Bilgisayarınızın formatını kendiniz mi yaparsınız?

Bugün Formatla uğraşıyorum Notebook, Netbook ve masa üstüne format çekmekle meşgulum. Bu işi genelde kendiniz mi yaparsınız yoksa ben anlamam diyip bilgisayarcıya mı verirsiniz?

Bu ara Netbook'larda ne uzun ışmış yok Windows u iso file olarak USB ye çek. Sonra Bios'dan gir bilmem ne yap :D Windows Starter olduğu için ne CD var ne birşey, sadece Key var Windows 7 Starterin. Asus eee PC seashell için daha kolay yöntemi yokmu?

0|0
3|21

En İyi Erkek Görüşü

• kasaba veriyorum kesiyor biçiyor ilk günkü gibi getiriyor

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Windowsu kurmak icin eskiden olsa yapamazdın zorlanırdın.

Simdiyse tak cd yi ileri ileri finish.

ama sürücüsünde zorlanabilirsin. bazen son versiyon sürümler mavi ekrana kadar cevirir ve zaman kaybedip bir daha format

gerci makinan iyiyse ortalama 30-40 dakikada biter.

Eskisi kadar sürmüyor artık

Tabi office programları falan falan ugraşırsın en güzeli image al. ve geri dön. 10-15 dakika ilk kuruluma. zaten bilyisayarını alırken sana D partitionunda bir image dosyası atarlar ve acarken image dan basla dersin cat kurar.

Cok zor degil. keyler laptop ise altında ya da masaüstünün üstünde yazar

0|0
    0|0
    • yok windows 98 bile kendim kuruyordum eskiden beri bilgisayarlari kurcalamayi severim, fakat arada manyak birsey yapip delirdigimi bilirim :D

• Nadir kızlardansın yani. cogu kız ugrasmaz

• arkadaş yapar

ben hiç sevmiyorum bu olayı

0|0
    0|0
  • Linux. Öyle format ile windows ile uğraşmıyoruz.. Fakir işi.. :)

0|0
    0|0
  • Ben Veri tabanı okuyorum. Eğer bir problem olursa kendim yapıyorum. Arkadaşların, okul lab bilgisayarları ve öğretmenlerin de dahil birçok bilgisayar tamir ediyorum. ( Yazılım ve donanım olarak) herhangi bir sorununuz varsa iletebilirsiniz. Her türlü program linki verebilirim diyeceğim ama seviyem yetmiyor özel mesaj olarak yazabilirim.

0|0
    0|0
  • Parcard bell laptopbum var yaptıgım şey şu .. F12 ye basıyorum altta format at dıyor atıyor yaklasık 2 saat pc otomatık format atıp driverler yukluyor ve yepyenı pc karsımda :) artık kendın atmana gerek yok

0|0
    0|0
  • Elimde google amca var herşeyi biliyor yazarsan öğrenemeyecegin hicbirsey yoktur ben bu sayede öğrendim

0|0
    0|0
  • basit iş zaten

kendim yapıyorum

0|0
    0|0
  • vay anasınııı pc ye format atmayı bilen bi kız mı görüyorum bide netbooka format diyor aman alaaam dayanamıyacammm

0|0
    0|0
    • ya dalga gecme cok maddah birsey degilki? format atmak birsey degil ki ne kizlar gördüm bilgisayari parcaliyor tekrar yenisi takiyor onu daha tam olarak beceremedim ögretiyorum kendi kendime sonra birsey olmayinca kafa yiyom 5 saat :D

• ya bilgisayar parçalamakta bişi yok gibi lego gibi ram+cpu+gpu+hdd+dvdrw sen bir kız olarak baya sağlam bir mesele üstündesin bir erkeğin sarma sarması gibi bişi bu :)))

• valla bizim bir komsu var adam bir börek yapiyor ben yapamiyorum mutfakta yemek yapmasini bile bilmem :D annem hep derdi sen erkek olman gerekirdi diye. mutfak dolaplarini kurarim marangoz gibi ama yemek yapamam :D

• Sistemin kopyası var, 15 dakikada geri dönüyorum...

0|0
    0|0
  • uzmanlk alanım pc donanım yazılım oldgu halde yinede format atmaktan hoslanmam attktan sonra bütün yazılımlar ve driverları yükler sonrada Deepfreze yüklerim resetten sonra ilk hali gibi :)

0|0
    0|0
  • Gerekli tüm yazılım ve driver'ları kurduktan sonra aldığım bir image var, format gerekli olduğu zaman 5 dk içinde bilgisayarımı ilk kurulduğu zamanki gibi stabil hale getirebiliyorum... format atmak zaman kaybı...

0|0
    0|0
    • üstünde olan herseyi siliyormu? benim amac ustünde pislikler bi gitsin :D 5dk da bunu nasil yapabilir ki?

• Yedeklerini aldıktan sonra geriye kalan her şey sıfırlanır... format atmaktan hiç bir farkı yoktur...

• evet kendim yaparım

0|0
    0|0
  • kendim yaparim win8 ile artik herkes kendi yapabilecek

0|0
    0|0
  • Netbooka win 7 starter yerine ultimate kurun daha iyi. İnternette çokça var zaten win 7.

0|0
    0|0
  • Ne var formatta ya komple söküyorum temizliyorum kasanin içini boşaltıyorum tamamen

0|0
    0|0
  • kendım yaparım

0|0
    0|0
  • kendım yaparım basitte zaten 1 saat sürmez yalandan yere 30 lira vermenın alemı yok

0|0
    0|0
  • Format, tamir, parça değişimi yapılabilcek herşeyi kendim yaparım genelde.

0|0
    0|0
  • windows 7 i usb ye atıyorum ordan kuruyorum,özel bi programı var yalnız usb ye aktarırken

0|0
    0|0
  • Kendim yaparım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ben bi halt yedim kendim yaptım şuan sürünüyorum ekran katıyla ilgili sorunlar falan çıktı pcnin kendi programları yüklenmedi falan..

çok bi bilgin yoksa bilgisayarcıya ver bence

0|0
    0|0
  • Kendım atarım .

0|0
    0|0
  • PC'den anlayan çok arkadaşım vari PC'mi onların eline bırakıyorum..

0|0
    0|0
Yükleniyor...