Kocası tarafından tecavüze uğrayan bir kadın ne yapmalı sizce?

iş yerine bir kadın geldi.. yüzünde morluklar vardı.. arşadaşla birşeyler konuştu gitti.. sormam doğru değildi ama dayanamadım sordum..kocası tecavüz etmiş.. kadın bir sebepten dolayı küsmüş kocasına.. adamın yaklaşmasına da izin vermemiş pek..durum böyle olunca adam zorla yapmış yapacağını.. ne yapmalı bu kadın..

Güncellemeler:
galiba affetmeyi düşünüyorki hiç mahkemeden falan bahsetmemiş..

0|0
12|14

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel ülkem Türkiye... Nasıl bir hakkaniyet tir bu ! Ya da nasıl bir davranış biçimidir. Evlilik bir kadını yada bir erkeği esir almak demek değildir.! Mutlu bir birliktelik mutlu bir yuva kurmaktır. Fakat bizim toplumumuz daki gerizekalı erkekler ! ( toplumun bir kısmı ) bir kadınla evlenince ona sahip olduklarını zannediyorlar. Bu nasıl bir düşüncedir, nasıl bir zekadır, nasıl bir mantıktır ! Kadın ve Erkek hakları ne olursa olsun aynıdır. İki cinsinde birbirinden bir farkı yoktur. Bugün zorla tecavuz eden bir koca yarın kim bilir ne yapar. Bence mahkeme ye versin ve boşansınlar. Siz kadınların toplumdaki bazı gerizekalı andoroit erkeklere bazı şeyleri anlatması lazım. !

4|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• Biraz yorumlara da göz attımda yine herkes erkeğe yüklenmiş "vay hayvan nasıl yapar falan cart curt..."

Bir de şu açıdan bakalım isterseniz.

Ota boka "sana yatak yok" diye cinsel perhiz uygulayan "sözde kadın"ların hiç mi suçu yok? Adam "tecavüz" etmiş, kime? Karısına. Yahu insan karısına nasıl tecavüz eder ki? Bilemiyorum böyle bir saçmalık olur mu. Karısı ile cinsel ilişki yaşamayacak da gidip hayat kadınlarına mı yedirecek eve getiriceği parayı? Bu daha mı doğru? E o zamanda "bilmem kaç yıllık eşiyim beni aldattııı" diye zırlıyor kadınlar... Üstelik mahkemeye verip deve yüküyle para ve nafaka da alıyorlar... Adam ne yapsın? İhtiyacı var demek... Karısı da gerizekalıya bağlayınca tepesi atmış anlaşılan.

Bence burada olayı başlatan zihniyet, asıl gerizekalılık, beyin gücü yetmediği için cinselliği silah olarak kullanmaya kalkan bayanındır. O cinselliği bir yaptırım aracı olarak kullanmaya kalkmasa başına da bunlar gelmezdi.

Ha karısı istemiyor diye kocasının zorla yapması mı lazım? Yani adam açmazda kalmış o yolu seçmiş. Doğrusu boşayacaksın o kadını. Çünkü ondan bi bok olmaz. Zira kadın affetmeyi düşünüyormuş. Demekki ota boka naz kapris yapıp cinselliği silah olarak kullanmaya kalkmış. Hemen boşa gitsin. Ben bu noktada adamı destekliyorum kimse kusura bakmasın...

Zira işin "darp" kısmında adam haksız. Yani bayana el kalkmamalı ihanet etmediği sürece... Başka bişey kalkmalı... Adamda da o kalkmış zaten ama bayan o kalkanı diğer şeyi istemediğinden bu sefer kısmetine el kalkmış anlaşılan...

Madem anlaşamıyorsun, boşayacaksın... Kadın kadınlığını, erkek de erkekliğini bilecek...

0|2
    7|0
    • bazı sözlerine katılıyorum bazılarına hiç..eğer erkek kadınını sadece ihtiyacını giderme için araç yapıyorsa...kadına zevk yerine acı veriyorsa ki toplumda daha orgazm nedir bilmeyen kadınlar var..kadının hazır olmasını beklemeden kendini düşünen erkekler var.. bunun dışında insan birşeye küsmüşse nasıl erkeğini arzulayabilir söylermisin.erkek gönlünü yapacağına ki bir kadının gönlünü yapmak hiç zor değil, saldırıyor kadına.. cinselliği silah olarak kullanmayla bunun ilgisi yok

• Valla neyi neden söylediğim açık. Kadın ilişkide sadece cinsel obje olarak kullanılıyorsa boşasın yani direk. Cinsel perhize mazeret değil bu.

Bu olayın onunla alakası yok. Ben normal bir ilişkide tek taraflı olarak cinselliğe sınırlama getirmesinden bahsediyorum...

Küsmüşse küser. Konuşmaz bile. Ona bişey demem. Ama herşeyi yapıp sadece cinsel konuda küstüm yapan kadında sorun vardır. Ben bunun altını çiziyorum. Tabi bunu anlayamayan insanlar çoğunlukta sitede anladığım kadarıyla...

• Evlili olsun olmasın zorla ilişkiye girmek içinde gerekli davalar açılabilir.

Morluklar doktor raporunda da ispatlanır ve mahkemeye sunulursa boşanmaya hatta kocanın hapis cezası alması sağlanabilir.

Hersey bayanın istemesi ile mümkündür.

3|1
    0|0
    • +1 ama hani bi laf var ona döt ister o var ama kadınlarda da nasıl kullanıyorlarsa başarılı olamıyorlar:D:D

• Ki, spermler kocaya ait olsa bile darp izleri tecavüzü doğrula ve ceza alır..

• Evet spremlerden ziyade darplar davaya daha sebep olacaktır.

• Ne yapmalı hmm ..

Trabzonda ki kadın gibi akşam suç uyur iken suç aletini kesip karşı apartmanın damına atmalı bence.Böyle afedersiniz hayvan oğlu hayvanlara müstehak.

5|1
    0|1
  • aynı evde yaşıyor ve hep aynı adamla aynı yatağa giriyorsa ve aynı yemekten yiyip aynı çocuğa bakıyorsa ve küs olmadığı zamanlarda eşiyle mutluysa zevk almaya çalışmalı :P

1|2
    2|0
  • Mahkemeden bahsetmemesi affedeceği anlamına gelmez sanırım ancak ne var ki dava açma, koca için şikayetçi olma durumları tamamen bayanın istemesi ile mümkün.

Bayan, Örf, töre, kocanın maddi ve manevi kuvvetli olması gerekçelerinden korkar ise sanırım bu tür darp ve kişilik ezilmelerine üzülerek söyleylemeliyim ki sürekli maruz kalacaktır.

0|0
    0|0
  • kocasına tecavüz edecek birisini bulsun

3|2
    0|0
  • nasılki evli olmayan insanın her an sevişmek yada sevişmeye maruz kalmak istememesi doğal ise , evlenmiş ve halen özgür irade sahibi olan kendi doğası bulunan insanın sevişmek yada sevişmeye zorlanmak istememesi doğal olmalı.

Anası tarafından ''önce allahın sonra kocanın dediğini yapacaksın''sözleriyle büyütülen,

her kimki kocasıyla yatağa küs girerse sabaha kadar melekler onu lanetler hadisleriyle tembihlenerek büyütülen insan ne yapabilir.

1|0
    0|1
    • din yanlış öğeritiliyor o konuya girersek..bir sebep olmadan hayır demek bence hoş değil.. istememek de geçerli bir sebep bence.. bazı erkekler gerçekten acımasız..

• bunu yapan insanı anlamak güç..sen kadınına karına böyle şerefsizliği nasıl yaparsın diyesi geliyor insanın..yüzüne nasıl bakabiliyor sonrasında bilemiyorum.

• “…Şüphesiz ki ben, eğer birine, Allah’tan başkasına secde etmeyi emredecek olsaydım, kadının kocasına secde etmesini emrederdim! Muhammed’in nefsi elinde olan Allah’a yemin ederim ki kadın, kocasının hakkını ödeyinceye kadar, Rabbinin hakkını ödeyemez! Eğer kadın deve üzerinde iken, kocası onunla cinsel ilişkiye girmek istese, kadın kocasına mani olamaz!”

0|0
    0|0
  • insan karisina nasil tecavuz etsin be karisi degilmisin birbirnizin ihtiyaclarini karsilama zorundasiniz ikiside embesilmis

0|2
    2|0
    • ama küslermiş.. adam da beklememiş, pislik..

• doktorcum cinsellik evlilikte ne bir oduldur nede bir cezadir madem evlisiniz asla yataga dargin girmeyeceksiniz olacak olan bu kadin cinselligi ceza olarak kullanirsa adami suclamak yersizdir cunku kadin erkegiyle olmak zorundadir tabii hasta degilse erkekte oyle

• iğrenç birşeyyy

2|0
    0|0
  • Derhal yasal haklarını kullanabilir.

Adliyeye gidip bir savcı ile görüşmesi yeterli olur.

1|0
    0|0
  • :)) sadece şiddeetten dolayı ceza alır bence ama zorla tecavüzden almaz gibi geliyor :)

0|0
    0|0
  • koca tarafından tecavüz mü olurmuş. Her iki tarafta güzellikle birbirlerinin cinseş ihtiyaçlarını gidermek zorundadır o an canı istemiyorsa bile

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• derhal darp raporu alıp savcılığa başvursun. evlilik içi tecavüzün de yasal müeyyidesi var. kaldı ki darp başvurularında kamu davası da açılır, o adama dünyanın kaç bucak olduğunu böyle gösterebilir ancak.

hoş, bir küsmeyle tecavüz edebilen şerefsizin dava açılınca canına kastetmesi riski de var. allah güç versin o kadına, zor bir yaşantı bekliyor onu her halükarda.

0|0
    0|0
  • Kadın eğer ekonomik yt olarak güçlüyse durumuda müsaitse, İslama'a göre ortada da bir zina vakası olmadığı için, konuyu (mihirini terk ederek) mahkemeye taşır ve kocasının kötü davranması nedeniyle boşanma isteği olarak dava açılmasını isteyebilir, kötü davrandığını ispatlayıp boşanabilirse kurtulur, eğer boşanamazsa boşanmak istemezse tecavüzlere katlanmak zorundadır.

0|0
    0|0
  • öküz olunca insan böyle oluyor. yaw şimdi dava açsın falan diyenler olmuş da dava açacak da nolcak. davayı tüm sülale baskısıyla geri çekmeyecek mi. ? herkes demiyecek mi: o senin kocan yabancı biri değil, affet demeyecekler mi? bizim toplumumuzu bilmiyor musunuz yaaaa!

ayrıca herşeyi geçtim açtı davayı, hatta boşandı. sonra nolcak? maddi olarak özgür değilse o kadın tek başına napabilir?

0|0
    0|0
  • bu cinsel şidde te girer öncelikle hemen darp raporu alsın sonra savcılığa gitsin kocası tarafından tehdit ediliyosa belirtsin mümkünse kocasından uzakta bir yere bir akrabasının yanına gitsin .. ama tabi kadınada bağlı bazı şeyler korkabilir ama yapılması geren budur

0|0
    0|0
  • Polise şikayet edebilir..

1|0
    0|0
  • Mahkemeye boşanmak için başvursun. Bir kere yapan bir daha yapabilir. Yazık günah kadına kimbilir nasıl canını acıtmıştır ,vurmuştur. Öküz.

0|0
    0|0
  • Ozaman kaderine razi oluyor,bence once bir psikojik yardim alsin ne yapmasi gerektigini daha saglikl dusunebilir.

Belki korktugu icin hukuki islemlere basvurmayi dusunmuyor olabilir.

0|0
    0|0
    • belki aklına bile gelmemiştir böyle bir hakkının olduğunun farkında bile olmayabilir...

• benim değil iş yerinden birinin arkadaşı.. konuşuyoruz durumu zaten umarım iletir o kadına..

• hukuki yollara basvurali.

Psikolojik yardim almali

1|0
    0|0
  • uyurken küççük tüp ile kafasına vursun

0|1
    1|0
  • psikoloij yardım şart... eğer eşiyle devam etmek istemiyorsa boşanmasıda şart..

0|0
    0|0
  • Çok üzüldüm.. Büyük travma o bayan için.. Allah yardım etsin..

0|0
    0|0
  • Olayda şiddet yoksa tadını çıkartsın:)

0|0
    6|3
Yükleniyor...