Karate ve Kick Boks sorunu... yardımcı olabilecek olan var mı?

Öncelikle belirtmem gereken bazı şeyler. Daha önce Teakwondo ve Karate yaptım ama okul sebebiyle ikiside yarım kaldı. Ama son zamanlarda kick boks ilgimi çekmeyi başladı. Karatenin tutma,çelme takma düşürme gibi kısımları da cazip geliyor.. Ne dersiniz fikriniz nedir?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• bende tekwondo ve karate yaptım kick boks ile ilgilenen arkadaşım vardı kick boks da deneyin değişiklik olsun bence :)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• 6 yıldır Kickboks ve Wushu yapıyorum. Eğer saldırıya dayalı ve tek yumrukla felç etmek istiyorsan Kickboksu öneririm. Yok etkisiz hale getireyim biraz savunma sporu olsun diyorsan Karateyi öneririm. Bunun yanında Kickboksa başlarsan duramazsın.. Ciddi anlamda maçlara çıkmak istersin. Ve tehlikeli olur. Yani bir süre sonra gardı alamazsın baş dönmesi ve sersemlemekten. Tek yumruk yersin gözlerin kapanıverir bayılırsın. Uyandığında kulak çınlamasıyla uyanırsın. Maçın ertesi sabahında yüzün gözün her tarafın şiş ve kızarık olur. Bunları göz önüne alacaksan Kick boksa git.. Bunun yanında sokakta sana gık bile diyemezler tek yumrukla uyutursun..

0|1
    0|0
    • Çok güzel açıklamışsın teşekkürler.

• Peki Wushu nasıl bir spor. Daha önce araştırdım ama yapan birinden duymak isterim

• Wushu çin dövüş sanatıdır. Kung fu olarak görebilirsin. Savunma ve meditasyona dayalıdır. Ruhun ve yüreğin kadar temiz dövüşmelisin. Rakibe saygı esastır. Esnek olman gerekir. Ve en göz kordinasyonlarınında sağlam olması gerekir. Silahlı ve silahsız olarak ikiye ayrılır. Refleks önemlidir.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Bana da cazip

0|1
    0|0
  • 6 sene kickboks yaptım soru varsa alayım

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim.
      Kick boks ve vücut geliştirmeyi paralel olarak birlikte yapabilir miyim? Çünkü fitness a gideceğim.

• gidebilirsin tabi çokta güzel olur kickboks da teknik ve yağ yakımın olur fitnessda da kasların hacimlerin bünyen genişler bende öyle yapıyordum maçlara çıkacak isen de tavsiye ederim karşıdaki görünce bile bir geri çekliyo bünyeden

• Sorunda bu zaten ben biraz zayıf bir insanım. Bu yüzden önce vücut yapıp sonra kb ye başlasam diyorum

Yükleniyor...