Arkadaşlar sizce bir bayan için ( kendini koruması, uygun hareketler vb.) hangi dövüş sporu iyi?

Bir sürü dövüş sporu var. Judo, karete, tekvando, krav maga, aikido, wing chun gibi. Sizce bir bayan için kendini koruması, uygun hareketler vb hangisi daha iyi?

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• Krav maga senin için daha iyi olacaktır eve hırsız girdiğinde elinse silah varsa onu etkisiz halr getirip seninin kullanman yani eline ne geçerse kalem makas pet şişe eline geçerse kullanmayı ögreniyosun sokaklarda da kullanabilirsin

0|0
    0|0
    • Mesela telefonun androidse krav maga yaz çıkar bak ordan tekniklerine

• eig için eyvallah

• Rica ederim :)

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Mantıklı düşünmek gerekirse, belli yaştan sonra dövüş gibi ağır sporları öğrenmek ve vücudu forma sokmak zor.

Eğer amaç bir kadın olarak kendini korumaksa, sizin için en mantıklısı Aikido öğrenmek. Fazla güce gerek olmadan, karşındaki -yüksek ihtimalle- güçlü bir erkeği bile etkisiz hale getirmek mümkün.

0|0
    0|0
    • Peki judo olmaz mı? Benim hep hayalim judoydu küçüklüğümden beri :(

• Yaş aralığınız doğruysa vücudun esneklik kazanması için bayağı çaba göstermek gerek. O kadar çabayı göze alabilir misiniz, bilemem.

• inşallah olur :(

• Biber gazı

0|0
    0|0
  • Justin @BiberGazı en iyisi ;) şu ergeni gördüm aklıma geldi :D
    https://www.youtube.com/watch?v=ZEaVEpRtvXQ

0|0
    0|0
  • Wing Chun Spor Değil Dövüş sanatı kardeşim direk kırma ve öldürmey eyönelik ama bana kalırsa kesin Boks yap bursada oturuyrsan yardımıc olayım.

0|0
    0|0
  • Aikido

0|0
    0|0
  • Kadınlar için en iyisi Wing Chun bence.
    Hem çok fazla güç gerektirmiyo hemde savunma amaçlı bir dal

0|0
    0|0
  • wing chun eğer öğrenebilirseniz bayağı etkili bunun yanında biber gazı taşımanızıda tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Kick boks yap :)

0|0
    0|0
  • Krav maga iyi

0|0
    0|0
  • Tekvando

0|0
    0|0
  • Wushu en iyisidir bu dalda dünya şampiyonu olan Elif Akyüz'e facebookta bak görürsün...

0|0
    0|0
  • Tekvando iyi bence.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• kick boks

0|0
    0|0
  • Wushu

0|0
    0|0
  • Bende erkek kardeslerimden cok sey ogrendim ama taciz gibi durumlarda tutulup kaliyorm korkudan. Bilmek degil uygulayabilmek. onemli 😳😳😳

0|0
    0|0
  • Kick boks öğren hem güzel kalori yakarsın forma girersin

0|0
    0|0
Yükleniyor...