Biri bana kezban lafının tam olarak neyi ifade ettiğini açıklayabilir mi?

çok sık kullanıyoruz ya son günlerde. ben pek yakıştırma kullanan bi insan değilim cidden neyi ifade ettiğinizi bilmiyorum. özellikle erkek arkadaşlar çok kullandıkları kezban lafının ne anlama geldiğini açıklayablir mi?

Güncellemeler:
herkesce ortak bi anlamı yok sanırım her arkadaş kendine göre bi anlam bulmuş :)

0|0
4|24

En İyi Kız Görüşü

• başka cevap bulamayan (genellikle) erkeklerin , hazır cevap durumu.

2|1
    1|3
    • sonunda bi bayan :) ve o çok haklı bi bayan :) erkeklere ne deniyo dedim kimse ortak bi cevap veremiyo. kültürsüze kezban deniyomuş. hepimiz deli gibi kitap gazete okuyoruz kültür paçalardan akıyor ya :)

• Şimdi klavyeyi bırak evlat sakince balkon kapısına yönel kapıyı aç demiri aş sonra atla

• Çokkk ayıp nasıl kıyıyon bana neyse günaydın daha açılmadın sanırım

Erkekler Ne Diyor 24

• türk filmlerinin vazgeçilmez karakterlerinden olan saf, masum, cahil köylü kızının tartışmasız tek ismi... fdıshgkgld :)))

0|1
    1|0
  • 3|1
    0|0
  • kamiller=kezbanlar!

0|0
    0|0
  • Genelde masum kendi halinde gözü açılmamış saf temiz kızlara kezban derler...En kolay av bunlar olur...

0|0
    1|0
  • Hantal bir işi beceremeyen özellikle kadınsı karakterden uzak saçma sapan işler yapan kızlara deniyor . erkeklerdeki kamilin karşılığı

0|0
    0|0
  • Tipsiz olduğu halde kendini güzel sanan ve kaslı erkek, uzun boylu erkek, tatlı erkek isteyen,trip atan,bıyıkları olan kız :D :D

0|0
    1|0
    • erkek versiyonu nedir bunun ? :)

• onuda kızlara sormalı :D

• zamanında bızım lısedekı kızlar geldı aklıma :) , ulan benım sakallarım cıkmıodu , kızın vardı . kıskanıodum ya :)

• Genellikle tipsiz, bıyıklı, ne bileyim hoşuna gitmeyen her kıza kezban diyebiliyorsun. Mesela gıcık olduğun birisine ma* gibi sözcükler söylüyorsun ya. Erkekler de kızlara kezban diyor

0|0
    0|0
  • keziban" ismi "ev hanımı" manasına gelmektedir.

0|0
    0|0
  • kamıl ın kız versıyonu , genelde fızıkı ove zıhınsel olarak yetersız kızar ıcın soylenır , daha cok cırkın olması yeterlıdır kezban demek ıcın :D

0|0
    1|0
    • bi kere kamil ne ben onu bilmiyorum daha. ayrıca bu kezban kelimesi yalancı demekti ne zaman çirkin anlamıda taşımaya başladı :/

• aska yaklasma o zaman , ortak tanımı yok cunku kezo :)

• :)

• kezban ortama göre değişik manalar içerir...

sen nasıl analmışsan o manadadır...

türkçenin nimetidir...

0|0
    1|0
  • Kaammiillin Dişi Hali

0|0
    1|0
  • kendisini prenses kadar güzel sanıp, erkeklere trip atan kız modeli.yolda yürürken burnu hep havadadır, karşından gelen erkeğe tepeden tiptip bakar.bu kezban bi rus kızıyla yan yana gelse bütün havası iner.

0|0
    1|0
    • kıyamam sen buraya mı geldin :))) yapma açıklama sen yapma tutarsızsınız :)) rusların sizden ne istediği belli sizin ne verdiğiniz belli ne diye trip atsın :))

• Bakımsız, kültürsüz yol bilmez iz bilmez gibi. Ancak özellikle çok bakımsız manasında.

0|0
    1|0
    • bunun erkeklere söylenen versiyonu ne bizde erkeklerde feci durumda da.

• Tek bir kelime yok. Kültürsüz, seviyesiz gibi özellikler için kıro, dürzü, denyo denebilir. Bakımsızlık konusunda genel olarak kullanılan bir söz yok bildiğim kadarıyla. Belki de bakımlı olmayı kadınlara özgü bir durum sanmamızdan dolayıdır.

• denyo yu sevdim :)

• havalı kızlara denir diye biliyorum

0|0
    1|0
    • bende emin olamıyorum :)

• havalı bir arkadasımız vardı ona takılırlardı da ordan bılıyorum guzellik cirkinlikle alakası oldugunu dusunmuyorum

• ne anlama gelırse gelsın boşver bak keyfıne

0|0
    0|0
  • Kamilin dişi karşılığı..Gelecek kuşaklarda nesli tükenecek olan dişi ismi..

0|0
    1|0
    • kamil?

• mana?

• Kamil ve kezban isimlerini sataşma amaçlı kullanmam..Gördüğüm kadarıyla kamil ismi mallık tevekkellik işe yaramazlık amelelik olarak sataşma için kullanılıyor..Kezban ismi ise bakımsız pasaklı pis monoton hatunlar için kullanılıyor..

• bırı sana kezban demıs cok bellı

0|0
    1|0
    • bunun cevabını aşağıda verdim sakin ol tamam sen burdasın biz senin farkındayız :)

• Erkek fatmalar,tipsizler,asosyaller falan için kullanılır gnelde

0|0
    0|0
  • Bakımsız,Pasaklı,kültürsüz gibi deyimlerini hepsini kendinde barındıran

0|0
    1|0
  • saf kızz demek

0|0
    0|0
  • köylü :D yada kekoda diyeblrz

0|0
    1|1
    • biz ne zamandan beri köylü olmayı aşağılık bi durum olarak görüyoruzda aşağılarken böyle ithaf ediyoruz? :/

• ben aşağılamadım hatta daha sempatik oluyolar :)

• Kezbanlar zülbiyeler iyidir iyiyi onlar olmazsa olmazımız

0|0
    2|0
  • saf kız modeli

0|0
    0|0
  • link

yukarıdaki linkte örnekleri verilmiştir. bir de bunların üniversitelileri vardır babası okula gelse utanır. dizisi çekilmiştir. adını feriha koydum dizisi bir kezbanın hayatını anlatmaktadır. ( not dizinin ana hikayesine göre konuştum olaylardan pek haberim yok )

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bir kiz ucuz kokuyorsa kezban'dir.

Her erkegin onunla yatmak istedigini saniyorsa kezban'dir.

Tirnak aralari pisse kezban'dir.

Dip boyasiyla gerile gerile dolasiyorsa kezban'dir.

Hayat felsefesi zengin koca kafesleyip, got buyutmekse kezban'dir.

Serdar ortac, demet akalin vs dinliyorsa kezban'dir.

Emilmedik yeri kalmayip buna ragmen evlenmeden olmaz diyorsa kezban'dir.

Hala halka kupe takiyor ve yuzugu isaret parmagina takan kizlara o*ospu gozuyle bakiyorsa kezban'dir.

Al sana ornekli kezban

Biraz sonra beni eksileyecek olanlar da kezban'dir.

1|2
    3|0
    • Binlerce özelliklerinden sadece bir kaçını açıklamışsın.

"Her erkegin onunla yatmak istedigini saniyorsa kezban'dir." ------> En önemli özelliklerinden biridir.

• Binlercesini aciklamadim ama guzel bir ozet gectim <3

• İnsanları etiketleyip kendini çok daha iyi sanan herkes kezbandır. Bu söylediğimin doğru olduğunu birazdan onlar eksilediğinde anlarsın ;)

1|0
    1|0
  • 0|0
    0|0
Yükleniyor...