Tekvando mu kickboks mu?

Bu sporlardan biriyle ilgilenen yorum yapabilir mi? Sizce hangisi daha sert bir dövüş sporu?Hangisiyle kendimizi daha iyi savunabiliriz? Daha samimi olmak gerekirse hangisinde daha iyi kafa göz kırabiliriz?

0|0
8|23

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 22

• Kickbox tabi kickbox da yumruk yiyosun vucuduna yüzüne ve buna alişiyor vucut darbelere daha ağlam yumruk atarsın kalıbını iyi kullanırsın sokaktan biri kickbox yapan birine vursa sence birsey işler mi okadar herifler rakiplerinden darbe yerken yatmıyor yere en iyisi kickbox izle videolari felan sonra sende ver kararini hangisi sağlamsa sana karşı :D

1|0
    0|0
  • izle bunu bak gör ağız burun kırmayı link

1|0
    0|0
  • kick bosk için teakvondo alt yapısı olması çok daha bi artıdır, yeakwondo savunmadır ve geneli ayaktır, çok bi işe yaramaz ama kickbox teakwondoya göre daha kompleks bir dövüş sporudur, hem savubma hem saldırı hemde karşıdakinin ebesini ...k acısından,kesinlikle tercih kickboks olmalı, pişman olmazsın ve çok formda tutar

0|0
    0|0
  • Taekwondoyu bilmiyorum ama kendini savunman için kick boks çok yararlı bir spor.Taekwondoya göre çok daha sert.Hatta mma'den sonraki en sert dövüş sporu ki mma zaten kafes dövüşü, onu diğer dövüş sporlarından ayrı tutmak lazım.Kendini savunmak için istiyorsan, Kick boks'u öneririm.

0|0
    0|0
  • gerek yokki bunlara sizin diliniz en büyük silah yanlışlıkla ağız kavgasına girse biri kamyon carpmısa döner :)

sen yinede kerataya git :D

0|0
    0|0
  • aikido yap kendı canını yakmadan kemıkkır senın soledklerınde kondıksyon yukssk olması gerekıyor aikido savunma sanatıdır vecok rahat kemık kırabılır sakat bırakabılırsın

0|0
    0|0
  • Tekvando genel olarak savunma üzerine kurulu bir dövüş sanatıdır.

Kick boks ise büyük oranda atak üzerinedir.

1|0
    0|0
  • bn kick boks muay thai tekvando ve brezilya jiu ju yapmıs biri olarak kesinlikle kick boks tekniklerini iyi yapabildikten sonra 4-5 kişiyi birden raht döversin :D

0|0
    0|0
  • güzel kardeşim kendini savunmak için hemde fazla hırpalanmamış olursun Aikido öneririm öğrettiğim kişiler memnun kendileri çalışıyorlar ben olmadan

0|0
    0|0
    • Ben yorulmak istiyorum sinir stres atmak istiyorum beni sinir eden insanları karşımda hissederek o kum torbasını ölümüne yumruklamak istiyorum sakinleşmek istesem yogaya giderdim :(

• ben sana seni eğrilmeyip doğrulmanı sağlamak için söyledim yine çalış kum torbasında ama senin sakat kalma diye daha korunaklı bir spora yönlendirmek istedim dışarıdan eğitim alıcağın bir hoca bul hem aikido hem kung fu öğretebilecek

• ben kickboks yapıyorum 6 yaşımdan bu yana. ve şu an eğitim veriyorum bu dalda. gayet iyidir kafa göz kırmaya ama mecbur olmadıkça kullanmamak şartı ile.

0|0
    0|0
    • Ciddi misiniz :) bu çok iyi. Peki ne kadar zaman bu eğitimi alırsam yeteri kadar gelişirim?

• hangisine gideceksin?

• kickboksa karar verdim

• KÇOS (kafayı çaktımmı oturturum sporu) cok sağlam bi spordur çok iyi icra ediyorum tavsiye ederim

0|0
    0|1
  • aikido bence...

0|0
    0|0
  • Kickbox ve taekwando saldırı sanatıdır. Box biraz daha defansif kalıyor.

0|0
    0|0
    • Hayır, boks da saldırı sanatına girer.Boksta, kung fu ve aikido'da olduğu gibi, genel saldırıyı kilitleyip, etkisiz hale getirmek yoktur.

• Bir yanılmam olduğunu farkettim teşekkür ederim dostum..

• Hiç uğraşma.

Kendine bir adet biber gazı satın al.

0|0
    0|0
  • kickbox ;)

0|0
    0|0
  • 2 sinide yapmis biri olarak tekvando oneriyorum savunma yaparak adam hirpalama sanati :_)

0|0
    0|0
    • sen o hareketleri sokak dövüşünde yapsana karşındaki sana pat pat dalar sen savunursun sadece o hareketleri bile yapamassn kickbox her şeklde iyi daha sağlam yumruk aparkat ve bünyesi oluyor insann.

• kickbox daha sert ben taekwando yaptım bi süre ve yine onu tercih ederdim

0|0
    0|0
  • kickboks

0|0
    0|0
  • kıckboks ıydır em el hem ayak calıstırısn

0|0
    0|0
  • Jeet kune do

0|0
    0|0
  • ikisi karışık

0|0
    0|0
  • sen kime kızdın bu kadar :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bence Tekvando..

0|0
    0|0
  • şimdi kick boks filan diyecekler ama karşındaki hamleni karşılasa kas gücü olarak zayıf olduğumuzdan en ufak bi boşlukta artık ne olur bilinmez

biber gazının çoğu zaman görüntüsü bile yetiyo,yakın dövüş için de bacak arasına tekme atıp road runner gibi kaç

0|0
    0|0
  • kickboks bence

0|0
    0|0
  • tekvandoya gitmistim , gayet güzeldi bence..

kafa göz kirma hareketleri yok tabi .. sanirsam kickboxs lazim

0|0
    0|0
    • ne kadar zaman gittiniz? Orda gördüğünüz hareketleri gerçek hayatta uyguladığınız oldu mu?

• bana bacaklarını açabildiğin kadar açıyorsun üstünden biri ağırlık verip bastırıyor sonra cart diye bir ses duyuyorsun dediler korktum ya :(

• hahahah yok daha neler, ben öyle brsey duymadim..

sinavlar oLuyo, ayakLa tahta kiriLiyo mesela;) tahta okadar kaLin degil ama

• Kiz icin taekwondo cok iyi erkek icinse kickbox

0|0
    0|0
  • kickboks

0|0
    0|0
  • kickbox hatta sen thai box yap kesmez seni kick box :D

0|0
    0|0
  • Kickboks iyidir

0|0
    0|0