Yoga mı? Pilates mi? Yoksa her ikisi de mi?

Yogada bildiğim kadarıyla sadece ruhu ve bedeni dinlendirme yöntemleri kullanılıyor. Peki vücudu sıkılaştırıyor mu? Pilates de ise bazı hareketler ilk başlayanlara biraz zorlu gelebiliyor bu yüzden 2. ya da 3. günü bırakılabıliyor. Nasıl alışkanlık haline getirilebilir? Sizce hangisi daha iyi? Hangisi yapılmalı?

0|0
9|11

En İyi Kız Görüşü

• pılates hocam, yoga pılatesın bır tık ust levelıdır demıstı.
    ben pılates yapıyorum. bırakmadım. evet zor. evet zorluyor ama cokta keyıflı.

0|0
    0|0
    • Her ikisi de keyifli ona diyecek sözüm yok fakat rutin hale getirmek zor pilatesi yoga biraz daha sakin fazla zorlamadan başladığı için bilmiyorum. Tembelliğime lanet girsin :d

• ***gırsın

pılatesı haftada 2 gun yapıyorum. ertesı gun kamyon carpmıs gıbı uyanıyorum ama gıtmemezlık hıc yapmadım derslere. sonucmu guzel gıdıyor.

Erkekler Ne Diyor 11

• Yoga daha zor.

1|0
    0|0
    • Başlangıç seviyeleri o kadar değil. Zamanla esnekleşip ileri seviyelere çıkabilirsin. Bilmiyorum pilates en başından zorluyor gibime geliyor.

• Pilateste zorlanmadım nedense ben pek. Herkese göre farklı olabilir.

• pilates diyorum

1|0
    0|0
  • e : hiçbiri

1|0
    1|0
    • Bunların dışında ne yapılabilir? Sen onu düşün o zaman. :d

• Pilateste mekik çekme, hoplama zıplama var zaten yahu :dd Yaşlandıktan sonra bunları nasıl yapabiliceksin hem vücut hamlar bir yerini incitirsin erken yaşta başlanmalı herhangi bir spora :dd

• abi ikisininde felsefesi farklı bence ikisinide yap ama birini seçeceksen yoga olsun hem ruhsal hem bedensel

1|0
    0|0
  • Yoga.

1|0
    0|0
  • Bence fitness

1|0
    0|0
  • tabi ki yoga

1|0
    0|0
  • Yogates

1|0
    0|0
  • bence harman dali :)

1|0
    0|0
  • Bnce namaz.

1|0
    0|0
  • plates mantıklı gibi

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• pilates

1|0
    0|0
  • Yoga ne Allah aşkına yoğa da oturup saatlerce kafanı dinlendiriyorsun sonra dünyanın parasını alıyorlar git deniz kenarında 2-3 saat gözlerini kapat aynı şey. Pilatese gelicek olursak 3 senedir yapıyorum hem boyumda uzama oldu hemde çok güzel sıkılaştım istediğim her şeyi yiyebiliyorum. İlk başlarda garip geliyor hareketleri doğrudur ama zamanla hayatının bir parçası oluyor keyif alarak yapıyorsun.

1|0
    1|0
  • önce pilates ile vücudunu olabileceği en esnek hale getireceksin, kondisyonu arttıracaksın sonra yoga ile rahatlamanın dibine vuracaksın..

1|0
    0|0
  • Sıkılaştıran yoga programları da var. Tara Stiles a bakabilirsin mesela

1|0
    0|0
  • Pilates favorim

1|0
    0|0
  • yoga da zor. ben her ikisini de yaptim, yogayi daha uzun. yoga da tum vucudu calistiriyor ama dah cok esnetme uzerine. su anda ikilemdeyim, yogaya mi donsem pilatese mi devam etsem diye. ikisini de cok seviyorum

1|0
    0|0
  • Ben olsam yogaya giderdim

1|0
    0|0
  • Her ikiside

1|0
    0|0
Yükleniyor...