Omuz çatısını genişletmek mümkün mü ?

Spora gittim ancak spor sadece kasları büyütüyor omuz çatısı gene aynı kalıyor. Özel hareketi var mı ? Ne yapmalıyım? Kast ettiğim omuz başı değil boyun ile omuz başı arasında kalan kemiğe çatı deniyor.

0|0
39

En İyi Erkek Görüşü

• O bir Genetik Faktördür ama ondan önemli olan Omuzdaki Gelişmedir.Üyelerimden Her ay Ölçüler alıyorum 110 cm omuzu olan bir arkadaşın şuan ki omuz ölçüsü 130 cm gelmekte.Kendileri de bu gelişimin farkında ve giyidikleri elbiselerin çok daha güzel olduğunu söylüyorlar.Çatıyı oluşturmak sadece omuzla bitmiyor.Kanat,Omuz ve Trapez üçünün Çok büyük bir önemi var.

0|1
    0|0
    • Haklısın. Ben 17 yaşındayım 6 ay önce başlamıştım kasları büyütmek için 4 ayda kaslar büyümüştü.Sonra okul bşladı 1 hafta içinde tekrar eski halime döndüm. O kadar balıklar,tavuklar,yumurtalar heba oldu. Bir daha yapasım yok. Omuz geniş görünsün benim amacım

• Daha hızlı gelişir yani.Kas hafızası mı deniyordu buna ? 1 hafta içinde erimesinin sebebi beslenmeyi kesmem mi oldu ?

• Tabiki Aslında beslenmeyi kesmeden evde bi kaç egzersizle form tutabilridn Bir ev düşün suyunu elektriğini doğal gazını vermezsen nasıl kullancaksın o evi hiç bişeye yaramaz onun gibi sende beslenmeyi kesmeseydin hala formda olabilrdin

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• yüzmek işe yarar

0|0
    0|0
  • 40 yıllık ameleyim böyle inşaat görmedim.

0|0
    0|0
  • omuzu genisleyen nasil genisletiyo peki omuslarini ozaman -.-

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 8

• spor salonuna gitmeden olmaz

0|0
    0|0
  • demek ki genetik

0|0
    0|0
  • kemiği uzatamazsın ama side lateral raise,barbell upright row gibi haraketlerle omuzlarını yana doğru genişletebilirsin.benimkiler beyzbol topu gibi

0|1
    0|0
  • paralel dips

0|0
    0|0
  • Omuzdaki kemikten bahsediyosan 16-18 arası belki 1-2 cm 18 yaşını geçmişsen uzamaz daha

ama tabi belini inceltip omuz kaslarını geliştirirsen omuzun geniş gözükecektir

0|0
    0|0
  • Burada yazar trapez kasından bahsediyor ve bahsettiğin kas en az sevilen ve en itici kas grubudur çabuk verim alınır çok abartılırsa pişman olunabiletesi yüksek kas grubu. Umarım boynun yanındaki kası kast etmişssindir fail olmayalım :(

0|0
    0|0
  • Omuz, bench press ve trapez çalışmaları işe yarayabilir.

0|0
    0|0
  • Ben 5 yıldır body yapıyorum çok zor olur omuz çatısı , en iyi yüzme ve boks geliştirir :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...