Dayımın oğlu Halasının kızı

Arkadaşlar dayım ile yengem yıllar evvel boşandı ve istanbulda yaşıyorlar. Bir kuzenim var en son gördğmde ikimizde 5-6 yaşlarındaydık anlayacağınız öyle dip dibe büyümedik. çocukluktan beri bize aman sizi everelim psikolojisine alıştırdılar tabi bu onlarca espriydi. Aklımıza düştü haliyle. Kafamın güzel olduğu bir gün sohbet ederken biraz açık vermek istedim bir cesaret. Ve terslenmediğimi gördüm. Her şeye rağmen savaşacağımıza karar verdik. Ama bende bir zamanlar akraba evliliğine ve türevlerine son derece karşıyken bekletilerimi tam anlamıyla karşılayan güvendiğim sevdiğim bir insanın öznde kuzenimin ta kendisi olduğunun farkına vardım. Biz birbirimizi seviyoruz. Çok ortak yön ve acılarımız var. Hayattan beklediklerimiz yine neredeyse ortak. Şimdi size sorum şu benim fikrim bir anda yerle bir oldu bu gerçeğe rağmen ve merak ediyorum ben bu tuhaf duygulardayken acaba siz bu duruma empati kurarak nasıl bakarsınız?

Güncellemeler:
bütün cevaplarınız için tesekkür ederim ;)

0|0
517

En İyi Erkek Görüşü

• Önünde daha çok uzun bir yol var. Hayata pozitif gözlerle bakmayı denemelisin. Sonuçta yakın akraban kötü olmuş. Ancak evlenseydiniz kısa bir süre sonra birbirinizden sıkılabilirdiniz. Çünkü uzun bir ilişki için farklılıklar daha önemlidir. Ayrıca senin duygularını değiştirecek bir çok kişi olacaktır hayatında. Kendini karamsarlığa kaptırma. Bir şeyleri bile bile yeniden aynı şeyleri yaşayarak üzülmenin anlamı yok. Ancak duygular insanı farklı düşündürür malesef, fakat burada sen hem duygularını hemde mantığını kullanmak zorundasın.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• iki gönül bir olsunda mutlu olun gerisi önemli değil,ama bir psikiyatri,bu konu ile ilgili tıp uzmanı ve birde din adamlarınada danışıp onlarında bilgisini alamnızda çok yarar sağlayabileceğini söyleyebilirim,ama birde kader ve yaratanın takdiri var o konuya girersen çok uzar yinede kendin ölç biç,kalbinin sesini dinle...

1|0
    0|0
  • iki gönül birleşince samanlık seyran olurmuş!hayırlısı neyse o olsn allah gönlümüze göre versin!

2|0
    0|0
  • Ne kadar guzel dost olmuşsunuz.Ama evlilik olmaz,onu takinti haline getirmeden hayirli kismetler bakmalisin aile disarisindan :)

1|0
    0|0
  • Seviyorsan Git Konuş Panpa Aşka Engeller Koymayın..

1|0
    0|0
  • Seviyorsan hicbirssey dinlemeyeceksin !

1|0
    0|0
  • ben düşemeyeceğin bir duruma nasıl empati kurucam anlayamadım ?

0|0
    1|0
  • Hakkınızda hayırlısı ne diyelim

1|0
    0|0
  • hşç birseyın garantısı yoktur

1|0
    0|0
  • sorun olmaz amcaoğlu olsa olmaz derdim ama seninki olur, evlenin

1|0
    0|0
  • hayırlısı olsun...

1|0
    0|0
  • Sorun yok.devam

1|0
    0|0
  • Cok yakin arkadaslik biyoloji bile olmaz yapma diyo daha ben ne diyim

1|0
    0|0
  • dinen caiz olan bir duruma olumsuz bakmam mümkün değil.. ayrıca kardeş gibibüyüme de yok, uzklardasınız. mesela birbirnizi önceden hiç tanışmıyo olsanız ve yıllar sonra 2 başka insan olarak sewgili olsanız, sonrasında kuzen olduğunuzu öğrenseniz ayrılır mısnız. sanmam.. bence kalbinin sesini dinle..

1|0
    0|0
  • malı mülkü ailede tutarsınız. şaka bir yana belkide bu içinde bulunduğunuz durumun küçüklükten beri size yapılan telkinlerden kaynaklanıyor olabilir. sağlıklı karar verin. iyi düşünün.erkekte yawraşmış insan kuzaneni düşünürmü :)

0|0
    0|0
  • değil kuzenim komşumun kızıyla bile hayal edemiyorum.Bana ters ama karar sizin hayırlısı olsun

1|0
    0|0
    • senmi komşunun kızını düşünmüşüyorsun yoksa komşunun kızımı seni, komşunun kızına bi şans versen belki herşey nayırlısı olur :)

• ABD Başkanı Franklin D. Roosevelt'te kuzeni Eleanor ile evlliydi.

Eleanor Roosevelt (1884-1962) ABD'nin Başkanı Franklin D. Roosevelt'in eşi ve kuzenidir. Başkan Truman döneminde Birleşmiş Milletler temsilciliği yapmıştır. İnsan Hakları Bildirisi'ne büyük katkılar sağlamıştır

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ben sahsen karsiyim akraba evliligine .. eger seviyorsan tabi ki bu sizin karariniz benim hatime degil karismak ama söyle birseyde var inan bana evlendigin zaman artik dayinin oglumu halanin oglumu neyse iste o cok degsecek o sesin halan yada dayin olmicak cok farkli bi durum yani ne hala oluoyr nede kaynana benim arkadaslarim var teyzelerinin oglari yla evli cok sorun cikiyor birsey olduug zaman ses edemiyorlar aileler düsman olmasin diye sen bilirsin yine de tabi ...

1|0
    0|0
  • Empati de başarısız olacağıım bir konu bu.Çünkü kuzenlerimle beraber ve kardeş gibi büyüdük bizde akraba evliliğinin şakası bile yapılmaz.Çevremizde de bu konuları hoşgören kişiler yok.Empati yapmadan kendi fikrime gelince bence risk almaya değmez.Aileyle ve karşınıza çıkan her engelle savaşıcaksınız iyi tamam ama ya çocuğunuz özürlü olursa?Birbirinizi ömrünüzün sonuna kadar suçlarsınız.

1|1
    1|1
  • aynı bu durumda olan akrabalarım evlendi. ailelerin içine sinmedi ama onlar nispet yaparcasına mutlu ve aşıklar

1|0
    0|0
  • bana göre akraba evliliği çok sacma geliyor :S düşünemiyorum bile yaa

1|0
    0|0
  • Olumlu bakarım neticede nikah düşüyor.Ve siz kardeş gibi büyümemişsiniz.

1|0
    0|0
Yükleniyor...