Ülkemizde spor yapmak neden bu kadar pahalı?

Kg başına almam gereken belli bir protein var ama kırmızı et yiyerek alamıyorum çünkü çok pahalı günde 350gr kırmızı et yemem gerek ki buda yaklaşık 17 18tl ye denk geliyor. :( anca zenginler yer. Hadi kendimi geçtim o kadar da hayati bir önemi yok fitness a gidiyorum o yüzden yemem gerekiyor ama ya gelişim çağındaki çocuklar? Kimseye şu partiye niye oy verdiniz falan diye yargılamıyorum ama akp ye oy verenler sanırım zengin kişiler.

Güncellemeler:
Dana etinin kg fiyatı 20-25 tl ye çekilecekti ne oldu o?

0|0
10|24

En İyi Kız Görüşü

• Protein tozlari daha mantikli porsiyon basi 3 tlye geliyor. Bur ben metrodan alisveris yapiyorum ton baligi bir kilo aliyorum 15tlye falan aliyorum indirim zamanini bekliyorum. Tavuk 8tlye dustugunde eve kilolarca dolduruyorum. Ayni sekilde metronun kendi markasi olan aronun sutu falan da daha ucuz. Kaanlar lor peyniri hem protein orani fazla hem yagi 3.5 yani en az olan lor peyniri yarim kilosu 3.5 tlydi. Oyle yani beslenmek cidden zor. Dana eti balik falan haftada 1 2 kere yiyorum iste surekli tavuk sıkıyor

0|0
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• Makarnacı kömürcüler çoğu

0|1
    0|0
  • Ya mal mısın acaba AKP ile bu durumun ne alakası var. Deprem olsa AKP yüzünden diyeceksiniz yakında. Saçma sapan konusmayın

0|1
    2|3
    • Enflasyon normalde temel gıdalar için geçerlidir :) bu tüm gelişmiş ülkelerde böyledir. Ama bizimkinde nohutu mercimeği çıkarıp sütyen kopçasını bebek bezini falan koyuyorlar. İşte bu yüzden akp. Dana etinin fiyatı 45 tl neredeyse.

• "bunun akp yle ne ilgisi var ya s. ss" kiminle ilgisi var cici kız, benimle mi ilgisi var, benmi yaptım bunları

• Herzaman AKP!

0|0
    2|2
  • Çünkü burası Türkiye. Her şey pahalı.

0|0
    0|0
  • Zenginler daha kilolu oluyorlar tabi para bol yemek de yemek zaten biz aciz zayifiz ondan 😄😄😄

0|1
    0|0
  • Aynı proteinin daha fazlasını baklalardan al; daha ucuz, daha sağlıklı ;)

0|0
    0|0
    • Tamam ama insanın et yiyesi geliyo. Bakla mangalda kızarmış et gibi koksa tat verse eyvallah :D

• Tabii, yazarım.

Öncelikle şunu bilmemiz gerek, et bir ihtiyaç değildir. Tadı nedeniyle zevk için yenen bir yiyecektir. Bunu Bence'mde görebilirsin. Okumanı tekrar tavsiye ediyorum. Et yemediğin süre boyunca, canının et çekmediğini göreceksin çünkü o tat, zamanla köreliyor. Bu arada ben hayatımda hiç et yemedim, nesillerdir vejetaryeniz. Birkaç arkadaşımı vejetaryen olmaları konusunda bilgilendirdim ve bu tat konusu, onların tamamen objektif görüşleri. Şu an önlerine kebap koysan istemeyecek kadar bilinçlendiler.

Ne yediğim konusuna gelirsek;

İki günde bir bakla, iki günde bir sebze yemeği yapıyorum. Tabii bu yemeklerin dayanma süresi 3-4 gün.
      Her gün en az bir meyve yiyorum.
      Her gün taze, pişirilmemiş bir sebze yiyorum.
      Her gün 3-4 litre su içiyorum.
      Haftada bir ya da iki makarna yiyorum.

Bunlar düzenli olanlar.

• Bunun dışında, kahvaltıda peynir, domates, salatalık, biber, maydanoz, zeytin, bazen yumurta (köy yumurtası), reçel, bal, kaymak; öğle yemeklerinde sebze ya da bakla yemeği, ekmek, pilav, makarna, yoğurt vb; akşamları ise meyve yiyorum.

Gün arasında meyve kurusu ya da ceviz, badem içi, bitki çayları vb.

• Bence partilerle alakası yok

0|0
    0|0
  • zamların sebebi birazda küresel bir durum

0|0
    0|0
  • Devletimiz kondisyon aletlerini ayağımıza kadar getirmiş ama niye öyle diyosun ki

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Bende müzik insanıyım. Dolar bu kadar yüksek olduğu için müzik aletlerinin hepsi fiyatları çok yüksek. Yani sırf spor değil müzikte öyle. akp zaten hırsızların partisi. onlar halkı soyar akp yi destekleyenler ise her halde cidden zengin ve bu yüzden dert etmiyorlar ya da daha kesin bir cümleyle cidden salaklar.

0|1
    0|0
  • Hakkımızda hayırlısı...
    Haklısın aslında ama güçlünün ayakta kaldığı bir dünyaya hoşgeldin.
    Bu aç gözlülük ve doymak bilmeyen insanlardan kaynaklanıyor...
    Kimseye göre fazlası yok elinde...
    Herkes de eksik herkes aç !
    ALLAH az verip aratmasın...
    Çok verip azdırmasın.

Dipnot : Akp ye vermedim oyumu vermem de yanlış anlaşılmasın söylediklerim.

0|0
    0|0
  • Akp 'nin ne suçu var

0|0
    0|2
    • Suçu yok melek gibi bir parti Allah başımızdan eksik etmesin. Çok iyiler enflasyon hesaplanırken mercimek çıkıyor sütyen kopçası giriyor.

• zaten baksana millet açlıktan sokakta sinek siklet gibi geziyor eliin arap asıllı irlandalısı koduğunu indiriyor neden protein çok pahalı ve türkiye ılıman iklime sahip topraklarının büyük kısmı tarım ve hayvancılığa elverişli 4 mevsim yaşanan bir ülke ona rağmen durum bu

0|0
    0|0
  • Evet zenginim. Fakirler kuru ekmek yesin.

0|0
    0|1
  • Spor ve beslenme konusunda katılıyorum.

0|0
    0|0
  • Belli ki Ak Parti'den öncesini bilmiyorsun. Bir kilogram şeker bulmak için bu parayı versen yine de bulamazdın.

0|0
    0|0
    • Ayıp ettin çuvalını alırdım. Eskiden haftada enaz 3 kez kuzu pirzola yerdik ve babam kendi mesleğini yapmıyordu sadece çiftcilik yapıyordu o kadar. Ve bugün aldığı maaşın 3te 1 ini alıyordu

• :D Eskiden dediğin Cumhurbaşkanı elindeki kitapçığı fırlattı diye krizin çıktığı, Ak Partiden önceki dönem mi?
      Çok fakirdiniz ama kasaptan gidip kuzu pirzola alıyordunuz he. Millet ekmek parası bulamıyorken.. Tutar bu bak..

Atladığın noktalar var.

• Yemin ederimki :) yalan söylemiyorum. Birsürü şey satılıyordu zaten misal babam pastanelere çilek satardı 1 kilo çileğin parasıyla 1 kilo baklava alırdı. Ve haftada 1 kez ciddi şekilde çalışırdı heryere gezmeye restorantlara falan giderdik. Sırf keyif için marmaristen taksi tutup izmire gitmişliğim var özel gezdim yani çocukken. Şimdi nah giderim :D

• Konuyu spordan siyasete bağla deseler bu kadar iyi giremezdim. :D
    Bu ülke hep böyleydi kardeşim hatta daha kötü günler de gördük.
    Bu iş parti işi değil ve haklısın spor yapmak pahalı.
    KG başına 2 gr protein için iyi paralar harcaman gerekiyor malesef.

0|0
    0|0
  • Sadece spor yapmak değil herşey pahalı.

0|0
    0|0
  • Bak ben oy kullanmıyorum sebebini sana açıklamıyacağım dini bir sebebi var ve hiç bir siyaset adamınıda sevmiyorum ama şu an oy verebileceğin en iyi parti ak parti chpye versen de iktidar olsa bile o adam zamanında sskyı batırdı ülkeyi 1ayda yunanistana çevirir mhp desen adam koltuk sevdası yüzünden baştan inmiyor konuşmaktan aciz

0|0
    0|0
  • herşeyin suçlusu akp bu ülkede dimi

0|0
    0|1
  • Benzin de çok pahalı.

0|0
    0|0
  • Her şey pahali sadece spor değil

0|0
    0|0
  • Günde 150 gr protein yeterli tek etten alma canım proteini biz beyaz et takılıyoruz bayram gelcek kırmızı görcez inş.

0|0
    0|0
  • Akp iktidar olmasa başka biri olsa et'in kilosunu 5 liradan satacak hali yok ya ((: Mantıklı düşünün

0|0
    0|0
    • Tabikide 5 6 tl olabilir. Eğer saman ithal etmesek mazot fiyatları tarımcı için ucuzlasa satılan mahsülün fiyatı alıcı için uygun olsa yani emekli maaşı enaz 1800 tl olsa gayette eti 5 6 tl ye alabiliriz. Zaten yunanistan 12 13 tl danimarka 9-10 tl civarı etin kilosu

• Bunun partiyle alakası yok. Hayvancılık geri kaldı yemleri pahalı kazancı az.

0|0
    0|0
  • lor ye. kurufasulye ye. kefir iç

0|0
    0|0
    • Lor peynir bulamadım ben ya :( doğal çökelek var onu yiyorum zaten o neredeyse saf whey proteini

• işte bukadarr:))) biçok bilmeyen tonla para veriyo öyle şeylere:))) aynen devam et...
      lor nasıl bulamazsn. heryerde satıyolar. olmadı bozulan süt falan varsa beklet iyice. o bisüre sonra iyice çöküyo lor oluyo zaten

• diğer ülkeler çok mu ucuz sanki

0|0
    0|0
    • Evet :) 1 dk lütfen

• Ama et yemekte gerekiyor.

• yemeden de olur. sporcunun altın yemeği pirinçtir.

• Protein tozuyla takviye et bence.

0|0
    0|0
  • Protein i ton baligindan al dostum etten daha fazla var.

0|0
    0|0
  • akp ye oy verenler açiklayin la etin kilosu olmuş 30-40 tl. ne yiycek bu millet

0|0
    0|0
  • spor ve siyaset ne alaka?

0|0
    0|0
    • Akp enflasyonu hesaplarken temel gıdaları çıkarttı ayrıca ülkede hayvancılığı bitirdi ithal inek dana geldi. Ülkemizde büyük baş hayvan yemi çok pahalı böyle oluncada üretici kâr elde edemiyor

• Haklısın Et Pahalı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...