Futbol okulundan altyapiya gecilebilir mi?

arkadaslar beisktas futbol okullarindan birinde oynuyorum futbol okulundan altyapiya gecilirmi?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Çok zor. Türkiye'deki altyapı sistemleri bu şekilde işlemiyor. Avrupa'da adını duyurmuş birçok oyuncu futbol hayatında kasaba takımlarının 2. takımlarında başlamış olmasına rağmen scout uzmanları ve hocaların aldığı yetiştirme primleri sayesinde çok rahat bir biçimde profesyonelliğe geçmiştir, geçiyordur. Türkiye'de hangi takım olursa olsun, futbol teknolojisi gelişmediği ve uzman, deneyimli ve işini seven scoutlar, antrenörler, gençlik gelişim sorumluları çıkmadığı sürece, bu hep böyle devam edecektir. Zira, zamanında birçok takım, kendisine denemeye gelen potansiyel dünya yıldızlarını elinin tersiyle itmiş ve çok şey kaçırmıştır. Franck Ribery, Sami Hyypiä, Santos Leite, Diego Costa...

Açıkçası, Türkiye'deki antrenörlerin yetenek anlayışında problem var diye düşünüyorum. Bir oyuncu hızlı koşuyorsa yeteneklidir, iyi top sürüp iyi orta açıyorsa yıldız adayıdır, bunları yapıp bir de gol atıyorsa dünya yıldızıdır şeklinde şişirilip profesyonel seviyeye çıkartılıyorlar. Ne bir akademi eğitimi var, ne de birebir oyuncu koçları. Eğer çok göze batan bir oyuncu değilseniz, Türkiye'de profesyonel seviyeye geçmeniz mümkün değil.

0|1
    0|0
    • Cok tesekkur ederim bu cevap beni aydinlatti sol bek oynuyorum umarim yukselebilirim

• Hayır hiçbir zaman geç değildir. Bazı küçük kulüpler maliyetsiz oyuncu bulmak için seçme günleri düzenlerler. Bilemiyorum, İstanbul'da bağlantılarım yok.

• Anladim cok tesekkur ederim

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• geçilmez zor olur

0|0
    0|0
  • geçilebilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...