Iş kur hakkında bilgi acil

iş kur hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar...ben iş kur estetisyenlik kürsünün mülakatlarına girmiştim seçildim yarın kurs başlıcak ...ve şöyle bişey var kurs bize aylık 400 tl vericek hemde meslek edindirçek kursa devam etme zorunluluğu var kurs bitiminde belge alicaz onların bulduğu işte çalışma zorunluluğu var eğer yok ben çalışmam dersen tazminat ödemek zorundasın...bu knuda bilgisi olan varmı tehlikelimi sizce...

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• yok tehlikeli değil neden olsun sadece gidip katılsan bile kursu rahatlıkla geçersin dersi dinle yeter, soru sor anlamadıklarını, iş kur hocaları iyi seçer genelde çok yardımcı olurlar ayrıca estetisyenlikte de iş bulurlarsa ib kaç yıl dişini sıkarsın, sonra iyi kazancın da olur :::::: daha ne istiyon :::::::

0|0
    0|0
    • bende öyle düşünüyorumda şartlar iyi kurs iyi maaşda veriyolar insan altında bi bit yenigi aramadan edemiyo...

• Yok bu programlar aslında her ne kadar AKP kötülense de yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım AKP nin uygulaması ::::: 10 milyarlarca dolar harcandı, bi yandan faydaı işler yapıldıu ama harcanan paraya bakınca yine de o paranın karşılığını veremedi bu işi yapması gerekenler :::: altında bi bit yeniğ yok gerçekten insanlara meslek edindirme ve istihdamı artırma amaçlı

Erkekler Ne Diyor 9

• Tazminat ödeme zorunluluğu ne demek ya? Köle misin sen, dilediğin işte çalışır, dilediğinde çalışmazsın... Yok öyle birşey...

0|0
    0|0
  • aslında tehlikeli değil

onların tanımladığı süreyi göze alırsan

muhtemelen 3 ay yada 6 ay

daha fazlaysa bu süre sakın kalkışmaderim

bu yaptıkları taahütname yi son zamanlarda çağrı merkezleri bazı bankalar yani kısacası özel sektörler kullanıyor

ellerinde işçi tutamadıkları için kısa vadede çözüm gibi görüyorlar

aslında sen aklına takılanı sor cevaplayım ben

0|0
    0|0
    • benim anlamadıgım kazançları ne yani hem kurs veriyolar hem maaş

• onları destekleyen kurumlar illaki var

size sağladıkları imkanları korumak adına yapıyorlar, savunmaları bu

ve tazminatta onlar için hem kazanç hemde kurtarıcı

sen söz verip çalışmazsan ellerinde açık kalacak

bu devirde bi çok kişi iş beğenmeye çalıştığı için bir tedbir aynı zamanda

• hiç bir tehlikesi yok. birçok kişi bu yöntemle iş sahibi oldular. evet 400 veriyor. günbaşına veriliyor bu. gitmediğin günlerin parasını düşerler. ama kursada okul gibi sayılı gün kadar gitmeme hakkın var.

0|0
    0|0
    • hmm kurs bitiminde mesela şurda bi iş var diyip gönderiolarmş gitmek zorundaymışız o işe onlar buluomuş...yarın başlıcaz bakalım...

• öyle oluyor ama öğrendiğin bilgi ile alakalı biryere gidiyorsun. çok farklı bir dala gidip burada çalışcaksın demiyorlar. sen zaten o kursa giderken o işi sevdiğini, yaapmayı kabul ettiğin için gidiyorsun.

• Tekniker vardı mimarlık firmasında. Sonradan öğrendim ki çocuk iş kurun kursuna gitmiş, sertifika verip mimarlık firmasına staja yollamışlar. İş kur istihdam ediyormuş sertifika alanları. Benim bildiğim bu ama...

0|0
    0|0
    • evet çok iyi demi...

• Bencede gayet iyi. Özelde 3 kuruşa sigortasız gecelere kadar çalıştırılan çok var gözlerimle görüyorum. Hem ücretli staj yaptırıyor hem sigortası yatırılıyor, hemde iş sahibi yapılıyor insanlar.

• evet aldığınız bursu faiziliyle ödeme durumundasın belli bir zaman boyunca onlarla çalışmak zorundasın aksi takdirde tazmina bence tehlikeli değil çünkğ işsizlik hatsafhada böyle bir devirde ben olsam kursa gidip gerekeni yaparak işe başlardım.

0|0
    0|0
  • işi kur iş kurmana yarar .

0|0
    0|0
  • hiçbir bilgim yok ama sana bol şans herşey istediğin gibi olmasını diliyorum

0|0
    0|0
  • kac ay suruyo bu kurslar unıversıte mezunlarıda gırebılıyormu

0|0
    0|0
    • 4 bçk ay sürüoda üniversite meznlarını bilmiyorum valla ya

• Bende işkurun meslek kursuna gidiyorum ekledim seni istersen konuşalım biraz 440 tl veriyorlar

0|0
    0|0
    • bende ona başlıcam yarın estetisyenlk kursu nasıl memnunmusun

• ben o kursa gitmiyorum başka ama memnunum iş garantili bir kurs seni ekledim bu arada 11 gün artı 5 gün raporlu devamsızlık hakkı var

Kızlar Ne Diyor 3

• hiç tehlikeli değil . mecburda değilsin ayrıca anlaşırsan oluyor zorla bişey yok

0|0
    0|0
  • pek bir işe yaradığını söyleyemem

0|0
    0|0
  • Benım ablam o kursu bıtırdı su an 1500 lıralık maaslı ısı var?

0|0
    0|0
    • oooo iyiymiş o zaman :D peki canım çalışma zorunlulugu nasıl bi bilgin varmı bi süreci varmı yazni şu kadar zaman bizim dedigimz şekilde çalışcksn gibi yada bize ödedikleri 400 tl yi bi şekilde geri alıyorlarmı

• Almıyorlar gerıye verdıklerı ucreti. Kurstan sonrakı 1 ay staj zorunluluğu var. Ama sana ne dıyorlar bılmıyorum, o yuzden ara ıskuru aklındakı soru ısaretlerını aydınlat.

Yükleniyor...