Tartışma yaratma niyetinde değilim sadece ateist bir insanın böyle davranmasını çok garipsiyorum..

Kişilerin inançlarını sorgulamıyorum da ben Allah'a inanmıyorum deyipte selamınaleyküm aleykümselam diye ALlah 'ın selamını alıp vereni, inşallahi maaşallahi ağzından düşürmeyeni anlamıyorum bu sözleri kullanan bir insan haliyle Allah'a inanmış oluyor. Böyle ateist mi olur ?

0|0
9|15

En İyi Erkek Görüşü

• Öyle ateist olmaz. bence o bizden biri.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• ya sen onu geç Türkiyede ki erkek ateistlerin yüzde 90ı sünnetliymiş bir araştırmada okumuştum :D Ateist dediğin Allahı ve emirlerini haşa inkar eder yok sayar , ama gir ateist sitelerine sürekli bir saldırı havası var madem yok sayıyosun inanmıyosun kime saldırıyosun sataşıyosun be beyinsiz..(:

2|1
    0|0
  • Allahı dişinden düşürmeyip insanları soyan dini kullanıp cukkasını dolduran kuran kursların da küçük kızlara sarkıntılık eden din bezirganlarından daha kötü olamazlar..

2|2
    0|0
  • Olaya şu yönüyle bakmak gereklidir.

-bulunduğu ortama ayak uydurma,başkalarının onun üzerinde herhangi bir suçlayıcı veya başka gözle bakmaması

-alışkanlık

-gelenek,görenek,kültür

vs.. diye çoğaltabiliriz.

yok eğer bu kişi okumuş cahil ise,o zaman iş değişir,işin başka boyutları meydana çıkar,misyonerlik faaliyetleri vs gibi

0|1
    0|0
  • Başkalarının ona karşı düşüncelerinin değişmemesi için din dilini kullanıyo olabilir .

1|1
    0|0
  • bir söz var

"feminizm kocayı buluncaya, kominizm parayı buluncaya, ateizm uçak sallanıncaya kadardır".

1|0
    1|1
  • o söylediğini benimsemiştir, normal selam gibi azletmiştir.

0|0
    0|0
  • o dediğin kişiler kafalarında belli prim yapmak için role bürünmüşler samimiyetsiz ciddi kişilikten yoksun zavallılar

1|0
    0|0
  • yoo olmaz ama hem ınancsız hemde allahn selamını kullanıyorsa ya mılletın gozune batmamak ıcın yapıodur yada gercekten dalga gecıodur

0|0
    0|0
  • öyle ateist olmaz.)) ben zaten inanmıyorum diyenleri bu cümleleri kullanmasa da anlayamıyorum ki:)) herkes bişeylere inanır ya..

0|0
    0|0
  • hayır kardeşim o kişi kültürel yönden cevap veriyor böyle bende müslüman değilim ama selamun alyküm deyince aleykümselam diyorum bu benim islama inandımı göstermez yürekten olacak iştir bu

0|0
    0|1
  • ya bırak su ateistleri alayı dümenci yalandan yere çamura yatıyolar inanmıyorum derler dötleri sıkısınca öyle bi Allah derleki ama iş işten geçer ozamanda bunlara vericen zopayı yermısın yemezmısın yermısın yemezmısın

0|0
    3|0
  • onlar zaten ateist değildir çakma kendini bişeymiş gibi göstermek için ateistim diye geçinenlerdir.

0|0
    0|0
  • belki de ateist değildir?

0|0
    0|0
  • Sonuçta Müslümanların fazla olduğu ülkedeyiz. Ağız alışkanlıklarından öyle diyorlardır.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Daha bugün diyordum; aman aman sitede din soruları yok, ohh ne güzel diye..

Demez olaydım, soruyu gördüm hevesim gitti.

Ne kadar tartışma yaratmak istemesende, tartışma çıkacak..

1|2
    3|2
  • Ağız alışkanlığı olmuş bazılarında,anlamını söylediğimde alışkanlık olmuş diyorlar..

İnanç kalptedir dilde değil..!

2|1
    0|0
  • Sadece alışkanlıktan kaynaklanıyor. Ben mesela ne kadar zorlasam da inşallah demeyi bırakamadım çünkü yerine geçecek olan umarım her yere uymuyor :) Yine alışkanlıktan nadir de olsa allah allah diyorum. Küçükken müslümandır ya da ailesi müslümandır sürekli duyarak büyümüstür böyle şeyleri mümkündür.

0|1
    0|0
  • İçinden garipse :/

0|0
    2|0
  • ağız alışkanlığıdır sonuçta müslüman olarak yetiştirildi ayrıca dini kullanıyosa neden ateistim desin :D

0|1
    0|0
  • Ne "Ateistim" diyenler gordum, depremde Ezan okuyarak, Allah! nidaları ile etrafta kosturan..

0|1
    1|0
  • olmaz tabii kim ki o :S

0|0
    1|0
  • Ben de sasirinca Allah Allah yada Bismillah demelerini anlamiyorum ...

0|0
    0|0
  • Şimdi her italyanca konuşan italyan mı? Bunu da o şekilde düşün?

2|0
    2|0
Yükleniyor...