Hiç otostop çekerek yolculuk yaptınız mı?

Bugün çok boğuk bir gün ve nedense sevemedim. Pazar günlerini zaten sevmem, böyle karanlık geçince daha bi nefret edesim geldi. Iyk.

Tam şu anda, sırtıma çantamı alıp yola koyulasım var. Her şeyi bir kenara bırakıp, özgürce koşmak, kanatlarımın olmadığını bile bile uçmaya çalışmak, bağırarak şarkı söylemek, çığlıklarımı duymayacağını bildiğim halde basmak istiyorum *çığlık basmak.

Bilsem ki başıma bir şey gelmeyecek anında kaçıp giderim buracıklardan. Siz daha önce otostop çekeren yolculuk yaptınız mı bilmiyorum ama tadı bambaşka oluyor, inanın. Hiç bilmediğiniz bir yerde, hiç bilmediğiniz bir araçta ve hiç bilmediğiniz biriyle. İnsanın içinde biriken korku ve endişelerim tadı bile başka oluyor. Sorguluyorum, ben mi fazla cesurum yoksa insanlar mı korkak? Sanırım risk almak, hayatımın temel kuralı olmaya başladı. Şu sıralar otostop çekerek yolculuk yapmam pek mümkün değil ama kafama koyduğum başka bir plan var.

Bir karavan bulup, lanet olasıca İstanbul'dan def olup gitmek. Yanımda bir tek yağmurun sesini götürmeyi düşünüyorum. Belki bir kaç para yiyecek, giyecek ve kenarları sarımsı kitaplar. Kim bilir, belki hayal olmaktan çıkar... Ateş yakmak istiyorum, etrafında saatlerce koşabileceğim. Şarkılar söylemek istiyorum, içinde nakaratı olabileceğim. Ve dur durak bilmeyen koşuşlar...

Bugün fazla hayal kokuyorum! Konunun dışına saptadım resmen.

Herkese huzur diliyorum, keyif.

İçinizden geldiği gibi...

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• bir çok kez, eski ulaşım sistemim diyebilirim.

maceracı ruhum yorgun ve bitkin. ^^ belli düzen sonrası yine benliğine kavuşmak üzere şu anlık emekli aslında..

sonrası karmaşadan uzaklaşmış sakin bir ortamda saf bir zihinle istediğince yaşamak, bir nevi kaçmak gibi neyse derinlere gömdün beni

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 18

• Üniversitedeyken neredeyse hiç dolmuşa binmedim. Otomobil, kamyon, tır hatta traktöre bile otostop çekmişimdir. Bunun dışında İzmir-Fethiye, Fethiye-Bodrum, Bodrum-İzmir, İstanbul-Adapazarı, Çeşme-İzmir arası 2 sene üst üste otostop çektim. Bazen tek, bazen 2 kişi bazen 3 kişi ile beraber otostop çektik. Çok eğlenceli ve farklı bir dünya. Yapılması gereken, tecrübe edilmesi gereken bir olay.

1|1
    1|0
  • tabi riskleri var.Ancak yaklasik bir bes alti yil önce ege akdeniz sahilini yaz boyunca gezmistim.otostop cekmek yerine günlük isler yaparak:) baya eylenceli olmustu:)

0|1
    1|0
  • Birçok defa otostop yaptım ama başıma bişey gelmedi. yine de sana tavsiye etmem.

ateş-kar ve şarap favorim.

Çadır karavan hayatı sadece cesarete bakar. saydıklarına yakın olduğunu bilmek güven verir.

0|1
    3|1
  • Bırak şehirler arasını, arabayla 10 dakika sürecek yol için bile otostop yapamadım :) Geçen 11.00'da sınav var ve ben 10.45'de kalktım. Bugün otostop yapacağım lan dedim ama yok yine olmadı, o el kalkmıyor kardeşim ne yapayım :)) Sınava geç kaldım ama iyiydi iyi, 80'i zorlarım .p

0|1
    1|1
    • Cesur ol, bir şey olmaz.

• Bunun korkmak ile bir alakası yok zaten. Otostop yapacağım kişiler zaten kampüsün içinde :))) Ama işte olmuyorsa zorlamanın bi alemi yok.

• çok fena içlisin derlisin elemlisin kederlisin seni anlayabiliyorum...

uygulayabiliyorsan ne alaa..senini iyi bir tatile ihtiyacın var kendin ve doğayla başbaşa..

0|1
    1|0
  • tırlara dikkat et

2|3
    0|0
  • hayır yapmadım ama çerkezköye giderken yoldan bir kızla babasını almıştım mahmutbey gişelerinde...onlarda edirneye gidiyorlardı...çerkezköy otagarına bıraktıp ama otobüse otostop yaptılarmı bilmiyorum :)

0|1
    1|0
  • istanbulu dinliyorum gözlerim kapalı ..

1|2
    1|1
  • kız arkadaşım rahatsızlandı gece 2 de çağırdı taksi + metrobüs kızı hastahane ye götürüp eve bıraktım

metrobüse bindim. cebimde para kalmayınca taksi mesafesini yürümeye karar verdim (6KM) yürürken 85 model bi yeşil eski mercedes durdu. gel dedi bindim adamne olduğunu bilmediğim için konuşmadım, adam o caddede tur atıp kız görünce eve davet ediyormuş. Eşi köydeymiş. Dedim ne iş yapıyorsun : **** firmasında **** yapıyorum ben: aaa oranın müdürü bizim akraba orada çalıştım bi süre diye oranın iç yapısını anlattım bana niyeti varsa da yanaşmadı eve kadar bıraktı.

0|0
    0|0
  • cok yaptikta oyle heyecanli yolculuklar icin degil lisede okula gitmek icin yapardik o zamanlar servis filan yoktu simdi o gunlerin hatrina nerde yolda ogrenci gorsem alir evine kadar birakirm

0|1
    1|1
  • Türkiye de bayanlar için otostop biraz sıkıntı olabiliyor tavsiye etmem bence evinde otur.

0|2
    2|0
    • Kısıtlanmak.

Nefretlik.

• hmm o da bir bakış acısı fakat ben yine de bir bayan olarak Türkiye de otostop la yolculuk yapmana karşıyım sana zarar gelmesin diye kısıtlama amaçlı değil

• bi kez de olsa yapmak istiyorum hem de çok :) çok küçükken bi kez yaptım da o sayılmaz :)

0|1
    1|0
  • Ya bılıyor musun sen tam benım kafamdasın.Ben de daha önce çok otostop çekıp,yolculuk cok yaptım,macerayı cok severım,yenı dıyarlar gormek,yenı ınsanlarla tanısmak acaıp etkıler benı.Senınle tanısmak ısterdım acıkcası...

0|0
    0|1
  • Ortaçizm felsefesiyle yaklaşıyorum: Hayat seni neden yoruyooo?

0|1
    0|0
  • Yaptık.

1|0
    2|2
  • bende cok severim otostop cekmeyi ve buradan (istanbul) dan antalyaya kadar gittim yaklaşık 8 10 araç değiştirdim :)) balıkesir de yolda manita yaptım canakkaleye gectim egeden tın tın antalyaya kadar gittim tabi her araca otostop cekilmez özellikle eski model :) bayan şöförde alıyor bu birazda şeklinize ve tarzınıza bağlı her arac durmuyor :)

0|0
    0|0
  • o değilde hava buz gibi soğuktu tipi yağıyordu minibüsler dolu olduğu için almıyordu yürümeye karar verdim bildiğin kardan adam oldum ama 3 dk da sonra o kadar kişi yürürken yanımda bir araba durdu ben ki çok şansız bir insanımdır baktım şöyle orta yaşlarda bir bayan. gideceğiniz yere kadar bırakabilirim isterseniz dedi Allah dedim:) sonra düşündüm bu böbrek alma olayları falan tırstım ve daha çok yol yürüyecek olmama rağmen yok evim zaten şurda dedim:(

0|1
    1|0
  • çok olur özellikle fabrika da yada köyde kalıyorsan yoksa hayat zor.

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bir ara arkadaşla şehir içinde kısa mesafelerde yapardık otostop. en son çok korktuğumuz bir otostop sonrası bir daha denemedim bile.şimdi düşünüyorum da nasıl bir cesaretmiş?:/ gittikçe ya korkaklaşıyorum ya insanları tanıyorum ya da büyüyorum hala... bazen insanın bilmediği yerlere bilmediği şekillerde gidesi geliyor kimseye haber vermeden. ama hiç yapmadım bunu, sanırım yapamam da bu korkaklıkla

1|0
    0|0
    • Sen cesur bi kızsın. Sadece cesaretini kırmak isteyen insanlar olmuş. Fakat hala içinde cesur bi kız var. Onu öldürme, yaşat.

Tam şu anda, şu noktada elinden tutup; "hadi, gidiyoruz!" demek istedim. Nedense...

• Kedilerin çiftleştikleri ay geldiğinde, "ver elini chemistzy!" :*

• temam asdfkl

• yok kalsin ben saglamciyim.oyle otostoptu, cadirda kalmakti. sirtta canta trenle avrupa gezmelerdi bilmem ne ciks. gider ucak biletimi alirim. 5* otelde kalirim. gece kapimi kitler misil misil uyurum. hem makyaj yapamazsin. topuklu ayakkabi giyemezsin. mini etekle otostop falan aman yani. ucacaksam ucakla olsun lutfen.

2|2
    0|1
    • Fazla monoton. Hani aksiyon? Sadece sevişirken pozisyon değiştirerek olmuyor o işler...

• Hepsinden önce bi köprücük kemiği yaptır bence amösdhfgvhgjgvnfg.

• kiskanclik dizboyu :-).

• yok artık.bir kız ne cesaret yapar anlayamayacağım..

0|0
    0|0
  • Hayir.

0|0
    0|0
  • alleesen kır dizini otur vay efenim sonra kaçırılmaymış yok kadına şiddetmiş yok tecavüzmüş yok tacizmiş bi gidin ya... avrupada yaşamıyonuz..!

ha çok istiyosan bi tırı durdur otostop çek o sana gösteririr hayal kokmayı cesareti bilmem neyi :D

1|0
    1|0
Yükleniyor...