6 KG Dambıl İşe yarar mı? (ANKET) ?

http://www.hepsiburada.com/spin-plastik-koseli-dambil-p-SPORVEDSCS563-5

Arkadaşlar bu dambılların 6kg olanlarını sipariş verdim

diyet yapmıştım 13 kilo verdim. vücudum eskisine göre baya iyi oldu. ama

diyetten dolayı da göbekte falan hala yumuşaklık devam ediyor. yani hala yağ var.

hatta kaslarımı olduğum yerde koşarak farkedebiliyorum ancak :D

daha önceden ağırlık kaldırma falan hiç uğraşmadım. amacım sadece o yumuşamayı
kaldırmak ve sıkılaşmak. fit bir vücut yeter yani.

sizce linkini attığım dambıllarla bir şeyler yapabilir miyim? Fayda sağlar mı?

• Evet
    33% (3)31% (4)32% (7)Oy Ver
  • Hayır
    67% (6)69% (9)68% (15)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Ne hayırı yaaaav :D

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• İlk etapta işe yarar ama sonrasında yaramaz.

0|0
    0|0
    • daha fazla kalınlaştırma amacında değilim. hani sadece kaslar çalışsın sıkılaşsın. formdan düşmim.
      spor olsun. yumuşaklık gitsin. bu yani bu anlamda işe yararsa çok iyi :D

• Rica ederim :)

• Teşekkürler seçim için :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Karnindaki yaglari eritmen icin dumbbell sart degil ama kaslarini guclendirmek ve hacimlenmek istiyorsan setlerde seni zorlamayacak agirliklardan baslamalisin ve sonra bunlari arttirirsin. Yeterince egzersiz bilmiyorsan dumbbellar oyuncak gibi durur yaninda. Biraz biceps, azcik triceps, biraz omuz felan. Gozle gorulur sonuc elde etmek istiyorsan bir sure salona gidip uzman yardimi almani tavsiye ederim. Yoksa herkes evinde fitness yapiyor ama simitler bingil bingil denize girse batmaz yani

0|1
    0|0
    • simit yok :D yağ deyince öyle çok da yağ yok. 181 boyunda 67 kiloyum. işte hayatında ağırlık çalışmamış birinin göbeğinde ne kadar yağ varsa o kadar var. vücutcu olmak değil amacım.

dediğin gibi sadece güclendirmek veya oluyosa çok az da şekle sokmak. yani spor yapmak işte :D

spor salonuna gidemem. dambılı bile en ucuz yerden aldım. 20 tl ye yani o da zorla. :D

• yüzdüm ya 7-8 gün samsunda :D

ya işte evde yatmaktan daraldım. 2 bir yerim çalışsın diye bir şey yaptık :D

bir de hemen başlamıcam zaten hareketler nası yapılıyo falan bir araştırım. sakata gelmim.

önereceğin bir program falan varsa :D

nese Teşekkürler ++ :D

• Nike+ training app olacakti google playstore'da. Baslangic seviyesi icin evde yapabilecegin degisik egzersizlere ulasabilirsin oradan. Videolu anlatim ve sure tutuyor. Gerci meraktan indirmistim, onun yogasini yapayim derken kahkaha krizine girmistim. Yani kadinin dedigine gore once 8 olup sonra duvarda yurumem gerekiyordu :D ahahaha ben de "yuhamiğa" oldumdu hareketi izleyince sozleri anlam kazandi ydi :)) takilmama bakma sen. Arastir bu sure zarfinda. Yabanci dilin varsa youtubedan trainerlari izleyebilirsin.

• Evet

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Yaparsın ama iş görmez, neden diycek olursan bir süre sonra o ağırlığı arttırtman gerekicek 5 kg yetmiycek. Ne olucak yine mi dumbell alıcaksın 2 tane 8 kg 2 tane 10 kg, bunun yerine barlı tercih edebilirdin ağırlık takıp çıkarmalı, hem ısınmada ağırlığı çıkarıp kolaylık sağlar, hemde ileride ağır kilo takarak bir sürü dumbell almak zorunda kalmazsın

0|0
    0|0
    • hayır daha ileri gitme amacım yok. sadece hafif sıkılaşmak. yani kolu kalınlaştırmak. sixpack çıkarmak falan
      böyle derdim yok. biraz daha sıkılaşmak. vücuttaki o yumuşaklığın hafif gitmesi.

bu yani.

• 6 kg ya zor para verdim :D en azından bir 2 hareket yaparım ya :D

Teşekkürler

• Sen daha önceden hiç kas çalışmadıysan 6kg sana çok fazla. 10-15 kere kaldırınca olmaz bu işler o hareketlerin bir pozisyonu bir duruşu var. Hiç verimli olmaz ben sana diyim. Al 3kg başla. İstiyorsan Set ve tekrar olarak istediğin bölgeye harekette verebilirim ya da internetten bulabilirsin. Mesela kol için 4 tane farklı hareket bul ve 3*12 olarak hareketleri yap yani toplamda 144 hareket yapacaksın 1 bölgeye kol dediğim ön kol ve 6 kg ile yapamazsın yapsan bile ertesi güne kolunu kaldırıp yapamazsın.

0|0
    0|0
    • 6 kg yu aldık artık :D yavaş yavaş yaparım o zaman. ilk hafta 10 kere kaldırcağıma 3 kere kaldırırım

yapacak bişe yok :D

• Aynen öyle yap ozaman :)

• ya git düzgünce metallerden alsana 2 tane bar al bçeşitli ağırlıklardan al değiştir değiştir kullan

0|0
    0|0
    • param yok kardeş. bunu alabildim ancak :D

• iyide boşa gidiyor hem gittigidiyordan ucuza alırsın ömür boyu kullanırsın 60 liralık bir şey

• olduğu kadar kanka :D 60 lira versem zaten decathlondan birşeyler alırdım.

• işe yarar tabi
    ama karın kası işin mekik çekmelisin

0|0
    0|0
Yükleniyor...