Gülmek için okuyun :)) Kızlar neden pembeyi seviyormuş?

İngiliz uzmanlar kadınların neden pembe, rengi tercih ettiklerini araştırdı.

İngiliz Newcastle Üniversitesi uzmanları kadınların pembe, erkeklerin mavi rengi tercih etmesinin öğrenilen bir davranış mı yoksa genetik mi olduğunu araştırdı. Toplam 200 kadın ve erkeğe mavi-pembe tonlarından oluşan renk şemaları gösterildi. Her biri 250 farklı şemayı değerlendiren deneklerde kadınların daima pembeye yakın renkleri, erkeklerin ise mavi skalasındaki renkleri seçtiği görüldü. Araştırmacılar kadınların pembeyi, erkeklerin maviyi sevmesiyle ilgili şu açıklamaları yaptı:

Pembe: Olgun meyve..

İlk çağlarda kadınlar toplayıcılık yapıyordu. Meyvelerin olgunlaşıp olugunlaşmadığını anlamak için de kızarıklıklarına bakıyorlardı ve pembeleşmiş olanları topluyorlardı. Ayrıca çoğalmak için eş seçerken de yanaklarının pembe olmasına dikkat ediyorlardı. Çünkü bu, erkeğin sağlıklı olduğu anlamına geliyordu. İşte bu içgüdüsel tercihler pembe rengi çok sevmelerine neden oluyor.

Mavi: Avlanma havası

İlk çağlarda erkekler avcılık görevini üstlenmişti. Açık ve berrak mavi bir gökyüzü, avcılar için havanın avlanmaya müsait olduğu anlamına geliyordu. Bu durumda bereketli bir gün geçirecekleri inancı maviyi sevmelerini sağladı.

ehehehe bilim adamlarına göre kızlar olgun erkeği pembe yanaktan anlıyomuşlar

0|0
17|5

En İyi Kız Görüşü

• bu sonuçlara dayanarak kendim bi hipotez üretiyorum:

kadınlar ateştir yakar kırmızı kadar kor değil biraz açığı pembe,

erkekler buz gibidir soğuk o da maviyi sever.

nasıl ama:) ?

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• pembe yanaklı erkeklerden nefret ederım :) hem bız meyve secmıyoruz kı pembe yanaklı erkekler olgunlasmıs olsun :) toy olsun bn büyüteyım onu :)

0|1
    0|0
  • ahaha :D ben de severim pembe yanaklı erkekleri

0|1
    0|0
    • türkiyede bol olduğundan seçim yapmakta zorlanıyosundur :))

• :))) bilimadamları mı demiş yoksa şehir efsana üreticiler mi bilemem ama çok eğlenceli ve doğru geldi bana. pembe yanaklar hoşuma gider hep

• Güneşe koyun kendinizi :p

0|0
    0|0
  • wawwwwwwww, süper yorum...

0|1
    0|0
  • çok tuhaf ve ilginç.

0|0
    0|0
  • armut mu seçiyoruz yahu biz. asıl erkekler pembe yanaklı kızları sever. ne de olsa armudun iyisini ayılar yermiş :P erkeklerin genelde maviyi kadınların pembeyi seçtiği doğru olablr ama böyle bi sonuca varmaları neye dayanıyo acaba? ben brz saçma buldum açıkçası.

0|0
    0|0
    • çok saçma tabi :))

• Bir de İngiliz Newcastle Üniversitesi diyor yahu, hah... Kıraathanenin birinde üç beş tane emminin kafasını kurcalamış bu olay, sonra düşünüp bu sonuca bağlamışlar. Ama Newcastle Üniversitesi ni de iyi akıl etmişler he, ben olsam Sütçü İmam Üniversitesi'nin yapmış olduğu araştırmaya göre diye lafa başlardım...

• ahahaha sütçü imam :D:D kadınları nerden buldular o zaman :P

• ben sevmem pek pembe yanak :Dyazın da meyve toplamışlığım var ırgatlık yaptım:D

0|0
    0|0
  • bnde pembeciyim çok ilginçmiş:)

0|0
    0|0
  • ilginçmiş.

0|0
    0|0
  • Pembeden nefret ederim.

Mavi candır. Sanırım sorun bende.

0|0
    0|0
  • ben pembe sevmiyorum iyi oldu

0|0
    0|0
  • bende pembe sevmem kırmızı severim. bi kere yanaklar pembe olmaz al al olur :D

0|0
    0|0
  • Yanak rengi önemli değil olgun olsun kafi

0|0
    0|0
  • bu bilim adamlarının işi yok bunu mu araştırmış.. bana hiç mantıklı gelmedi..sebepleri farklı bence.

0|0
    0|0
  • simdi pembe yanakli bir erkek hic gormuyorum hic hosuma da gitmez heralde:)

0|0
    0|0
  • bilim adamları mı bunlar cidden

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Pembe yanaklı erkek kabus gibi . :)

0|0
    0|0
    • ehehe yani, türkiyede pembe yanaklı erkek gördün mü?

hadi adam zenciyse nolacak? :)))

• o brz fazla ermiş olur :D

• İngiliz bilim adamları hep böyle tüm araştırmalarını incele hep saçma sapan sonuçlar çıkarıyorlar , hayır bu araştırmalar için harcanan paralara yazık :)

• hep merak etmiştim kızlar neden pembe sever diye

artık yanaklarımıza allık sürelim ozaman

0|1
    0|0
  • bence böyle değel pembe kırmızı gibi enerji doludur mavi ise denizi yani huzuru ve sakinliği anlatır.

(yalnız kafadan attım yanlış olabilir:D

0|0
    0|0
  • pembe yanaklı erkek mi olur lan

meriçtir o.

0|0
    0|0
  • böyle bir bilim dünyasında nobel ödülü alabilirim :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...