Vücut geliştirme için proteinli besinler?

Arkadaşlar vücut geliştirme yapıyorum protein tozu kullanmak istemiyorum onun yerine proteinli yiyecekler?

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• Tavuk yemen gerekir ayrıca bol bol yeşillikler meyveler. Ama tavuğu çok tüketmelisin.

0|0
    0|0
    • Tavuğu nasıl yemeliyim

• Spor salonuna giiyorum zaten :D

• O zaman düzenli bir programla güzel ve sağlıklı bir şekilde vücut geliştirme yapabilirsin. :)

En İyi Erkek Görüşü

• sana şunu açıklıyım gerisine sen karar ver... İNSAN NORMAL YAŞAMI SAĞLIKLIK YAŞAM İÇİN KG * 1 GR PROTEİN OLAN KAS KÜTLENİ korumak istersen KG * 2 GR protein...

Fakat kas inşa edicem diyorsan KG * 3 Gr protein yani... protein tozu şart.. ben mesale 90 kq biriyim ortalama kas kütlemi inşa ede bilmem için günde 250 300 arası gr protein almam lazım? sence ne yiyerek alabilirim... ve bunun yanında yağlanmadan almak sorun :)

0|1
    0|0
    • Peki kaçınca aydan itibaren başlanmalı bu protein tozuna

• şimdi durum nedir biliyormusun genetik harikası değilsen yani özel bir vucudun yoksa mesale ortalama bir insanın soğuk yapa bilceği takvisyesiz biceps kol ölçüsü en fazla 40 - 41 taşşşş çatlasın... ilk önce tavsiyem salonlardaki hocaların gazına gelip ilaç satma politakasından uzak dur alt yapını sağlam besinler ve sağlam antremanla oluştur... yani bu en az 8 aylık bir zaman en az.. sonrasında zaten artık ne zamanki ölcü almıyor ne kadar zorlasanda yerinde sayıyorsun o zaman takviye alman lazım...

ŞUNU UNUTMA Bİ ATASÖZÜ HAYVAN GİBİ ÇALIŞ İNSAN GİBİ GÖRÜN... :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Yumurta

0|0
    0|0
  • kırmızı et
    tavuk eti
    yeşil mercimek
    yumurta

en fazla protein bulunandan en az protein bulunana doğru sıraladım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Balık, Süt, yumurta, Süzme peynir
    Az yağlı sığır veya dana eti
    Barbunya , yoğurt süt
    Yemişler
    Findik fistik badem kabak cekirdegi
    Hamsi
    Havuc
    Brokoli
    Tam yagli sut
    İspanak
    Yulaf
    Esmer pirinc
    Bezelye
    Makarna
    Portakal
    Muz
    Kepek ekmeği
    Fistik ezmesi
    Patetes

0|1
    0|0
  • her türlü et, yumurta, yulaf, kuru yemiş, meyve sebze bunlar her daim yemen gereken şeyler
    ayrıca arada eğlencesine probis te yiyebilirsin, bir biskivü için harika besin değerleri var

0|1
    0|0
  • yumurta haşlama ama sarisi sivi kalcak

0|1
    0|0
  • Toza gerek yok. Dogal seyler tuket. en etkili protein lor peyniridir. Ben ona ayrica dogal protein tozu da derim

0|0
    0|0
  • İlk başta protein tozu kullanımının hiçbir zararı yoktur stroid gibi birşey değildir 1 yıl spor altyapısını sağlam yaptıktan sonra ağır çalışıyorsanız kas kayıp etmemek için proteintozu kullanılır.. Yemekse : Yumurta, BeyazEt, Kırmızı et, Ton balığı yenilebilir bunun gibi yiyorsun genelde

0|0
    0|0
    • Zararı yok diyorsun da cuzdana zararı var 250 liradan başlıyor

• İlk önce senin dediğin weıder whey 300 tl sen 1 yılı doldurunca whey max alabilirsin 90 tl protein ağırlıklı ya da
      60 tlye satılan paketler var optimum whey 250 tl dediğin protein oranı yüksek alman markaları

Yükleniyor...