Sitede body buildingle alakalı ilgisi olanlar varmı? İlgisi olanlara 9 yıllık tecrübelerim?

Soru sormayın cevaplamıyacağım.
1) Doğru antreman süresi laklak çene yapmıyorsak 1.5 ile 2 saat arası. 2 saati gectikten sonra ilk alarm olarak kalp pompayı keser yavaşlar. Siz yüklendikçe kalbi yorarsınız dahasıda var uzun.
2) Supplementler gereksizdir. Şöyleki yerine et tüketerek cok daha etkili kan değerlerine sahip olursunuz. Supplement kullanmayın paranıza yazık çöpe atmayın. Et tavuk balık yumurta meyve ve sebze , kuruyemiş baklagil tüketin
3) 4 litre su için minimum
4) 3 saat aralıkla 30-40 gram arası protein yükleyin. Toz diil gercek yiyeceklerle real food!
5) haftada 7 gün bile antreman yapabilirsiniz. Bir şampion olmak istiyorsanız 7 gün şart!
6) bacak ve el bileği çalışmadığınız takdirde kol ölçünğz engelli büyütecektir. Beynimizde bu orantıyı kuran bir sistem var.
7) calışırken ağırlıklara takılmayın. Önemli olan kası izole çalıştırmaktır. Örnek standing barbell curl yaparken belinizden destek almanız demek o seti veya tekrarı bel çalışmış olmanız demek :) bel vurmayacağınız maximum ağırlıkta çalışın.
8) serbest squat deadlift bu sporun olmazsa olmazıdır.

9) göüs calışırken barbelller yerine dumbell larla çalışın farkı hsediceğinize dair söz veriyorum. Barbelları unutun göüs idmanlarında. Butter fly makinasında calışırkende omzunu yaslayıp ust göüsünüzü önde tutun ve bana dua edin :)
10) agırlık calışırken asla yardım almayın. Yardım aldıgınızda bir tak kaslarınızdaki fibriller hiç çalışmaz buda daha az büyğme demektr. Kndnzn kaldırabilcegi maximum ağırlıkta idmanı tamamlayın
Hepinizi öptüm

Güncellemeler:
İlk ve son bu millet hiç bişi haketmior. Supplementi satıp paralarını alıp hayellerinide çalıcaksın..

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• bir kaç maddede net bir şekilde saçmalamışsın.

0|0
    0|0
    • İst/şirinevler/ eqinox spor center. Gelirsen çalışmalarımızı gör bişiler örenmiş olursun. Yaşın geçmiş artık ama olsun master olma şansın var

• -supplement gereksiz demişsin, antrenmandan hemen sonra gidip et yersen 2-3 saatte sindirilecek, ama izolat whey alırsan 15 dkya sindirimde, uzun vadede fark yapar.
      -7 gün antrenmanı herkese öneremezsin adam her gün barfix çekiyor mekik yapıyor daha bunu bilmiyorken sen her gün çalış dedin mi adam her gün mal mal aynı bölgeleri çalıştırır, ertesi gün birbiriyle çakışmayacak kas gruplarını faklan anlatmış olsan seni anlayabilirdim
      -el bileği dediğin yer saat taktığımız yerse o bilek genetik olup gelişmez hiçbir şekilde, forearms'ı kastediyorsan o ayrı.
      -göğüste barbell'ı kullanmayın demenin mantığını hiçbir şekilde anlayamadım...
      -yardım almayın demendeki amacı da anlayamadım hiçbir şekilde, yardım aldığın taktirde hareketin negatif ve pozitif kısımlarında farklı zorlanmalar yaşanacaktır.

• Suplementler konusunda eti yedin aantremana gittin 2 saat zaten et yemiştin protein hali hazır vicudunda var zaten. Bu kas yıkımı kataboliği uyduran g*vat firmalar. Cünkü bu yalanı uydurmasalar kimse o proteine para vermezdi ;) ben seninle bilgi alış verişi değil amacım. Biz ülkece cok geriyiz. Tek nedeni bu işi amatör yapanların ki herkes böyle başlar proları dinlemek yerine internette okudugunu ve suplmnt satanların lafını dinledikleri için. Gelişmiyor die kısa sürede bırakıyorsunuz. En uzun yapan 2 yılda pes ediyor. Steroidsiz olmuyor diyor. Olmaz evet steroidsiz prolarla nabbada naccada yarışamazsın ifbb demiyorum bile. Nese sen bilirsn pişman oldum yazdıgıma iyi günler

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Yanlış olarak söylediğin tek yer haftanın 7günü geliştirmektir unutma kaslar dinlenirken büyür oyüzden 1gün gidip 1gün gitmemek mantıklıdır 15aydır body le ilgileniyorum

0|0
    0|0
    • Eğer şampiyonluksa amaç 7 gün. Hiç bir pro 6 gün çalılmaz tembelleri hariç onlarda bilir kac gün clşılacagını sorablrsn. Dandik dundik adamlara sorma 1. elde etmiş birine sor

• Yani izole idmanla 7 gün iyi bir rötasyonla tam oturur.2 model var zaten. 3. Olmuyor 7 gün için

• Okadar profesyonel se başka tabi ama benim gibi öğrenciler için böylesi uygun bir gün gidip bigün gitmemek sonuçda supplement de ucuz bişe değil

• Her body yapan suplementi ovuyo sence nedem kullanilmaz?

0|0
    0|0
    • Cevap vermiyecektim hiç bir soruya ama en cok kızdıgım sey bu. Uzunca acıklıycam. Bak şimdi koca bir sektör yarılmalar vs vs onca masraf nasıl karsılanıcak? Ancak bişi satmaları lazım. Ne satabilirler elbetteki bizim gözümüzü boyıyacak o renkli renkli kutular. İşe yaramıyor demiyorum ama şöyle diyorum bunun yerine gercek besin aldıgın zaman en az 2 kat etkili. Hatta o mr olympiaların hiç biri supplement kullanmıyor. Adamlar 12 öğün yiyip steroid ve growth hormonu vuruyorlar hepsi bu. Peki bu kadar ymk içmek lüx yaşamın hatta karaciğerini steroid ve growthla tüketmenin bir karsılığı olmayacakmı? Elbetteki olacak yani calışmıorlar işleri yok başka mecburen bu işin en cok para dönen supplmnt firmalarının reklamlarında oynuyorkar kullanmış gbi görünti veriyorlar. Adamların sucu yok suc devletlerin. Body olimpik spor olmadgndan ddstek vermiyorlar. Olay bundan ibaret.

• Peki yasim 19 simdi baslasam milli sporcu olmam zor deme

• Değil 16 en erken yaş. 16 17 18 19 ... 30 da hormonlar düşmeye başlar 30 da tam en yuksektir. 16 da 1 se 17 yaşındaki 2x 18 3x sen 4x yani cok fark yememişin istersen olur

Yükleniyor...