Neden sessiz insanlar hep ezilir?

Okulumda sevenim yok.Yüzüme bakanım yok.Ben insanlara iyilik yapıyorum ama hiçbir zaman aynı güzelliği ben göremiyorum.Beni en çok üzen şey de tüm bunları gören bir yaratıcının varolduğunu ve benim o insanların önünde ezilmemden büyük zevk aldığını düşünüyor

olmam.Her şey bana karşı sanki bu dünyada.Asla mutlu olamayacağımı düşündükçe varlığımın nedenini daha çok sorguluyorum.Bu dünyada adalet yok ama öbür taraf adalete mi bulanmış sanki.O insanlar başlarını yastığa koyduklarında yaşadıkları günün güzelliğini düşünürken benim düşünecek hiçbir şeyimin olmaması adalet mi şimdi.Çok çaresizim.Canımı almaya azrail gelse ona secde ederim bir ömür.

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bende cok yalnozom sabah kalktigimda gunaydin diyecek kimsem yok sessiz arkadadlari tarafindan ezilen biriydim hic kiz arkadasim olmadi erkek arkadaslarimdan bana en yakin olanlar bana inat devdigim kizlarla cikti bu benim basima dort kez geldi iyice sessizlestim kimseye guvenemz oldum dualarim kabul olmuyordu dua etmeyi biraktim ama isler daha kotuye gitti saglik yonunden tamamen yabanilestim arkadadlarim tipimle ddalga geciyodu asci bile gocik biri olduumu soyliyor daha dun basima gelenlr yazsam roman olur diyeceim o ki Allahtan baska guvenecek kimsemoz yok ona isyan niye dogruyida yanlisida o bilir dimdi o kizlarla iyiki cikmamaisim diyorum bazi seyleeini duydum hayirlisini deyilmisti diyorum artik pozitif dusun

Eminim karsina bunlari unutturacak insanlar cikacak karamsar olursan isler daha kptuye gider gelecege umutla bak ve kendini kimseden kucuk gorme kendine guven arkasi gelecektir

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• neden boyle karamsarsin? sanki bunalimda gibisin. hayat herkese gulmuyor, ben icinde gecerli.

az kala heryonden bende sikinti cekiyom ama direnmeyi ogretti hayat bana. gun gectikce daha cok gucleniyorum. inan, sanki bir kayip edilmis savastayim. bizim bu dunyaya geldigimizin bir anlami, sebebi var. bunu sende gittikce ogreneceksin. hic bitmeyen ve sonu olmayan savas. asla isyan etme. haksizlik edenler elbette cezalandirilicaktir. birazi bu dunyada ve en boyu ve ebedi olani da obur dunyada. birzamanlari bende olmek istiyordum ama degmez. hayat heran icin yasamaya deger. sadece farkli bakmaya calis, ogren. aldirmamiya calis. vijdansizlara musade verme,senin hayatini zehirlemek icin. cabala ve asla pes etme. inan kendi kuvetine ve guven kendine. onceden bende cok ezildim ama simdi artik kimseyi beni ezdirmeme izin vermiyom. sende ben gibi olmuya calis. basarirsin. gecmiste bende cok utangactim, agzimda dilim yokti sanki. bende artik gorusumu, fikrimi soyluyor ama kimsey ezmeden. soyledigiminde arkasindayim. sende hayati sevmiye basla. sadece senin kendinden sana hayir olur ve insanlardan fazla beklentin olmasin, olurya hayak kirikligina ugrarsin ve bu da hic hos degil. bilesin. dertlesmen icin ben sen icin varim.

0|1
    0|0
    • Çook sağol çok teşekkür ederim söylediklerin çok güzel..

• şükret haline. Sessiz insanlar toplumumuzdaki cahil ve kendini üstün görenler yüzünden onlara naparsak yapalım sesleri çıkmaz. Bana/bize bişey yapamaz diye düşünürler. Sende dikbaşlı ol o zaman. Sana bişey yapıldığı zaman tepki ver sesin çıksın. Ayrıca bu dünyada herkesin bir imtihanı vardır. Ama görülen o ki sen bu imtihanı geçemiyosun. Öbür taraftada adalet var. Bence biran önce tövbe et. Af dile. Isyan etmek hangimizin haddine?

0|1
    0|0
    • sağol teşekkür ederim

• rica ederim. Eğer düşüncelerini değiştirebildiysem birazda olsa çok mutlu olurum.

• Herşey senin elinde... Neden yaraticiya isyan ediyorsun. Senin durumunda olan birsürü insan var. Herkes aynı olacak diye bir kaide yok. Kimi sessizdir, kimi çok atılgan çok konuskandir. Hepsi yapı meselesi. Bu durumu değiştirmekte senin elinde.

0|1
    0|0
    • Serseri mi olayım illa atılgan olmak için ?

• Ne alaka? Oyle bir şey mi söyledim ben...

Erkekler Ne Diyor 5

• Konuşmalarınızdan dini inancınızı pek seçemedim... Öbür tarafta adaletli bir yaratıcıdan şüphe ediyorsunuz dinde şek Şüphe ederek küfre düşmek: Kendisinden istenilen; Peygamberin getirdiğine şeksiz, şüphesiz yakîn içinde itibâ etmek olduğu halde, tereddüt edip ne yalanlaması, ne de tasdik etmesi olmadan vuku bulan küfür şeklidir. Kim Peygamberin getirdiği Hakk’ın aksi olabileceğine itikat ederse, bu şüphesi onu küfre düşürmüş olur...

Allah Rasulu S.A.V. Dünyada gelmiş geçmiş bütün insanlardan en hayırlı ve Allaha c.c. en çok sevgili kişi olmasına rağmen peygaöberliğini ilan edince namaz kılarken secdede kafasından aşağıya deve işkembesini kafirler boşaltmış. namaza gideceği yola dikenler döşemişlerdi. 3sene bütün şehir halkı O rasule Resule inananlara ve Onu destekleyen akrabalarına amborgo uygulamaları,Ve Rasulun fakir bir yaşam sürmesi.Kendi sorunlarını çözümlemek yerine isyana gitmeyi çözüm mü sanıyorsun? Böyle yaparak hem dünyanı hem Ahiretini yakıyorsun. Sıkıntıların varsa psikolojik yardım al. Üstelik iyilik karılık için yapılmamalı. Sen Allah dan başkasına secde etmek ŞİRK dir. Allah c.c. kulunun İMANLI ÖLMESİ DURUMUNDA dilerse fazlından işlediği günhları af edebilir AMA ŞİRKİ ASLA!...

0|0
    0|0
  • bende senin gibiyim kendi halinde kimsenin işini karışmıyan kendiş halinde bir insanım banada oluyor bazen böyte ama hayat işte devam ediyor yaşamak zorundayız

0|0
    0|0
  • eğer basını yastığa koyduğunda düşünecek hiçbir seyin yoksa arkadaş yat kalk dua et ben sana daha hiç bişey demem

0|0
    0|0
  • bülbüle altın kafes sokmuşlar, abi yanlış iş yapıyosunuz demiş. Sende haklsıın hocam

0|0
    1|1
  • Allah'a isyan etme, dua et.

Allah, kişiye ancak gücünün yeteceği kadar teklif eder.” (Bakara Sûresi, âyet: 286.)

0|0
    1|0
    • Ettiğim dualar da kabul olmuyor benim.Yine içim rahatlamıyor.

Yükleniyor...