Kapat

Oğlum karşı cinsini tanımaya çalışıyor, nasıl davranmam gerekiyor?

arkadaşlar 5 yaşında oğlum var karşı cinsini tanımaya çalışıyor ve beni de çok güzel köşeye sıkıştırıyor örn vereceğim anne kızların pipisi var mı? hayır oğlum yok diyorum nasıl yani sende kızsın dimi o zaman bana göster kızların ki nasıl bu iş çığrından çıktı hayır olmaz ayıp diyorum anlamıyor çevrenizde bunun gibi olaylarla karşılaştınız mı karşılaştığınızda ne yaptınız özellikle sorum annelere bana yardımcı olun ne desem de onu vazgeçirsem yada geçerli bir cvbınız varmı yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• anne ve baba olmak çok zor. benim de 5 ve 9 yaşında oğlum var. annesine büyük olan sormuş aynı soruyu. annesi hayır sadece erkeklerde olur demiş. tatmin olmamış. akşam bana sordu. annelerde kızlarda olmaz erkeklerde olur dedim. görme isteğine ayıp bakılmaz dedim.

bilim adamlarının dediği şu. 3 yaşından sonra çocuğun yanında soyunup giyinmeyin. eşinizle ilişkinizi görmesin sesinizide duymasın diyor. ilgili sorularıda yanıtsız bırakmayın yaşına göre cevap verin diyor. allah insanları böyle yaratmış diyorum. ileride büyüdükçe anlatacağım ve okullardada bunu öğreneceksin diyorum. şimdi öğret dediğinde şu örneklemeyi yapıyorum. bilgisayarın içindekileri ve kullanmasını nasıl hemen öğretemem sadece açma kapamayı şimdi öğretirim. ancak zamanla tamamını öğretirim. bu da öyle diyorum. zamanla yavaş yavaş öğreneceksin diyorum.

allah kolaylık versin. her sorunun altından yenisi çıkıyor. bazen tıkanıyor insan. sakın cevapsız bırakmayın yada kızmayın. o an cevap veremiyorsanız zaman kazanın. tamam birazdan anlatırım deyin o an başka işe koyulun.

1|0
    0|0
    • biz de erteliyoruz zaten ünlü bir çocuk psikoloğunun kitabını aldım baş edemiyorsanız bir kız bebeğini gösterebilirsiniz diyor ama yakınımızda kız bebek yok bu konuda kafamda karışık görse ne yapar tepkiside beni korkutuyor

• teşekkürler herşey yarınlar için

• rica ederim. ben teşekkür ederim

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 15

• Her şey normal ve olması gereken zamanda cereyan ediyor, paniğe gerek yok . 4 -5 yaşlar sosyal ayrımları merak ve öğrenme yaşıdır, zira kızların pantolon giymediği ama saçlarının uzun olduğu, erkeklerin kısa saçlı ve daha güç isteyen konu ve oyunlarda yer aldığını görür ve nedenlerini arar, günün birinde de kız ve erkeğin temel farklılıklarını sorar.

Bu , onun için sadece bir soru cevaptır, sorularına utanası anlamlar yükleyen biz ve bizim yetişkin çizgi ve kurallarımızdır. Bundan sıyrılarak çocuğa ne cevap vereceğimizi de bu yüzden karıştırırız.

Sizin şu an yapmanız gereken, soruya istediği şekilde cevap vermek yerine, kız ve erkeğin vücudunun bir iki yer dışında ( o yaşlarda hakkaten oyle ) aynı olduğunu söyleyip kucuk fark olarak da eller ve ayakları gostermek yeter. Dahasını sordugunda ise dikkatini onun sevdiği birseye çekerek konuyu dağıtmayı başarmanızdır. En fazla 2 kere soracak sonra vazgececektir. Ayıp diye bir konu grubu o henuz bilemez.

Siz yine de dua edin , bir de bu yaşlarda masturbasyonu keşfedenler de var. Bunda da yapacak tek şey, daha ilginc birseye dikkatini cekerek konusunu dagıtmaktır. Asla bagırma cagırma siddet ceza uygulanmamalı , cunki nedenini asla anlamaz , sevmiyorsuna bağlar.

0|0
    0|0
    • ona da başlar gibi oldu ben oyunlarla unutturdum şuan o durum yok şükürler olsun

• Onda birşey yok o sadece sordu ve gecti . Panikleyen siz olmuşsunuz:) sakin olun sorun yok

• Bence D&R a girin ve çocuğunuzun yaşına uygun çocuk yetiştirme kitapları bakın:=) buradakilerin çoğunun çocuğu olduğunu sanmıyorum :=) ya da daha pratik ama pahalı ve tek seferlik yol olarak pskolog öneririm ama dediğim gibi hem masraflı hem de size bir katkısı yok:=)

1|0
    0|0
  • Erken dönem uyanışlar yaşıyor sanırım çocuğun onu bir çocuk piskoloğuna götür bence. Ve ona daha yaşının küçük olduğunu zamanı geldiğinde öğreneceğini göreceğini söyleyebilirsin. ne kadar yasaklarsan o kdar üstüne gider.

2|0
    0|0
  • belli çocuk babası gibi çapkın olacak ... bu kadar espiri yeter :)

bence siz önce işe bay ve bayan arasındaki farkları öğretmeye başlayın...ahlak ve adab'tan bahs edin yaradılışı öğretin zaten daha sonra o bunları anlayacak kadınla erkek arasındaki aybı öğrenecek.. kolay gelsin

1|0
    0|0
  • Bu tip durumlarda psikoloğa danışıp öyle davranmak en mantıklısı.

0|0
    0|0
  • bence bir uzmanin görmesinde fayda var.En saglikli cözümü onlar size sunabilir.Biz degil

0|0
    0|0
  • :) git internete girmesini engelle yoksa bi gün google aramada "çıplak kadın" "kadın pipisi" gibi aramalar bulabilirsin :)

1|0
    0|0
  • İşin zor, zamane çocukları büyüyüpte küçülmüş gibi.

0|0
    0|0
  • Bu çocuk bu yaşta böyle şeyler diyorsa bilmiyorum nereden öğreniyor. Çocuğu pipisini karıştırmayın . Çocuğu yorum oyun oynasın yaşıtları gibi pipi düşünecek hali kalmasın.

0|0
    0|0
    • ben size nasıl anlatayım onu gören şaşırıyor hiç oturmuyor yürümez koşar :))

• Büyüklerinin çocuğa karşı tutumu espirisi nasıl , amcaya p... de yada pipini göster bakıyım yada pipisini sıkma hanişde hanimiş olayı varsada merek edebilir diye düşünüyorum.

• olbilir kalabalık bir ailemiz var fark etmedim ama erkek ve ilk olduğu için ona ilgi özel el üstünde bir çocuk

• neden cocugunu bır an once bır psıkologa goturmuyorsun

1|1
    0|0
  • psikologa gidin tek basına cozemezsın en iyi o yardım eder size

1|0
    0|0
  • 5 yaşında böyleyse büyüyünce tahmin edemiyorum. Hemen bir psikoloğa götürün.

0|0
    0|0
  • Babasının oğlu nolacak.

0|0
    0|0
  • bi 10 sene sonraki halini düşünemiyorum :)

0|0
    0|0
  • Ilerde nasil bisey olur tahmn bile edemiyrm :)

0|0
    0|0
    • çok fena olcak sapsarı alman çocuklarına benzetiyorlar çok yaramaz hareketli inatçı sabırsız elimizde avucumuzda durmuyor bebekken mozart dinleterek uyutuyordum :))

• Etki etmemis demekki klasik muzik de :) en iyisi bi arkadas bulun kesfeder kendisi ztn :)

• :))

Kızlar Ne Diyor 6

• Benim tanıdığım ona herşeyi anlayabileceği seviyede anlatıyordu.Erkek çocuktu oda gidip gidip bunlar ne diyip memelerine dokunuyor bende var mı kimde var diye soruyordu.Demem o ki sende en basit haliyle kızların ve erkeklerin farkını anlat .Seninkileri göremeyeceğini ve kimseninkine bakmamasını söyle.

1|0
    0|0
  • bu yaştaki çocuklar için merakları çok normal kendine çocuklar için cinsellik kitabı almanı tavsiye ederim. o kitaplarda neyi nasıl ve hangi sınırlarda anlatman gerektiğine dair bilgiler bulursun. bu soruların sonu gelmeyecek şu an karşı cinsi tanımaya çalışıyor

bu tarzda kitaplar araştır

link

1|0
    0|0
    • link için teşekkürler değerlendirdim.

• ona ilgilenceği güzel aktivitiler bulun.. spor faln

1|0
    0|0
  • psikologa gidin tek basına cozemezsın bı uzmanın gormesı lazım

0|2
    1|0
  • güldürdün kız beni,