5 kg Dambılla BİR Şeyler yapılır mı? (ANKET) ?

5 kg Dambılla BİR Şeyler yapılır mı ? (ANKET) ?
soldaki gibi bir vücudum var. oturuş pozisyonunda katlanma olucak halde yani.

181 boy 70 kilo yağ oranı heralde %15

dambıl alacağım 5 kilo hulk olmak amacında değilim. hafif şekil alır mı vücut? dambıl + şınav ve mekikle?

• Evet
    69% (9)73% (16)71% (25)Oy Ver
  • Hayır
    31% (4)27% (6)29% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|14

En İyi Kız Görüşü

• Evet.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yarım Mekik başlangıç 5x8 veya 4x12
    Çakı 4x8 ( yapamayabilirsin tam olarak ama uzun sürsede yap , zamanla tam yaparsın)
    French press 4x12 (youtube tan bakabilirsin bodybuilding french press yaz)
    adını unuttuğum bir hareket var ama anlatacağım, umarım o dambıllardan 2 tane vardır. ayakta durup dambılları eline al ve normal duruşa geç kollar yanda olacak (açma kolları vücuduna yandan biraz yapışık olsun kollar). kolları fazla ayırmadan bir sağa yat bir sola yat. bu hareketide 4x20 (zor gelmezse 4x30 yap) bu harekette sayarkende sağ1 sol 2 sağ 3 sol 4 sağ 5... diye sayarsın.
    x dediklerim set oluyor. her 8 veya 12 den sonra 2-3 dakika dinlen. yanında saat dursun 120-180 saniye düzenli nefes alarak kaslarına bol oksijen sağla.
    Bu hareketlere başlamadan önce de ısınma yap 10-15 dakika.
    Başta fast food u yok et. Sabah kahvaltını sağlam yap. Düzenli uykunda olsun, spor yaptığın gün en az 8 saat uyuman lazım. 10 saati geçmesin. Sabah 7 de kalkacaksan 10buçuk 11 gibi yat. Maksimum 1 ay sonra 5 kilo sana hafif gelecek o zaman da yeni ağırlık almayacaksan eğer setleri arttırırsın 4x12 yerine 5 x 12 yaparsın veya 6x8 yaparsın 4x12 yerine.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Squat yap

0|0
    0|0
    • he onuda yaparız :D

asıl sorum dambıl etki eder mi?

• yapılıyormuş :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Evet yapılabilir.
    Yapılan her hareket adedini 5 ya da 3lü olarak artırarak, gün aşırı vücuda etkisi artırılabilir.

0|0
    0|0
  • Takılıp çıkarılabilir adı nasıl bilmiyorum ama ondan alırsan biraz tuzludur ama. bir süre sonra 5 kilo fayda etmez çünkü hatta 2 hafta sonra hafif gelir. Ne kadar ağırlık o kadar sağlam vücut. Ama hareketlerin yavaşlığı falan da önemli

0|0
    0|0
    • onlar pahalı ya :D

• Yapacak birşey yok zaten iyi bir vücut için sadece beslenmeye aylık 100 200 lirayı gözden çıkarmak gerekiyor

• Mekik konusunda ısrarcı olursan evet işe yarar.

0|0
    0|0
  • 5 kg dumbell anca kapının önüne koyarsın kapanmasın diye spor salonuna gitmen şart

0|1
    0|0
  • yanında mekik şınav da olursa olur hocam

0|0
    0|0
  • İş gorur ilerde 10kg al

0|0
    0|0
    • he olabilir :D bir başlayayım da

• Kardesim sen o dumbellarla ve vucut agirligiyla olan hareketlerle iyi bir vucut yaparsin. Androide GencVeFit uygulamasini indir. ya da dumbellerle yapilan hareketler diye arastir. Gayet iyi bir sonuc alirsin.

0|0
    0|0
    • he aynen biliyorum genç ve fiti. ya işte mekik hareketleri ( p90x te her türlüsü var) + 5 kg dambıl ile yapılabilecek her şey + şınav falan.

çok prof amaçlı değilim zaten. biraz şekil alsın yeter. yan gelip yatmaktan iyidir en azından :D

• Hareketleri düzgün yaparsan fark yapar sende, ancak ağırlığı zamanla arttırmalısın. Ben 10 ile başladım, 12 yaptım, şimdi 14 kg tek dumbell. 4x8 set ve tekrar sayısıyla çalışman lazım ona göre bir ağırlık bul

0|0
    0|0
    • vücut geliştirme amacında değilim sadece sıkılaşması için. işte boş durmim diye. biraz şekil alması açısından soruyorum :D

• kol için aşırı ağırlıklara gerek yok. ama çok tekrar yap...
    12-12-12 mesela

0|0
    0|0
  • Yapılmaz. 5 kiloyla ben ısınıyorum ancak.

0|0
    0|0
    • hiç yapmadım hayatımda. en azından sıkılaşması için fayda etmez mi?

• Hayır etmez. Çocuk oyuncağı olur onunla ancak. Tek dambıllar ile vücut geliştirilmez. Fitness şart.

• kapı önüne felan konulur kapanmasın diye

0|0
    0|0
  • Agirlik haff olablr ama yapcam setlerin sayısını artr yani bir sette 8 erden deglde 20-25 ten yap

0|0
    0|0
  • 10 kg 2 tane dumble yani toplamda 20 kg zorlanırsan tek zorlanmassan 2 siyle beraber çalışmalısın

0|0
    0|0
    • 10 kg fazla olmazmı ya :D böle çok kalınlaşmasını istemiyorum. sıkılaşmasın biraz şekil alsın hafiften yeter.

• ben 20 kg ile çalışıyorum :D

• arkadaş siz bu işle profosyonel uğraşıyosunuz. ben evde 2 hareket yapim. hafif şekil alsın diye diyorum yav :D

Yükleniyor...