Neden hızlı koşamıyorum sizce?

Arkadaşlar çok fazla spor yapan bi insanın milli olarak gençlerde yüzmüşlüm var ,sonra şuanda aktif olarak boks ve body yapıyorum , 183 boy ,76 kilo ama hızlı koşamıyorum neden sizce ,bacak kaslarımda güçlü ama hızlı koşamıyorum sizce neden ,?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• bacak kasın ne durumda bılemem ama budy heranlamda yavaşlatıyor ınsanı bende benzer sporlarla uraşıyorum belkı bunu sormadın ama yumruğu çok yavaşlatıyor ılla yapmak gerekıyorsa az kılo çok tekrar serbest ağırlık ve makınalardan uzak durmak gerekıyor yumuşak dambıllarla koş ellerin, kafa hızasında tutarsan guard ında sağlam olur dayanıklılığında artar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 5

• Ağır tempoda koş bacak kasların güçlü olabilir ama kasılıyodur bacaklar ondan da olabilir birde body bende yapıyorum ama öyle bir ağırlaştırma yok spordan sonra bi ağırlaştırma lar oluyor zaten sonra gidiyo bende ama benim kaslarm şişik kaldığı için spor sonrasida birazda oluyor hantallık Dediğim gbi ağır tempoda koş seviye seviye yükselt tempoları yararını görüceksin mesela ben düşün gıcıklına tazı gibi koşan köpeği kovaliyorum istesem yakalarımda ama bi kacısı var zaten arkasına bakmadan arkadaşlarm bide zaten benedene kaçmiyorlar biliyolar yakalancaklarını isterseler 50 mtetre ilerde olsunlar öyle işte benm bacak kaslarımda...

0|0
    0|0
  • Bacak kaslarıyla alakası yokki.Şöyle, bacaklarını kaslandırırsan mevcut hızının biraz üstüne çıkarsın ama senden daha az bacak kası olan herkesten daha hızlı koşacaksın diye bir şey yok.Bu biraz genetik biraz da sonradan geliştirmeyle alakalı.Küçüklüğünden itibaren futbol, basketbol gibi hızlı koşman gereken sporlarla uğraşmadın galiba..

0|0
    0|0
    • Nerdeyse hergün Futbol oynuyorum iyide oynarım ama yavaşım :)

• Peki eywallah :) Bu güne kadar hiç hızlı koşmam gerekmedi belkide ondandır :)30 metreden top alır ya pas atarım ya şut çekerim teknik ve güç olarak üstün bi oyuncuyum bide hız olsa futbolcu olurdum heralde :)

• Zaten profesyonel futbolcuların farkı hız konusunda ortaya çıkar, yoksa kuvvet ve teknik olarak herkes gelişebilir :)

• en önemli noktalardan biri solunum sistemi . hızlı koşmak için birincisi ciğerlerinin yeterli olması lazım ki kana yeteri kadar oksijen gitsin . ikincisi ciğerlerin iyi olsa bile nefes alıp verme düzenini çok iyi ayarlamalısın .

0|0
    0|0
  • önce bi düzgün otur.

0|0
    0|0
  • Messi'nin kasları o denli güçlü değil, body de yaptığını zannetmiyorum, milli olarak yüzmüşlüğü de yok, boyu da 1,69... Messi de çok hızlı koşuyo. Neden?...

Doğuştan gelen bi özellikse demek bu... Ben de koşamam hızlı...

0|0
    0|0
    • Acaba kasları eritip messi gibi cılız bişeymi olsam :)

• Mantıklı :) Anlatmak istediğim: Bazı şeyler, yani bunun gibi özel yetenekler doğuştan gelir. E senin de başka bi özel yeteneğin vardır. Koşmasan nolacak ki :S

• :) Doğru söylüyosun bende hızlı yüzüyorum mesela :)

Yükleniyor...