Merhaba :) zumba yapan arkadaşlar?

ben her gün yapıyorum zumba aerobic. ancak hergün yapmanın zararlı olduğunu söylüyorlar. bilgisi olan var mı?

0|0
6|2

En İyi Erkek Görüşü

• Evlenelim mi?

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 5

• nesi zararlıymış

0|0
    0|0
  • Genel olarak tum sporlari 1 gun arayla yapmak iyidir kaslarin kendisini yenilemesi icin

0|0
    0|0
  • Hangi konuda zararlıymis

0|0
    0|0
    • vücudu yıpratıyormuş

• normalde bütün sporları bir gün arayla yapmak gerekirmiş. kaslar için. demin ögrendim bende

• Her söylenilene inanma bilimsel bir açıklama değilse ki galiba değil inanma. Bir gün yapıp bir gün yapmamak çok saçma bu şekilde ilerleme kaydedemezsin. Sporu yapmadan önce esnersin spordan sonra esnersin bol proteinini alırsın tamamdır kaslar kendine gelir

• Ben her gün sabah akşam yapıyorum 40'ar dakika, bildiklerini paylaşabilir misin? :)

0|0
    0|0
    • ben de aynı şekilde sabah akşam 50 dkika yapıyorum. ama sıkıntı çıkacağını söylediler. günü birlik yapılmalıymış :)

• Bir abi vardı zayıflamak isteyen, gün içerisinde istediğini yiyordu, bazen 500 kalori alıyordu sadece, bazen 1200, bazen 2000. Çoğunlukla 700-1000'i aşmıyordu. Ama öyle bir spor yapıyordu ki, 2 saat koşu, 2 saat bisiklet... gibi. Bazen 1 saat, bazen 5 saat. Canı nasıl istiyorsa. Ayda 7 - 10 - 12 kilo verdi, böyle böyle 40-50'yi tamamladı. Sonra doktora gitti, kan değerleri, kas oranı, her şey normalmiş. Anlayacağın, bünyeye göre değişiyor. Kız bence bu uzmanlar falan bizi kandırıyor. :D Mesela ben diyetisyenin listesine uysam 1 gram veremem, ekmekleri dolduruyorlar yemeyi seviyorum dedikçe. :D Sen arada bir doktora git, kas oranına baktır, kendin de zorlanmıyorsan eğer hiiiç umursama. :D

• beni de yormuyor aksine çok daha enerji veriyor. dediğin gibi en doğrusu doktora baktırıp sonra kafana göre hareket etmek :)

• Yalan söylemişler. Hergün yapmak zararlı değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...