Ödünç verilen kitabın geri gelmemesi!

M.Ö 1600 lü yıllardı sanırım (o kadar zaman geçmiş ki tam tarihi hatırlayamıyorum) Bukowski reyiz'in ekmek arasını önermiştim bizim Barış'a... Bugün gidip küçük kütüphaneme baktığım da kitabı bulamadım ve aklıma geldi nice, nikos kazancakis'ler, boris vian'lar, marque de sade lar gitti de geri gelmediler. Şimdi kim bilir ne haldedirler? Belki kimisi bir sobayı ısıtmış, kimisi de tozlu raflar da yerlerini almakta...

Çoğu kitapseverin en az bir kere başına gelmiş bir durumdur.

Sizler de durum nedir arkadaşlar, neler düşünüyorsunuz bu tip insanlar hakkın da ?

0|0
12|7

En İyi Kız Görüşü

• terbiyesizliktir.

alıyorsan getir.

getirmiyorsan alma.

aslında kötü olan şu ki eğer kitabı getirmiyorsa anla ki o kitap okunmadı.

başka birinin rafında yabancı olduğu kitapların arasında okunmadan bekliyor .

onu tanıyan hiç kimse yok orda.

ne kadar kötü.

kürk mantolu madonnam biliyorum evini çok özledin:(

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Kitaplarım benim için çok ama çok değerli. Bırak kitabımı alıp da geri getirmeyenleri, şöyle aylarca getirmeyip sonra da o bir sayfası bile kırışık olmayan, gıcır gıcır kitabımı tanıyamaz oluyorum ya tam anlamıyla illet oluyorum. O sana verilmiş bir emanet ya, nasıl bu kadar hırpalarsın? Hiç getirmeyenler tam sorumsuz zaten. Ben artık bildığin yalan söylüyorum şüpheli tiplere, yok diyorum o kitap ben de. Ya da duymamazlığa veriyorum :) değerini bilmeyene, hassasiyet göstermeyene kitap falan koklatmicaksın.

0|0
    0|0
  • benim geri alma konusunda bir kitabım hariç pek sorunum olmadıı , isterim ısrarla, benim sorunum kitap geri gelinceki o içler acısı hali, kapak kırılmış, sayfalar kırışmışş...deli oluyorum yaa öyle görünce kitabıı, benim gösterdiğim özenin onda birini görmemiş kitabımm:(

bu yüzden artık kitablarımı vermiyorum :)

0|0
    0|0
  • her seferinde bir daha vermem diyordum geçenlerde 5 tane birden verdim. işin kötü yanı isimlerini de hatırlamıyorum. aslında kitaplık için veresiye defteri olmalı :/

0|0
    0|0
  • Benim hep başıma geliyor.Kitaplığımın yarısı yok geri gelmeyen kitaplar sayesinde.

0|0
    0|0
  • Çok umursamam. Kitaptır neticede. Satılır ve alırsın.

0|0
    0|0
  • bi kaç kitabım gitti bu şekilde . bu yüzden biri kitap istediği zaman hemen bu konudan bahsediyorum .getirmicekse bile getiriyorlar çünkü ne kadar kızdığımı biliyorlar

0|0
    0|0
  • kimse senin kadar değer vermez çünkü

0|0
    0|0
  • Evet, benim de başıma geldi. Kitaplığıma özenle dizip gözümün önünde tuttuğum kitaplarımı bazen 2. defa okumak amaçlı aradığımda yerinde bulamıyorum. Sonra birine verdiğim aklıma geliyor. Söyleniyorum kendi kendime, orda bitiyor.

0|0
    0|0
  • Uyuz oluyorum ben o tur onsanlara, kıtaplarım kıymetlıdır benım.

0|0
    0|0
  • Aynı evde yaşamadığım kimseye kitap vermem.

0|0
    0|0
  • banada çok yaptılar tenceremi aldılar geri getirmediler

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• o yüzden kitap vermiyorum artık

hep de aynı muuhabbet olur

kitap vermiyorum geri gelmiyor

abi ben getiririm

onlar da öyle demişti

ben getiririm abi söz

..

..

.

0|1
    0|0
    • Kitaplarda bir büyü var ama şuna dikkat ettim en çokta sevdiğim kitaplar gelmedi.

• Ben de sevdiğim yazarların bir virüs gibi kitleleri esir alması için veriyordum o kitapları...

ama bu saatten sonra cin ali'yi bile isteseler vermem o derece büyük yemin ettim.

• ben de öyleydim, sadece tavsiye ediyorum artık

en iyi arkadaşıma bile vermedim kitabı, o da biliyor vermeyeceğimi

30 liralık kitabı aldırdım

kitap sevdası olan adam zaten gidiyor alıyor, durumu yoksa da kitap değişir bir şey yapar yani

• Benim de başıma geldi fakat ben kitap okumayı bıraktım, artık düşünüyorum hayata dair herşeyi :) geçmişe bakıyorum koliler dolusu kitapların hamallığını yapmışım artık önemsemiyorum, belki hayattan beklentilerimle karşılaştıklarım beni bu yola itti ve artık daha çok makale okuyorum ...

0|0
    0|0
  • Bu yüzden kitap vermiyorum kimseye.

0|0
    0|0
  • en ağır küfürleri hakediyorlar şahıslarına :)

0|0
    0|0
  • çok güzel bir noktaya değinmişsin. ben o nedenle kitap ödünç vermekten imtina eder oldum zira insan unutuyor da yani

0|0
    0|0
  • Bu arkadaşlar kitap okumanın ne demek olduğunun farkına varamamış kişilerdir yoksa ilk etapta o kitapları istemezler. Sen o kadar ara bul, "aaa bende bunu okucam" şeklinde bir cümle seni ondan etsin. Üzüldüm yine.

0|0
    0|0
  • 2008 senesinden beridir kimseye kitap vermeme sebebim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...