve koşullarına göre Ankaranın başkent olması doğaldır. Ancak bugün için başkentin değiştirilmesi mümkün değil mi? çünkü oranın ruhsuz havası siyasetçilere de sirayet ediyor.

0|0
16|19

En İyi Kız Görüşü

• bence hayır.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 15

• ankarada yasayıpta istanbula gitmeyen ankaranın deqerını anlamaz . Böyle iyi arkadasm ankara gıbısı yok .!

1|1
    1|0
    • Ankara da yaşamanız çok talihsiz bence. sizin adınıza üzüldüm

• her nedense bende aynı seyı ıstnbuldakıler ıcın dusunuyorum .) ben halımden memnunum emınım bır cok ınsanda benm gbı dusunuyodr .)

• öyle olsun

• hiçde bile öyle değil..ankara bi tanedir...kıskanmayın..istanbulmuş..bende orayı beğenmedim...ruhsuz şehir...ankaranın insanı sıcak bi kere...

2|1
    1|0
    • ankaranın insanı kaba ve görgüzüs bence ben izmirde ve istanbulda ankarada yaşadığım kadar rezilliğin onda birini yaşamadım

• ben sıcak olanına denk gelmedim.burada cevap veren Ankaralılar beni haklı çıkarıyor

• öyle de olsa pata küte başkent zıplatılmaz ülkeden

0|0
    0|0
  • izmir olsun :)

1|0
    0|1
  • hak ediyor taam mı.

gri sensin ruhsuz da sana girsin.

1|3
    4|0
  • senede bir iki kere giderim ankaraya iyidir güzeldir ama uzun süre yaşanır mı bilmem

0|0
    0|0
  • evet ruhsuz evet gri evet bogucu evet sikici.

baskent olmasi beni ilgilendirmez. ama yasanmaz orada ya :/. denizi menizi gectim.

1|0
    1|1
  • olsun okadar..

0|0
    0|0
  • ankarada yaşıyorum.daha berbat bi şehir görmedim.tam anlamıyla ruhsuz, gri bu şehir.

2|0
    1|0
    • izmirede istanbulada gittim..ankaranın taşına toprağına kurban olayım...bir ankaralı olarak yaşadığım şehri seviyorum..hiç kaba erkek görmedim eski sevgilim hariç:)

• Valla ben Ankarayi hic bi yere degismem. Benim cennet memleketimmmmmmm

0|0
    0|0
    • Anlaşılan siz Ankara dışına hiç çıkmamışsınız

• peki İstanbula geldiniz mi?

• Evett istanbuluda severim ama ankaranin tirnagi etmez hic bi yer

• Ankara olmamalı ama, istanbulda olmamalı..

0|0
    0|0
    • katılıyorum. istanbul da olursa tarfik ikiye katlanır

• ankaranın seçilmesinin bir sebebi vardı ama bugün o insanların düşüncesindeki gibi mesafe olarak her noktaya eşit mantığına gerek yok ama olması gereken yerde şu anda yok bence.

• Ankara nın havasını sevmem..Bana farketmiyor

1|0
    0|0
  • bence değişmeli artık

1|0
    2|0
  • baskent olmasının sebeplerini ögren önce.

0|0
    0|0
  • ben ankarada yaşıyoruum ve ankarayıı şehiir olarak ınan gram sevmıyorum :) ama ankranın ruhsuuz olusnun bu gri renginin tek nedenıı sıyasettır ruhsuuz sıyasetcılerımız bu sehrı boyle ruhsuuz yaptı denız olmamasıda bı etkeen tbı ben denızın olmadıgı bı denızde canlılıgın olmasının cok zor oldugunu dusunen bı ınsanım zaten :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• ruhsuz ve gri yapanlar askerler ve siyasetçiler zaten.

memurlarda onlardan nasipleniyor.

ama her haliyle güzeldir Ankara. son zamanlarda yan şehirlerden fazlasıyla göç almış eski Ankara kültürü bozulmaya doğru gidiyor.

Ankara insanı belli eder edebi adabı ve kültürü ile kızları güzeldir. =) asdjfkankdlksaad

kıro vardır ama Ankara' yı kabullenmemiş veya Ankara' lı olmayan insanlardır. Ankara' yı kabullenen kimse kültürsüz olmaz. ortama girdiği zaman fark edilir insanlığı ile soğuktur ama tanındığı zaman samimi ve sıcaktır. bakışları ile insanları yemez. vs.

başkent olması veya olmaması fark etmez bro

1|0
    1|0
  • 33 yılımın birçoğu burcda geçmesine ragmen, ankarayı bende sevmem ama zaten bu durumda olmasının nedeni başkent olması.

0|0
    1|0
  • Zamanında Ankara bir köydü , Başkentliği hak ettiği için başkent olmamıştır. Bu seçim bir temsildir. Ankaranın Köprüsü , denizi , boğazı olmaya bilir Olmayanlar nedeni ile Ruhsuz değildir. Ruhu yanlış objelerde aramandandır .. Ankaranın Ruhu insanlarının yüreğindedir. O yürek de olmayan ruhu hissedemez . Kalın İstanbulda sağlıçakla dert etmeyin Ankaralıları , Ankarlı Ankaralı ile Runu bulmuştur.

0|0
    1|0
  • Sonuna kadar hak ediyor. Tam Türkiye'nin ortası siyasi konumu da iyi çoğu yere uzaklığı da aynı, Atatürk'ün ileri görüşlülüğüne saygı duyulmayı hak eden bir BAŞKENT.

1|0
    1|0
  • dönemin şartlarına göre olması normaldi belki ama hayatımda gördüğüm en kıro yer. başkent istanbul olmalı

3|0
    1|1
  • ankaranın seçilmesinin bir sebebi vardı ama bugün o insanların düşüncesindeki gibi mesafe olarak her noktaya eşit mantığına gerek yok ama olması gereken yerde şu anda yok bence.

0|0
    1|0
  • Ankara başkent olmak için ideal. herifler zaten bizim Asya'da toprağımızın olmasına tehammül edemiyor. Bide başkenti batıya kaydırırsak sıkıntı

1|0
    1|0
  • Istanbulda butun o siyasileri burokratlari dusunemiyorum siyah yanardoner arabalariyla. Ankarada takilsinlar. Siyasi olarak da istabulu baskent yapmak osmanli ozentisidir.

0|0
    0|0
  • İnsan Hiçbir zaman bulunduğu konumdan memnun değildir zaten...Hep şikayet eder ... İstanbul'da yaşayanlar trafiğinden,İzmirde yaşayanlar kalabalığından,Konya'da yaşayanlar havası suyu taşından topragından Şikayet eder.Bana göre de en ruhsuz il konya ?Ama ANKARA'nın başkent olması ruhuna,gelişimine değil jeopolitik konumuna göre seçilmiştir.Ve bu yüzden hak ediyor bence...

0|0
    1|0
  • bursadadır en güzel şehir yerleşim merkezi ama kıymetini bilene, belediye yok bizde. ankaraya gittim insanı taşı tıoğrağı altın olan istanbul değil ankaradır. istanbula tıkmışlar 14 milyonu ne dağı var ne ovası.

0|0
    1|0
    • Ankaranın ne doğal güzelliği var nede tarihi yapıları. beton yığınından başka birşey değil

• işte eskiden insanlar deniz ürünleriyle beslendikleri için ve istanbul 2 kıtanın birleşim yeri olduğu için çok eski topluluklara kadar tarihi barındırıyor. bugünün şehri ankaradır. gölüde var dağıda var. neresi beton yığını değil ki. istanbulda evler şekerden pamuktan mı. :)

• istanbulun her yeri tarih kokuyor. Ankarayla nasıl kıyaslarsın?

• ankara lı değilim ama bir geçiniz onu ankara ruhsuz muş. istanbulda çok ruh varda ondan sürünüyor insanları. istanbulluların işte böyle kibirleride var.

0|0
    1|0
  • Merkez Bankası' nın İstanbul'a taşınması gündeme geldi ortalık karıştı.Bir de başkent İstanbul olacak denirse abooww :)

1|0
    1|0
  • Başkent Ankara sanıyorum Anayasa'nın ilk üç maddesinden birisi olması lazım. Değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif bile edilemez. Ben ne İstanbul'a ne de Ankara'ya gitmedim tabi. Bir şey diyemiyorum.

1|0
    0|0
  • Evet bencede Ankara başkent olmayı hak etmiyor ama şu bir gerçekki İstanbul günümüzde bu yükü kaldıramaz dı çok kalabalık olurdu

0|0
    0|0
  • hakediyor bence

0|0
    0|0
  • Kültürel başkent ve finans başkenti İstanbul zaten, Ankara'nın başkentliği sembolik kaldı artık. Ankara'yı sevenlerdenim

0|0
    0|0
  • Tövbe bismillah gelme la daha ankaraya havasını kokluyor suyunu içiyor işini hallediyor birde arkasından laf söylüyor :)

Ankara merkez akıllı olsun herkes...

Bize her yer ankara değil her yer ankara gibi güzel değil

0|0
    1|0
  • Evet, sıkıcı bir havası var Ankara'nın.Fakat, başkent olmanın şartı eğlenceli, hareketli olmak değil.

0|0
    1|0
  • Eskiden ankarada deniz varmış olm

1|0
    1|0
Yükleniyor...