Tesettürlü bir kadınım. bisiklet sporuyla ilgileniyorum. sizce nasıl gıyınmelıyım?

Sadece Bisiklet sporu olarak düşünmekte yanlış olur bu durumu bütün spor dallarında baş tesettürunu ya da kıyafet şeklini nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yardım edersenız sevinirim.

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• bol bir pantolon giy, pedal tarafında olan paçana bant tak

dünya turu yapan bir çift vardı, İran'da da gezdiler, videosunu bulayım da o nasıl giyinmiş bak, altta pantolon, üstte ince gömlek kalçasının altına iniyor uzunluğu, iyi düşünülmüş
    Bence gayet uygun ve dikkat de çekmiyor ki zaten rahatça şeriat ülkesinde dolaşmışlar
    https://www.youtube.com/watch?v=WSCd99B60d0

https://www.youtube.com/watch?v=rTEcwJwVCjo

Bu arada benim kız kardeşim de kapalı ve bisiklete biniyor hatta arkada selesi var bebeği için..

kuranda örtünün yazıyor ama insanlar evden çıkmayın diye anlıyor :S
    kapanıyorum diye her şeyden vazgeçme, dışarı çıkmak senin de hakkın!

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben bildiğiniz ferace artı eşarpla biniyorum bisiklete bir şey olmuyor. Tabi gece kimsenin görmeyeceği bir vakit.

0|2
    0|0
    • Nasıl termemeyı basarıyorsunuz? :) bende uzun bı gomlek gıymıstım dızımın altındaydı uzunlugu. sırtımda diz kapaklarıma kadar tuz izi olmustu :)

• Oo çok şanslısınız. Feracede daha ıyı olan bı marka var mı yoksa hepsı aynı kalıtede mı uretıyor bılıyor musunuz?

• Hayır hepsi aynı kumaşla üretilmiyor. Kumaşın kaliteleri değişiyor diyeyim. Benim feracemin markası Nihan mesela...

Erkekler Ne Diyor 18

• Kardeş mesele nasıl ele aldığına bağlı. Takva yönünden düşünürsen kullanmamak gerek. Caizlik noktasına gelirsek. Kıyafetini düzgün seçmen gerek. Sonuçta rüzgarın etkisi vucut hatlarını belli eder. He sen boyle bır gıysı bulursan sıkıntı olmaz caizdir lakin boyle bır kıyafet bulamazsan caiz değildir.

0|0
    0|1
    • Ve yanındada biri olursa daha hoş olur.

• Estağfurullah. İslam kadını hapsetmez. Helal dairesi keyfe kâfidir harama giymeye lüzüm yok. Ülkemizde pek alışık olduğumuz bir durum değil bisiklete binmek hele ki başörtülü olunca işler biraz daha değişiyor. Önyargılar başlıyor. Lakin ilk yorumumda da ifade ettiğim gibi takva yönünden ele alırsak kullanmaman daha iyi olur. Ama ben kullanmazsam kendimi kötü hissederim diyorsan. Kıyafetini özenle seçmeli rüzgarın etkisi senin vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde giyinmelisin.

• Teşekkür ederim

• Ya yardan geçecen ya bisikletten.

1|0
    0|1
  • Tesetturlu kadınlar için esofmanlar oluyor vücut hatlarını kapatacak şekilde araştır derim

0|0
    0|0
  • Vucut hatlarini belli etmemeye ozen goster

0|0
    0|0
  • araştırmalısın bende bilemedim

0|0
    0|0
    • Anladıgım kadarıyla türk uretıcıler daha bu konuda bir atılım yapmamış. Mısır ve yemen gıbı yerlerde (olımpıyat sporcuları da gıyıyor) fabrıka uretımı yapılıyormus benım aradıgım tarzda seylerın. Malum bız müslüman olup bı o kadar da müslüman olduğunu es geçen bı ülkeyiz. :)

• :) teşekkürler

• Bence sen bosver spor olarak namaz kil bir muslumana bisiklet yakismaz gunah caiz degil iki teker ustunde bir kadin poposu cok gunah. seyh uzeyr sami bin abdullah derki bir kadinin vucudu kendi bacaklari uzerindeyken en ahlakli olurmus.. allahin buyrugundan cikma sakon

0|0
    1|0
    • Boyle cevaplar alacagımı dusunmus olsaydım erkeklere kapatırdım sorumu.

• Tabiki imam nikahli karimla birlikte yasiyoruz nisanliyiz zaten kendisi hic yemek yapmaz sicaga elini dokundurtmam helalim o benim birlikte yapariz cogu seyi mesela cocuk yapicaz birlikte yakinda ya da birlikte ederiz duamizi birlikte okuruz kurani.

• Hayırlısı olsun.

• tessetturlu olan spor yapmaz spor yapacaksan evinde yap

0|0
    3|1
  • pantolon gıy

0|0
    0|0
  • vala tesetürden kastın üste eşsarp şal her neyse işte altta tayt kot pantolonsa bu setür değil ha boydan bardüsünü giyiyorsan rahat ol ne olacak tabiki fetva değil yine sormn lazım

0|0
    0|0
    • Hayır anlamıyorum siz bu kadar rahat kadınların gıyımınde tesetturlu yok bu tessetturlu degıl seklınde konusurken erkeklerin tesetturunden haberdar mısınız? Bu tabiki benı ılgılendıren bır konu degıl. Boyle bır soru sorduguma gore tayt kısa gomlekler vs gıyen bır ınsan degılım bu sekılde gıyınıyor olsam böyle bır soru sormama gerek kalmazdı bu kıyafetlerı bulmak cok kolay. Uzun boylu kapson bulamıyorum mesela. 3xL gıymek zorunda kalıyorum boyu uzun olsun dıye. Boyu uzun, uzun kollu kapson arıyorum spor yaparken gıymek ıcın bunları nerede bulabılecegım gıbı bır cevap versenız de dınımı tesetturumu sorgulamasanız keske.

• ben teşekür ederim inş sana kastlen söylenmiş bişey olarak algılamamışsındır

• Yok hayır alıstım bır cok şeye. Hayırlı günler :)

• vücut hatlarını belli etmeyen kıyafetleri seçebilirsin

0|0
    0|0
  • Sıkıntı büyük... gözlük peruk tak kimse tanımaz ;) hoşgörü dinimiz var ne olsa görmedik gerçi ama :)

0|1
    0|1
    • İnşallah. bisiklet kullanırken gözlük takıyorum su peruk mevzusunu bı dusuneyım :):) teşekkür ederim yorumunuzu çok sevdim

• Rica ederim objektif olmak gerek ;)

• O bıraz zor

0|0
    0|0
    • Haklısın zor. Kadınlar için ne kolay kı zaten

• Evet. Kadın olmak zor çünkü dini görüşüm bunu gerektiriyor. Kadın olmasam tesetturlu olmazdım. Bu sebepten kadın olmanın zor oldugunu soyledım. Kı kaldı kı tesetturlu olmayan kadınlar bıle spor yaparken rahatsız oluyor yadırganmaktan

• Galiba haklisin

• Giy iste normal seyler.

0|0
    0|0
  • Valla pardeşü ile binersen pek ilgilenebileceğini sanmıyorum :(

0|0
    0|0
  • Otur evinde sacmalama

0|0
    0|1
    • Eskı hesabımdan sizi hatırlıyorum. Böyle bir cevap verebılecek bır ınsan oldugunu dusunmemıs olmam ne yazık. Siz erkekler evinizde oturun kı sokaklar daha düzgün yerler olsun.

• Benden de Size tavsiye bilmediğiniz konular hakkında atıp tutmayın

• tamam papaz amcaya bir sorayim ögretsin bana sonra gelirim

• bol genıs gıyın bıde takılma cevrene

0|0
    0|0
    • Haklısın sanırım. Buradakı yanıtlar da gosterıyorkı herkes eşinin fıt olmasını isteyip aynı zamanda evden çıkmamasını da istiyor. Sağolasın onemsemeyecegım kıyafetlerimı

• kesınlıkle ! burdakıler zaten bırazda ergen takılma burdakılerın dedıgıne

• Sağolun gerçekten rahatladım :)

• o sıkıntı ıste bol gıyınmen lazım esofman tarzı vucut hatların belli olmaması lazım

0|0
    0|0
    • Spor yaparken hareketlerı kısıtlayabılıyor ya da cok terletebılıyor bazı kıyafetler. Bencede zor. Teşekkür éderım :)

• Hasema tarzı

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• ilk olarak kimin ne dediğini takılma ağzı olan konuşuyor. sen kendini nasıl mutlu ve rahat hissediyosan öyle takıl. dar olmayan eşofmanlar var onlardan giyebilirsin çok dikkatte çekmez

0|0
    0|0
  • Ben edebilirim bende kapalıyım yeni esoftmanlar cikti oldulcada tatlilar dize kadar hirkaları onu kullanabilirsin

0|0
    0|0
  • Hasema giy.

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum ben sorf bu yuzden voleybolu biraktim

0|0
    0|0
    • Evet bende öyle umarım yakın zamanda güzel kumaştan üretilmiş (eskı hasemaları gıyenler bılır kotu kumasların nasıl oldugunu) guzel spor kıyafetlerı satılmaya baslar :):) sana sporlu günler diliyorum. :)

• Umarim tesekkur ederim sanada sporlu gunler ☺☺

Yükleniyor...