Ali Bulaç'tan şok sözler! Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Ali Bulaç kadına şiddetin nedenini, kadının çalışmasına bağladı: "Kadınlar çalıştığı için erkek fıtri (yaradılış) rolünü kaybedip vahşi cinayetlere sürükleniyor"

Peki soruyorum size sizin karınız hastalandığında bas bas bağrıyorsunuz kadın doktor isterim diye hani kadın çalışmazdı bu yobazlık ve cinsiyet ırkçılığından dolayı sapık düşünceleriniz Türkiye ye yakışmıyor. link

Güncellemeler:
Kadın da çalışır erkek te. Çalışmak farzdır. Evde yatmak iyi bir şey değil. Dört duvar arasında piskolojin bozulabilir. İşsizlik çok kötüdür. Ve hangi asgeri ücretli erkek işsiz eşine ve üç çocuğuna bakabilir, kaliteli bir yaşam verebilir. Veremez. O yüzden kadın da çalışmakta evine üç kuruş para getirmektedir. Bazı sapık arkadaşlar da kadınların görünüşüne laf atmış. Güzel ve şık giyinmek neden sizi bu kadar öfkelendiriyor. İla türban mı çarşaf mı ve pasaklı süssüz tipsiz mi gezmesi gerekiyor.
Evlenme yaşı 20 li yaşlardır. Ama çoğu kadın da okumak ve kariyer için 30lu yaşlarda evlenmeyi tercih ediyor. Hatta üniversite özellikle okuyanlar gözleri açık uyanık oluyorlar bu yüzden adam gibi adam yok, femenizm gibi hareketlerle, dizi ve filmlerin etkisi ile tesadüfi aşk gelecek umudu ile gençliklerini ziyan ediyorlar. Sonra da erkekler abaza ve bekar kalıyor. Evet Türkiye de gelinen nokta budur. Evet kadınlar çalışsın ama evlilikler de sağlıklı olsun. Sonra boşanmalar da olmasın. Bu ciddi.

0|0
13|17

En İyi Erkek Görüşü

• Yaradılışçı düşünceye bakarsak, onuda kendimize göre sonradan yorumlarsak, kadının erkeğin kaburgasından yaratıldığına inanırsak, cennete gidince erkeğe huriler kadına kazma sapı dersek, kadın çalışamaz, kadın açık giyinemez, kadın başkalarıyla konuşamaz, kadın yapamaz, kadın edemez, kadın maz mez moz. Neyse bunlar herzaman söylenir ve söylenecekde. Bu türkiyeye yakışmayan bir cümle hiçde değil türkiyede yıllarca kadınlar üzerinden dine atıfta bulunan insanlar öldürüldü kadınlar öldürüldü, kadınlara tecavüz edildi, tecavüze uğrayan kadınlar öldürüldü. Bu türkiyede hep böyleydi türkiye o aydınlık düzeyine hiçbir zaman ulaşamadı zaten ulaşamayacakta. Önce herkes kendi çevresinden kendi ailesinde başlamalı. kadınlar eğitim almalı, kadınlar çalışmalı, kadınlar rahat giyinmeli, kadınlar rahat olmalı, Zaten din denen olgunun temelinde kadına güvensizlik vardırki bu dinin bile eşit bir açıyla bakamadığını gösterir ve gerçekte dışılığını. Ayrıca ilk toplumlara ve şuan hala balta girmemiş toplumlarda kadınları izlersek kadınların hayat şartları içerisinde (toplayıcı) oldukları için erkekler kadar söz sahibi olduklarını görürüz, Çünkü erkekler avlanır ve bu haftada bir iki kere olur ama kadınlar toplayıcıdır her zaman karnın doymasının sebebidir onlar ve söz hakları vardır. Ve gene eski toplumlarda erkeğin olduğu gibi kadınında söz hakkı vardır, erkeğin olduğu gibi kadında çok eş deneme şansı bulur. Dinsel ve ahlaksal dogmalar oldukça kadın her zaman bu sıkıntıları yaşayacak. Bu konular üzerine konuşmak bile o kadar gereksiz geliyorki, yıllarca bunları her yerde konuştuk ama konuştuğumuzdan öte zarar gördük beni bile yaralayan toplum kadınlara ne yapmaz.

2|1
    1|4
    • katılıyorum

• Kadınlar ezilmeyi dahi kabullenmişler, baskı her yerde.

• helal olsun diyebileceğim tek şey bu bu ülkede senin gibi düşünen erkeklerin olduğunu ve yalnız olmadığımızı bilmek çok gurur verici tebrik ederim..

Kızlar Ne Diyor 13

• şu zihniyet yüzünde ülkemden nefret ediyorum kadın yemek yapsın çocuk baksın sen para getir asıl o zaman kavga dövüş oluyo baksanıza dayak yiyen kadınlara siz hiç okumuş kültürlü çalışan dayak yiyen kadın gördünüz mü vardır bir iki ama çoğunluk çağ dışı bi şekilde 'EV HANIMI' rolünü oynayanlarda modern toplumda erkek yemek de yapar temizliğe de yardım eder her iş beraber yapılır dayak karşıdakinin cahilliğinden ben erkeğin severimde döverimde anlayışından gelen psikolojik bozukluktur böylelerinin ilk önce hastaneye sonra cezaevine yatması gerekirken bunu savunan insanlar var ve bu kişi okumuş yazmış bir insan yazık ya okumak bile bazılarına çözüm olmuyo

2|0
    1|3
  • ali bulaca kesin katılıyorum kadının yaradılış misyonu değiştirildi 7 milyar yıldır var olan düzen son 50 yılda değişti ( ülkemizde ) tabiki bunun acıları olacaktır erkek kadının başına kakmadan para getirir kadında eve bakar işte görev paylaşımı budur.

1|4
    5|1
    • telepuni sizin gibilerinde midesi bulanabiliyormu hayret bu kadar herşeye acik bi zihniyetin midesi bulansin kisa ve öz kardeşim sen evlen ve karını topluma yararlı bir kadın et saliver ortalığa topluma maael olsun öyle bi olsunki herkes faydalansin ne güzel bi is kadını desinler ...

• allah hastaligi verdigi icin duayla cozsunler bence. doktora da gitmesinler. allah verdi, allah aldi yane dimi? bir bildigi vardir allahin. boyle cile cekip cennete falan giderler hem. haksiz miyim?

2|2
    0|2
    • haklısın + ^^

• İslami anlayamamis, carptirmis kör cahillerin mentalitelerine neden saçma bi şekilde Allah'i da kattigini gercekten anlayamadim. İslam'da oturup kos kos pasif bi sekilde beklemek yoktur. Sonuna kadar gider sifani ararsin, bulmak icin de dua edersin. Simdi seninde alay ettigin o zihniyetlerden bi farkin kalmadi. Hepiniz carpitin carpitabildiginiz kadar.�

• Kadınlar erkeklerden daha fazla acıya vs. Dayanabiliyor. Ama erkekler tarih başından beri kadınları ezdikleri için onlar daha güçlüymüş hissi veriyorlar. Kadınlarda bunu benimsemiştir. Örnek doğumda 32 kemiğin aynı anda kırılmasına denk bir acı çekiyoruz. Ki bu insanın acı limitini geçiyor,insan üstü acıya dayanıyoruz bununda ödülünü alıyoruz o tartışılır.(Evladımız oluyor,vücudumuz yenileniyor vs.) Eğer dünyayı kadınlar yönetseydi savaş olmazdı çünkü bizde acıma duygusu var,bizde anne şevkati var.Bu şiddet olaylarının hepsi toplum yüzünden gelen bir şey bir aslan bile öldürdüğü ceylanın yavrusuna annelik yapıyor onu yemiyor. İnsanlar bence örnek almalı davranışları bilmeli. =) Çok uzun oldu konuyu farklı yerlere çektim ama dediğim şey kadın ve erkek eşittir. Ve erkeklerin kadınları koruması gerekir o yüzden Kadın erkeğin kaburga kemiğinden yapılmıştır.Çünkü erkek kadına kol kanat gersin diye

0|0
    1|0
  • Millet uzaya gidiyo dunyada neler oluyo biz hala bunlarla ugrasiyoruz.

Cidden neresinden baslasam hangi mantik hatasina laf etsem sastim kaldim. O kadar sacma ki, bu kadar vakit harcamis olmam bile cok diip geciorm.

Beyin cidden ilginc bi organ, nelere kadir!

1|0
    1|0
    • Aynen katılıyorum. Eğitim, adalet yerlerde sürünürken. İnsanlar daha en baştan şiddetten arındırılacak şekilde eğitilmez, adalette kadına şiddette gereken caydırıcılığı göztermez, şiddet gören kadın karakolda umursanmaz (izmirde karakolda dayan yiyen kadın ve NÇ. davası ile Siirtte çocuk tecavüzleri sonucu ne oldu, hatırlayan var mı?) ise ipsiz kalan dipsiz her erkek kendine ve çevresine saygısını yitirir ve şiddeti araç olarak görür ve özellikle kadına karşı kullanır!

• böyle bir laf için kafa yormak bile saçmalık! dediğin çok doğru. sanki kadın doktorlar kadın değilde doktor olarak yaratılmışlar.

0|0
    1|0
  • böyle insanlarla aynı ülkede yaşadığım için utanıyorum ve üzülüyorum

3|1
    1|2
  • doru demiş Alii Bulac. türkiye deki en önemli sorunlardan biri egitimsizlk .. egitim cok önemli

1|1
    1|1
  • vahşi cinayetlerime kurban gitsin istiyorum.

0|0
    1|0
  • Yani ne desem bilmiyorum daha ne kadar sosyal hayat bakımından kadın ve erkek diye ayrılacak?

0|0
    0|0
  • Ben bir kisminizin alaya aldigi ocu (!) olan "inancli" kesimdenim. Ve calismadan gecirecegim bir hayat dusunemiyorum. Birseyler uretebilmek, insanlara faydali olabilmek, para kazanabilmek insanin kendine olan guvenini de degerini de arttirir. Zafen İslamda da kadinlarin calismasi vardir bakiniz Peygamber Efendimizin (sav) esi Hz. Hatice. Bence kimse kendi fikirlerini din adi altinda yaymasin. Fakat su da var, annelik baska bir mevzu. Bence bir kadin belli bir zaman diliminde calisma hayatina ara vererek cocuguna bi sure kendisi bakmali. Cunku cocuklarin bazi ihtiyaclarini bir anneden baskasi karsilayamaz. Ama bu butun hayati boyunca evde oturacagi anlamina gelmez. Bir diger noktada bosanma mevzusu. O kadar sabrederek yurutmeye calistigi fakat bir turlu yoluna girmeyen evlilikleri sona erdirebilir mi calismayan bir kadin? Maddi acidan esine muhtac oldugu icin boyun egmek zorunda kalir mutsuz evliligine. Ben en cok bu noktada kadinin calismasi taraftariyim. Yalniz ev hanimlarini d cahil cuheyla diye de asagilayamam burada bazilarinin yaptigi gibi. Cunku zannedildigi kadar da kolay bir is degildir. Calisana da calismayana da saygi duymak lazim.

1|0
    0|0
    • Tebrikler. Beğendim yazınızı.

• Tesekkurler.

• saygı duymanıza saygı duyarız. Ama şurada bir düzeltme yapalım ki Hz. Hatice günümüz tabiri ile uluslararası ithalat ihracat yapan bir tüccar hanımdi doğrudur. Fakat evlendiğinde Rasullah s.a.v.'e'ben tuccarliği eşime hanım olmaya değişiyorum buyurdu. Kadın ev hanımlığı için yaratılmıştir. Ha bazı kadınlar var ki gerçekten hayatın yükü onun omuzundadir evliliği keyfideğil zorunlu birayrılıkolmuştur.Ozaman düzgünbir yerde çalışır. Kadın erkek iç içe senli benlibirmüslümanhanıma yakışmaz

• Kadın doktorda hakimde avukatda hatta taksi şoförüde var. Fazlasıyla var. Oyleki erkekleri işsiz birkaçak kadar bir bayan arkadaş aynen şöyle diyor keşke biraz daha okusaymisimda ev hanımı olsaymisim. Özgürlüğü soyunup kendini sergilemek, erkek gibi parayi gücü elinde tutmakta sanıyor arıyorsunuz. halbuki kadının yeri hayatta farklıdır erkeğin yeri ayrıdır. Bu sebeple evlilikler yapboz oyununa döndüya. Bir kadın narin yaratılmıştır erkek gibi güçlü bir yapı ve sağlam iradeye sahip değildir. Kadın annelik için yaratılmıştır. Annelikden de üstün bir meslek yoktur. Insan yetiştiriyorsun geleceğe ama bu evde oturmak kapanıp kalmak zillet ve cehalet olarak gösterildi. Çocuklar anne şevkatindem mahrum en güzel zamanlarını yabancı kadınların gözetiminde büyütldu. Ayrıca yobazlık dediğiniz ne dir. Eğer kişinin çalışma ortamı dini inancının emr ettiklerinin zıddına bir durumsa bundan kaçınmasımi yobazlık. Ayrıca öyle kadınlar görüyorumki çalışma ortamında patronu ile veya iş arkadaşları ile nahoş haliçine düşenler. Böyle bir ortamda kim ister kadını çalışsın. Çünkü adam biliyor karısına ne gözle bakıldığını.

5|2
    4|1
  • Hayatımızda üretgen olmaya çalışmalıyız. Bunu kadınları göz önünde bulundurarak açıklarsak eğer kadın ev hanımı olduğunda kendini daha mutsuz hisseder.Sürekli evde olması nankör ev işlerinden bıkar.Sitemleri okumasına izin vermeyen babasına ve eşine olucaktır..

O halde kadınların çalışmaması sadece şiddete değil kadınların mutsuz bir hayat sürmelerine de sebebiyet verebilir.

1|0
    1|2

Erkekler Ne Diyor 16

• "Erkeğin fıtrî rolünü kaybetmesi onu kadına karşı acımasız şiddete, vahşi cinayetlere sürüklüyor."

Sadece söz olarak buna katıldım. Tabi adamın vardığı noktadan değil. Kariyer diye kadın, kadınlığını kaybetmemeli, bile bile sistemin uşağı olmamalı. Erkek de kariyer peşinde koşucam diye kadınını yalnız bırakmamalı.

Bildiğin saçmalamış. Sövüp geçilecek yazı. Zaman gazetesinin camiasının da fikir yapısını yakından bildiğim için, asıl iletmek istediklerini böyle edebiyatlar ! içine saklıyorlar. O yüzden çok takılmıyorum bu denyolara. Bir zamanlar azıcık da olsa çizgisi olan bir gazeteydi. Geldiği nokta belli. Aşama aşama bunlar tabi.

2|2
    0|3
  • halt etmiş ne diyelim.ama son zamanlarda artan kadın cinayetlerinin altında bence erkeğin elindeki iktidarı kaybetme korkusu var.eskiden normal karşılanan erkek şiddeti,geçimsizliği artık kadınlar tarafından normal karşılanmıyor.her konuda söz sahibi olmak istiyor kadınlar,elinden bir seylerin gittiğinin farkında olan erkekler de maalesef en ilkel refleksle hareket ediyor

1|1
    1|3
  • bence yazdıkları genel olarak doğru

"Liberal kapitalist piyasa ise kadını farklı çerçevede evin dışına çıkmaya zorluyor; anneliği ve ev hanımlığını itibarsızlaştırıyor; pozitif ayrımcılıkla kadın yuva kurmuyor; erkekler bu şekilde kışkırtılmış kadınlarla evlenmek istemiyor; sonuçta olan yine kadına oluyor. Birkaç tanesinin iyi durumuna karşılık yüz binlercesi iş-aş peşinde koşturuyor, yalnızlık içinde hayatını sürdürüyor, bir süre sonra saçını başını yoluyor ama iş işten geçiyor. "

bunların nesi yanlış? kadınlar özgürlük ve eşitlik diye tutturdukça olan kendilerine oluyor.

1|2
    3|3
  • bence doğru söylemiş kadın iş hayatında çoğu iş yerinde zor şartlarda ve anatomisine aykırı çalıştırılıyor halbuki kadın çocuklarına baksa evinde hem daha saglıklı bir aile ortamı yaratılır hemde işsizlik diye biişey kalmaz ikisinin alacağı maaşı erkek tek başına kazanır gör bak ozaman askari ücret nasıl 1200 tl oluyor yalansa yalan diyin.

2|2
    3|1
  • ben doğru buldum söylediklerini.sebeplerini sabaha kadar tartışabiliriz. ama herkein doğrusu kendine. destekliyorum bu adamın düşüncesini

0|2
    1|0
  • söyledikleri çok yanlış katılmak mümkün değil.ancak şöyle bir durumda var.işsiz kaldığım zamanlarda iş ararken en çok karşılaştığım durum rahat ve masa başı işlerin herhangi bir vasıf aranmamasına rağmen bayanlara hitap etmesi.çok alt seviye zor işlerin ya da uzmanlık gerektiren kalifiye işlerin erkeklere hitap etmesi.ya taban ya tavan arası yok.burada derin bir uçurum var.bunun sebebide erkek patronlardan ya da feminist düşünceli bayan patronlardan yada zamanın şartlarından kaynaklanıyor.erkek uzman olduğu bir konuda çok zor iş bulabilirken kadın hiç bir vasfı olmamasına rağmen çok rahat iş bulabiliyor ve güle oynaya çalışıyor.bu durum erkeği psikolojik olarak yıpratıyor ve çıkmaza sürüklüyor.ancak bu erkeğin kadına şiddet uygulamasını gerektirmez.önce bu derin uçurumların kapanması gerekli.

0|0
    0|0
  • Şok olmaya gerek yok. Din fazla kaçınca böyle oluyor. Kimse kusura bakmasın ve hakaret olarak algılamasın ancak 3 büyük dinde genel olarak bu durum var.

0|0
    0|0
  • Eğitim, adalet yerlerde sürünürken. İnsanlar daha en baştan şiddetten arındırılacak şekilde eğitilmez, adalette kadına şiddette gereken caydırıcılığı göztermez, şiddet gören kadın karakolda umursanmaz (izmirde karakolda dayan yiyen kadın ve NÇ. davası ile Siirtte çocuk tecavüzleri sonucu ne oldu, hatırlayan var mı?) ise ipsiz kalan dipsiz her erkek kendine ve çevresine saygısını yitirir ve şiddeti araç olarak görür ve özellikle kadına karşı kullanır!

0|0
    0|0
  • kadın erkek yoruldum yav insan olarak niye bakmıyoz kimseye

1|0
    0|0
  • tüm insanlar eşittir. herkesin istediği yerde çalışma istediği gibi giyinme istediği yere gitme istediğiyle evlenme hakkı olması gerekir. ali bulaçın düşünceleri de kendini bağlar.

1|1
    0|0
  • fıtrat bu. insan fıtrata karşı gelemiyor. sen nefes almadan yaşayabiliyor musun ? hatalı üretim demek ki.. :D

0|0
    0|0
  • feto yu ve onun bireylerini ciddiye almamak gerek

0|0
    1|0
  • Ulan oha be harbiden oha diyorum, ha bir yandan da seviniyorum ki zihniyetin bu derece ileri olduğunu görebilelim diye. Yani sen diyorsun ki, kadınların gözü açılınca adamlıklarını yitiriyorlar. Sen diyorsun ki, evlenmenin amacı erkeklerin abazalıklarını atmalarıdır. Erkekler sırf abaza kaldıkları için evlenecekler kadınların gözü kapalı olacak erkekler kadınların ağzına edecek bu evliliklerde sağlıklı olacak. Gözüm bence sen çok abaza kalmışsın ama kesinlikle evlenerek bir kadını ziyan etme, seninle evlenecek kadına şimdiden acıyorum.

1|0
    0|0
  • çalışan kadın fıtri özelliklerini kaybediyosa sorun vardır, kaybetmiyosa sorun olmaz.. burası tartışılmalı bence...

0|0
    0|1
  • kadınlar çocuk yetiştirsin evlerine baksın erkekler evine baksın işsizlik bitsin.

0|1
    2|1
  • adam doğru söylüyor kadın evinde otursa çocuklarını hem daha salıklı yetiştirir hemde insanlar arasındaki ekolojik denge daha sağlıklı yürür ali bulaç tebrikler helal diyorum kadın kadınılını erkek erkeklini bilecek bak ozaman nasıl mutlu bir hayat oluyor. herkesin anası bacısı var bankalara o kadınları koyuyolar mini etekli sanki parayı alana kadın bedava çogu iş yeri kadının kadınlını kullanarak iş yapıyor çok büyük edepsizlik.

2|2
    3|1
Yükleniyor...