Ilkokul 1.sınıf sorusu....

DÜN BUGÜN YARINI BULUNUZ..

dün sabah erkenden uyandım. Yatağımın karşısında asılı takvime baktım. Evet, bugün cumaydı. Dedem de uyanmıştı. Çiçekleri suluyordu. Ona yardım ettim. Kahvaltıdan sonra dedemle televizyon izledik. Akşam üzeri parka gittik.

Bugün okula dedemle geldik. Çok mutlu oldum. Dedem yarın teyzeme gitmek istiyor. Okuldan çıkınca deni de alacak, birlikte teyzeme gideceğiz. Çok mutluyuz.

bunun cevabını halan bilmiyorum yeğenime sorulmuş ve cevabı bulamadım öğretmeninden bizzat öğrenicem fakat sizlerede sormak istedim...

Güncellemeler:
arkadaşlar cevap perşembe cuma cumartesi miş... herkese teşekkürler

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• Sabah uyanıp takvime bakıyor ve bugünün Cuma olduğunu görüyor. Yani dün Perşembe isi.. Dün Cuma olduğuna göre tyezesine gideceği gün ise bugün oluyor, Cuma. Bu durumda yarın Cumartesi olacaktır. Sorudaki yanıltmaca sorunun başında. Sanki takvime baktığı günü Cumartesiymiş gibi gösteriyor ama aslında Cuma bakıyor.

0|0
    0|0
    • Dün Cuma olduğuna göre tyezesine gideceği gün ise bugün oluyor, Cuma. Hata olmuş, cümlenin balı dün perçembe olacaktır. :))

• dün perşembe bugün cuma yarın cumartesi ben de çocuğa böyle cevap verdim kızcağız da yazdı zaten dün ama kafama takıldı yine de sorayım dedim öğretmenden gerçek cevabı akşama öğrenicem yarın paylaşıcam

• Merak ettim şimdi. Çünkü sabah uyandığında takvime bakıyor ve Bugün Cuma olduğu için dünün perşembe olduğunu anlıyor. Ama sorarken sanki dün cuma gibi algılanıyor. :))

Erkekler Ne Diyor 18

• Geriye iki ihtimal kalıyor Çocuk Cuma okul bitince artık o günü bitti sayıyor yada Cuma günü Okuldan dedesi onu alacak teyzesine geçecekler ve orada kalacaklar başkada mantıklı bir cevap gelmiyor aklıma bende merak ettim cevabı günceller sen sevinirim =)

0|0
    0|0
  • allahtan ilkokulu erken bitirmiştim bana bunları sorsalar sınıfta kalırdım ha

2|1
    0|0
  • Öncelikle soru net değil. Ne sormak istiyorsun belli değil. Sorunu netleştirdikten sonra cevabı söyle bulabilirsin. Eğer bana bu gün "DÜN BUGÜN YARINI BULUNUZ." Diye soruyorsan içinde bulunduğun günü dün olarak kabul edeceksin ve +2 gün sonrasını hesap edip sorunun cevabını bulacaksın. Gerçekten bulamadın mı?

0|0
    0|0
    • ben perşembe cuma cumartesi olarak düşündüm fakat bi ikilemde kaldım o yüzden sizlerden belki benim fikrimi yanıltacak bi cevap gelir die sordum soruda bana böyle soruldu bende aynen aktardım

• dün cuma olduğuna göre bugün cmtsi olmalı ama cmtsi okul olmaz. tek bir seçenek var aklımda takvim yaprağı birgün fazla koparılmış perşembe iken cuma sanmış bence. yani dün prşmbe bugün cuma yarın ise cmtsi. ;) ama bunu ilkokul çocuklarına sormuş olmaları ilginç gerçekten.. cevabını okuldan öğrenince burada paylaşırsan sevinirim merak ettim :)

0|0
    0|0
  • Dün erken uyanmış Dün perşembe bugün cuma yarın cumartesi ama cumartesi okul olmaz :S Bu nasıl iş laaan :)

0|0
    0|0
  • dün perşembe bugün cuma.cumartesi teyzene gidecek.

0|0
    0|0
  • okul çıkışı derken bugün olan cuma gününü kastediyor.yarın da cumartesi oluyor yine ..cuma günü beraber çıkıp cumartesi günü beraber gidecekler yani anladığım kadarıyla.yani okul çıkışı derken bir sonraki günü kastedmiyor

0|0
    0|0
  • Her pazartesi okulun ilk günüdür.Okula dedenle sabah git,rahat et.Bitsin bu işkence...

1|0
    0|0
  • dün perşembe

bugün cuma

yarın cumartesi teyzene gidiyosunuz hadi hayırlısı yine güzel şeyler hazırlamştır

0|0
    0|0
    • bende öyle düşünüyorum fakat cumartesi günü okula gidemezki yarın okuldan sonra teyzemlere gidicez dio

• Dedesi öğretmen onun kız :) Dedesi okuldan çıkıp çocuğu alacak gidecekler işte:P Olmadı mı :D

• Elif bu nasıl ilkokul sorusu?

0|0
    0|0
    • işte bu kadar ileriye gitmiş artık öğretmenler daha 1.sınıfa giden bi öğrenci bu soruya nasıl cevap versin bilemiyorum velilere eziyet resmen

• Acaba onlar mı abarttı yoksa biz mi çok geri kaldık bilemedim

• Sorsaydın cumartesi okul var mıymış diye :)

0|0
    0|0
    • soracaktım ama çalışıom çocuklara açıklamış gıcık kadın göreydim böle sorumu olur die çıkışıcaktm

• Dün Pazar

Bugün Pazartesi

Yarın Salı

0|0
    0|0
  • deden salı günü teyzenlere gitmek istiyor.

0|0
    0|0
    • salıyı nasıl çözdün merak ettim

• Şöyle söylim. Dün pazar senin okulun tatildi dedenle kahvaltı yaptın. Pazartesi okula deden bıraktı salı günüde teyzenlere gitmek istiyor. sorudaki gibi bugun cuma olsaydı ki dün perşembe olacaktı. Sen ertesi gün okula gidemicektin. Hafta sonu olacaktı ;)

• + Takvimin hangi günü göstermediğini bilmiyoruz :D sadece uyandığın gün cumaydı

• bence takvim yaprağıını koparmayı unutmuşlar.. başka mantığı yok yanii...

0|0
    0|0
  • takvime baktım bugün cumaydı dio.. tamam cumartesi okul yok ama cümle ıyunu var sanki orda

0|0
    0|0
    • bilemedim valla

• malesef öle.. biçok kişi devlet okullarına muhtaç ve böle sorulara mahkum

• ne yazık ki..

• dün PERŞEMBE , bugün CUMA yarın da CUMARTESİ OLUYOR ..doğrumu anlamışım soruyu ?

0|0
    0|0
    • bende öyle tahmin ediyorum fakat bulamadım sonucu:( cumartesi yarın oluyor ve okul yok ki cumartesi günü nasıl teyzesine gidicek okul çıkışı

• dün bügünse bugün yarın yarın 2 gün sonra

0|0
    0|0
  • Dün Cuma

Bugün Cumartesi

Yarın Pazar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Dün cuma, bugun cumartesi, yarin pazar.

Ilk paragrafta dunun anlatimini yapmis, 2. Paragrafta bugunun. Dolayisiyla ilk paragrafta gecen cuma gunu, dune ait olmali.

0|1
    0|0
  • Dün Cumaydı diyor bugün cumartesi eğer dün bugünse dün cumartesi bugün pazar yarın da pazartesi canım :)

0|1
    0|0
  • bizim zamanımızda böyle sorular yoktu.çok ilginç.hiç 1. sınıf öğrencisine sorulacak sorumu bu

0|0
    0|0
  • Bu ne be.. Cıks cıks, zavallı çocuklar nasıl çözsün.

0|0
    0|0
Yükleniyor...