Arkadaşlar yaşım 25. Bu saatten sonra judo'ya başlasam öğrenebilir miyim?

Evet bu yaştan sonra yapabilir miyim. Hep içimde ukteydi bu çünkü. Ve ne kadar zamanda normal kendimi korucak bir seviyeye gelebilirim sizce?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Spora başlamanın yaşı olmaz ama her şey senin çalışmana bağlı. Eğer sıkı çalışırsan 3 ayda kendini koruma hakkında fikrin olur ama bence judoyla kısıtlama. Vuruşlu bir sporla başlaman çok daha avantajlı. Sonra grapplinge geçersin, süper olur.

0|0
    0|0
    • İnşallah ya hep hayalim judoydu benim Zamanında ailem yollamadı beni. İnşallah öğrenirim. Judoyu çok seviniyorum. Resminiz den gördüğüm kadarıyla siz demi judocusunuz?

• Aslında bu çok uzun bir konu ama şöyle özetleyeyim. En iyi diye bir şey yoktur. Eğer olsaydı, herkes onu çalışıyor olurdu. Sadece sanatların avantajları ve dezavantajları olur. Ben burada kesinlikle Wing Chun u tavsiye ederim. Bir bayan tarafından geliştirlmiş olması dolayısıyla da bazal bir kuvvetle uygulanabilir ve çok etkilidir. Ben burada size dediğim gibi önce Wing Chun u öneririm. Wing Chun zaten içerisinde takedown ve yer dövüşü tekniklerini de içerdiği için mümkün olduğunca açıklarınızı kapatacaktır. Sorunuz varsa başka her zaman yardımcı olabilirim.

• 10-15 erkeği dövmeyi unutun derim, irlandalı arkadaştan bir ders çıkaralım :D ama judoya başlamak için hiç geç filan değil... bunu müsabıkjudocu olarak söylüyorum... amaç illa müsabaka yapmak, milli sporcu olmak değil, önemli olan felsefesini de alıp bir yandanda özgüven kazanmak ve vücudumuzu diri tutmak... kas altyapısı oturunca ileri yaşları daha kolay atlatıcaz inş

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...