ET/TAVUK/BALIK YEMEDEN VÜCUT GELİŞTİRME?

Herkese merhaba, iki aydır düzenli vg ile ilgileniyorum, üçüncü ayıma girdim. Ömür boyu devam etmek istiyorum. Et seven birisi değilim, anca sebze yemekleri içinde, lahmacun, döner şeklinde tüketiyordum. Vgye başladıktan sonra günlük 200gram et (beslenme programında mevcut) tüketmeye başladım. İlk iki ay güzel gitti ama artık yiyemiyorum, aklıma geldikçe midem bulanıyor, zorladıkça istifra edecek noktaya geliyorum. Öğle ve akşam yemeklerinde etten alacağım proteini nasıl bir beslenme programı ile alabilirim?

Güncellemeler:
Yardımcı olmaya çalışarak cevap verenlere teşekkür ederim lakin benim sorum örnek bir öğün yazmanız. Mesela öğle yemeğinde şunları ye... gibi.

0|0
211

En İyi Erkek Görüşü

• barbunya, soya, nohut gibi besinler tüketebilirsin. Carnivor et proteini tozu alabilirsin.

0|0
    0|0
    • cevabınız için teşekkür ederim, örneğin öğle yemeğinde nasıl bir menü hazırlayabilirim?

• şimdi aklıma gelen önerebileceğim beslenme planları bu şekilde.

• günü kurtardınız :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Kuru fasulye barbunya nohut yeşil mercimek yeni yeni tanınan kinoa adlı baklagil bunlardan bitkisel olarak proteini karşılayabilirsin ya da protein tozlarını kullanabilirsin

1|0
    0|0
  • Geliştirilir tabi ben peynir yemiyorum mesela doğdum dogası sevmem

0|0
    1|0
  • Et yemezsen #ÖLÜRSÜN... !!! :S

0|0
    2|0
  • Soya ürünleri, baklagiller, fasulye, bazı yemişler ve tahıllar yumurta

0|0
    0|0
  • oh devenin nikahı yani

0|0
    1|0
  • Toz ve yumurtaya dayanıcan

0|0
    1|0
  • proteini alman lazım başka besinlerden amam en çok et ve tavuk yemen lazım mecburen

0|0
    1|0
    • sırf yorum yapayım da soruya ''yanıt'' olması mesele değil kafası mı? açıkça yazdım yukarıda, anlamamak için ne kadar zorluyorsunuz? et yiyemiyorum, istifra edecek noktaya geliyorum diye belirttim. protein içeren diğer besinleri de biliyorum. benim sorum örnek bir menü idi. ayrıca mecbur değilim, vejetaryen vücut geliştirmeciler de mevcut. üstelik ben vejetaryen değilim, illa vejetaryen sınfına da sokacak olursak lakto-ovo vejetaryen oluyorum. bir bilginiz yoksa boş yorumlar yapmayın.

• sayın gerizekalı fitness ten anladığın yok bari soru sorma

• ne diyeceğimi bilemedim, güldüm.

• kızlar vücut geliştirmesin!!! pleaseeeeeeee

1|0
    1|0
    • dişi Arnold hayal ettiniz sanırım.

• Yeşil mercimek, barbunya tarzı proteini yüksek besinler yiyebilirsin. Menünü zenginleştirmek için fıstık ezmesi gibi şeylerde katabilirsin. Sen sanıyorsam tek tip bir beslenme programına bağlı olarak çalışıyorsun. Bunu genelde pek tavsiye etmiyorlar.

0|0
    0|0
    • Kafama göre beslenmiyorum, antrenör eşliğinde ilgileniyorum vg ile. Şu an kendisine ulaşamam, yemek hazırlamam gerekiyor.

• Etin yerine yeşil mercimek ya da barbunya tüketebilirsin. Ben genelde öyle yapıyorum. Yeşil mercimeğin 100 gramında 25 gram protein var. Yalnız vücut bunun tamamını sentezleyemiyor. 13 ya da 14 gram bir protein alabiliyorsun. Buna göre bir hesap yaparak etten aldığın proteini dengeleyebilirsin. Fakat biraz fazla yemen gerekebilir. :) Sentez olayı biraz değişik işliyor.

• ne demek istediğinizi anladım, teşekkür ederim.

• et yemeden yaşamak mümkündür. mercimek nohut gibi gıdalar tüketin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• olabilemez.

0|0
    1|0
  • vay benim vucut ikizim

0|0
    0|0
Yükleniyor...