Nodül sorunu yaşayan var mı?

sol lopda minnak bir adet nur topu gibin nodülüm var..

rutin kontrollerimde büyüme olmadığı müdahale edilmesine gerek duyulmadığı söylendiydi..

ses kısıklığı vs vs gibi hiç bir yan etkisini de görmedim..

Bildiğim kadarıylada insanların çocuğunda oluyomuş haberli yada habersizler benim ki genel kontrol esnasında tesadüf öğrendim

Boğazınızdan ultrasonla bakıyolar saat felan sürekli nefes al ver dur yutkun eşliğinde

ama doktorum içinden sıvı alınıp bakılmasının en mantıklısı olduğu görüşünde tırsıyorum..

Şırıngayı canlı canlı boğazından nodüle uygulayıp sıvı alıyolar

var mı böyle bişe yaşayan canım tatlı benim ya korkarım ölürüm..

ağlarım..

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• şırınga degil bildigin örgü şişi gibi birşey o ama içi delik lokal anestezi uygulanıyor ve kırt diye birse duyuyorsun

1|0
    0|0
    • ben korkuyom ondan canlı yapıyolla

• emin ol korkacak bişey yok zaten hiçbirşey anlamayacaksın tek hissetigin şey alınan dokunu buludugu yerde ultrason cihazı ile kontrol ediyolar bu cihazı kullanan hekim biraz bastırıyor ve uyuşuk olan bölgede biraz baskı hissediyorsun hepsi bu tekrar gecmiş olsun canım :D

Erkekler Ne Diyor 7

• Var... Ben 14 yaşında 2 cerrahi operasyon ile beyine gden sinirler vardı. Allahtan erken teşiş ile alındı. Alınmasaydı boyundan aşağı felç olacaktım. Ameliyat sonrası sol kolumda güç kaybı ses tellerinde kısmi felç ve sol gözde çökme oldu. Çok şükür... 1 ay öncede ses tellerinde iyileştirme için bir ameliyat oldum. zor... Ama dikkat et kontrol altında tut... Ve bir kaç doktor firkiri almadan dokundurma...

1|0
    0|0
  • Ben şöyle sağlam bir yumruk çakayım çenene, yapış duvara.. Hiç bir şeyin kalmaz.

Kalk lan, gömleklerimi ütülüe..

:))

3|0
    0|0
  • geçmiş olsun turta. bence mutlaka baktır. ciddi bir durum var mı yok mu patalojiye gönderir bakarlar

1|0
    0|0
  • tarcınlı turta nolduuu ne nodülü benım bildiğim bi modül var ders modulü ama ciddi bişey yok ins yaw doktor falan yazmıssın dalarım o nodüle neymıs o ?

1|0
    0|0
  • daha once endoskopi yapacaktim boruyu midene kadar bogazdan sarkitiyorlar ben su icerken bile zor yutarim nan dedim vazgectim yapmadim ama sonuclarinada katlandim ihmal etme bence

1|0
    0|0
  • Geçmiş olsun.

1|0
    0|0
  • Nödülün olim :(

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Canım peki tiroid nodülü bu dimi? Yani kilo almanı engelleyen bir tiroid sorunun var mı ?

Bende de nodül vardı, ilaç kullandım, sonra sıkıldım ilaçtan bıraktım.Nodül erimiş kendiliğinden.Biyopsi falan da yaptırmadım hiç.. Sonra 40 kiloyken 50li kilolara geldim nodülüm eriyince ama bende zayıflığı engelleyen tiroid çıkmıştı.. Çok geçmiş olsun kuzum, ha bi de iyi ya da kötü huylu mu belli mi o :)

1|0
    0|0
    • tiroid nodülümü bilmiyorum ilaç verilcek kadar büyük değilmiş biyopsiyi istiyo işte yinede doktor kilom hep aynı ama 6-7 yıldır öğreneli 3 yıl oldu

iyi mi kötümü biyopside çıkıyo sanırsam ufak dedi sadece alınmasına gerek yokmuş saol tatlım

• Guatr yoktur o zaman canım sende. Bence biyopsi olmasa da olur aslında ilaçla hemen erirdi ama doktorcuğun öyle demişse uymak gerek , geçmiş olsun tatlışım =*

• İki tarafımda da nodule var.Geçen sene bir ara tam 4 ay sesimi düzgünce kullanamadım.2. ayın sonunda doktora gitmiştim.Doktor konuşma yasağı getirmişti.Çok zor günler atlattım.İlk gittiğim doktor "Ameliyat olman gerek ama sesini komplikasyon ihtimali yüksek bir ameliyat.Sesini kaybedebilirsin" demişti.Başka bir doktora gidene kadar ağlamıştım.

Her neyse şu anda sesim iyi.Yüksek sesle ya da çok konuşmak zorunda kaldığımda hafif bir kısılma yaşıyorum.

1|0
    0|0
  • nodülü ilk defa duydum turtam geçmiş olsun çok çok çoook.

neymiş o ?

1|0
    0|0
  • İki çeşidi vardır soğuk nodül ve sıcak nödül diye kimisi ilaca cevap verir kimisi vermez ve alınır

Ayrıca senin ki hipertiroid mi yoksa hipotiroid mi

1|0
    0|0
  • Oy kuzum geçmiş olsun <3

Ama onemse bence hiç can tatliligini bahane etme.

1|0
    0|0
  • Bizim valide de var onun ki zararlı ama bir çok kez doca gitti halen halledemediler..

1|0
    0|0
  • vardı sekerım bendede

1|0
    0|0
    • büyük değil sanırım seninkide

• bende reaktıf tı yanı enfeksıyon sonucu ooluşmustu epıslasyon aletıyle koltukaltımı alırken olmustu gectı ama

Yükleniyor...