Ağırlık çalışması hakkında bilgi lütfen

sevgili arkadaşlarım bugün spor salonunda hoca ile program ayzıldı ve ağırlık çalışmalarına başladım tam 13 adet alette beni çalışdırdı,hayatımdan nefret etmedim değil hatta tanışdığıma memnun oldum spor hayatım bitti dedim.şimdi ben haftada 4 gün 3 gün gidicem spora ve nasıl ayarlamalıyım bunu hani 1 gün sırf kardio birgün ağırlık 1 gün yüzme vs olarakmı.sormayı unuttum.ayrıca kürek çekmekden nefret ediyorum.100 ün altına düşmeyecekmişim hızda

0|1
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• toz kullanmadan olmazkardesim en iyi cevap secermisin puana ihtiyacım var

0|0
    0|0
    • tamam seçicem en iyi cevap diye ama sırf puanın için.yoksa sevmedim cevabı:))))toz moz okadarda abartmayalım istemem.kas derken kaslı manyak bir vücut demedim normal insanda olan kaslardan istedim ben

Erkekler Ne Diyor 14

• kendini ayarlayacaksin madem spor yapmak istiyorsun.Ona göre program yapicaksin.

0|0
    0|0
  • Spor yaparken müzik dinlemek motivasyonu ve konsantrasyonu arttırıyor.Müzikten kastım motive edici müzikler tabii gidip emre aydın açmayınız.

0|0
    0|0
  • amacın daha çok kas gelişimi ise cardio ve ağırlık antrenmanlarını ayrı günlerde yapmanı öneririm.ama daha çok yağ yakıp kasları biraz da olsa toparlamaksa aynı en az 30 dk lık bir cardionun ardından da ağırlık çalışılabilir.cardio olarak kürek çekme yerine eliptik bisiklet,merdiven,koşu bandı da kullanabilirsin aynı alete bağlı kalmaya gerek yok.önemli olan nabız sayısını belirli bir aralıkda tutabilmek ve süre.

0|0
    0|0
    • ben 1 saat 10 dk 15 dk kalıyorum bugün eğitimim vardı 2.5 saat kaldım yarım saati yüzdüm geri kalanı eğitimdi birazda ara.yani 1 gün ağırlık birgün kardiomu yapayım

• dediğim gibi kas gelişimi benim için önemli diyorsan ve daha zorlayıcı ağırlıklarla çalışacaksan ikisini ayrı gün yapmak doğru olur çünkü cardio ağırlık performansını etkiliyor.ama spor geçmişin yoksa bu tip spor salonu çalışmalarına yeni başlıyorsan ikisini aynı gün yapsan da olur çünkü yeni başladıysan ağırlıkda zorlayıcı ağırlıklarla çalışamazsın zaten.

• yeniyim ongün oldu hayatımda spor yapmamışdım pek.

• Bodye yazıldık bende kollarım kopuyor agrıdan geberıom hayatım değişti şu ılk 3 ayı atlatınca bu iş tamam sakın bırakmayalım şuan agrıdan geberıom geçecek ama

0|0
    0|0
  • Arkdaşım şöyle bir baktım çoğu kişi saçmalamış cevaplarda bak arkadaşımhaftada 4 gün mutlaka gitmelisin ki faydasını gör ve bunu çok güzel bir düzene otutur sonra aynen dedğin gibi bir gün sadecce kardiyo diğer gün sadece ağırlık eğer bi günde her iksini yaprsan bi işe yaramaz zaten .Toza filanda gerek yok :)

0|0
    0|0
  • hergun farklı kas gurubunu calıstırcaksın basit mantık bi tane kıtap al ve oku bunun ıcın kıtaplar var ozer baysallıngını okudum ben puf noktalarıyazıyor ıyı calısmalar

0|0
    0|0
    • hmm resmını gormemısım bayanmısın yapmasanda olur

• çok da manyak gibi yapamam vücut alışmasın okadarda.ilerde bırakınca biliyosun pörsüyor insan

• porsumekmı ole birsey yok oturdugun yerdede yaslanıyor zaten ınsan

• Ben senin sağlıkla alakalı problemin var diye spora gittiğini düşünüyordum hocanın da bilgisi vardır umarım sanki fazla yükleniyormuş gibi geldi bana.

0|0
    0|0
    • vücudumda kas yok dedim birde bacaklarımı eritmek istiyorum dedim baldır bölümünü.buarada bişey diyecem ben öyle kaslı erkeksi gibi olmam dimi o görüntüyü istemiyorumda ben.13 aleti görünce.ne neye yarar onuda demedi.elimde liste var isimleri var aletlerin

• anladım canım.keşke inan isterdim.

• Teşekkürler.

• eee kolay olmuyor bu işler. fit vücut kolayca vücuda gelmiyor alara hanım :) biz boşuna gitmiyoruz haftada 4 gün :)

0|0
    0|0
    • bende 4 gün gidiyorum ayın 2 sinde yazıldım ve bugüne kadar 8 kez gitmişim düşünün

• ahahhahaha.valla zaten diyet vermedi kilomu aldırsak sana yağında düşük baya limitin altındasın demezmi

• senin bunun üstüne göbek atman lazım be :))) şimdi aç yemeksepetini dominosa gir kayseri ateşi dublex cheddarlı :))) :))) afiyet olsun şimdiden :)) yarım saate kapında :)) geçerse ücretsiz unutma :))) :)))

• hayırlı olsun sana çok yakışacağından eminim ve hocanın verdiklerini yap bildiği vardır

0|0
    0|0
  • 2 hafta sonra az bile gelir bunlar sana

0|0
    0|0
  • şimdiden kolay gelsin bence forlama kendini çünkü tez bıka bilirsin

tempolu çalış

0|0
    0|0
  • bende sen farklı seyler calış vucudun ağırlık değil daha cok rahatlık istiyorr ;)

0|0
    0|0
  • sen sporunu yapta panpa,gerisi önemsiz verilir o kilo.takılma fazla

0|0
    0|1
    • kilom 48 buarada

• pardon yaw ben yanlış okumuşum soruyu :D uykusuzluk işte..body,fitness den pek anlamıyorum ben.10 yıllık spor hayatımda,1 antrenmanımı bir kez bile fitness e ayırmadım.anlamam yani o işlerden.sizin ağırlıklarla yaptığınız kasları,kondisyonu ben tekme,yumruk,diz,dirsek atarak,koşu yaparak yaptım.uzun lafın kısası,anlamıyorum sizin o işlerden :D

• kim ne der bilmem ama benim sporum önce bedenini tanicaksın ne yaparsan zayıflar ne yaparsan şlekle girer falan diye uzar gider sonra diyet göbeğim şekle girsin diyorsan tatlı yağlı şeyler olmamalı karın çalışmalısın falan bu tarz şeyler :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Neden o kadar yoruyorsun ki kendini?Fiziğin gayet iyi bence.

0|0
    0|0
    • dr dedi vücutta kas yokmuş ve kas önemliymiş kemiklerimde zayıfmış mecburen yazıldım kas için.yoks ainan işim olmaz ama göz

üm korktu dr un dedikelrinden

• bende beden derslerine katılmazdım ama

:) senden 2 beden büyüğüm:)) Şanslısın yine bozma moralinni:)

• :)çok sağol

Yükleniyor...