Üniversitede sınıf tekrarı. Bilen varsa lütfen yardım etsin

ben birinci sınıfım ve notlarım çok çok kötü. şimdi bizim üst sınıfa geçmemiz için 1.80 ortalama lazımmış diyelim ki benim birinci dönemde bu notun altında geldi. direkt seneye birinci sınıf mıyım yani? ikinci dönem derslerini de mi alamıyorum noluyo?

ciddi cevap verirseniz çok sevinicem

Güncellemeler:
ankara üniversitesi?

0|0
319

En İyi Erkek Görüşü

• Ben de ayni durumdayim. Bugun cok araştırdım ve su sonuclara vardım.

Biz simdi birinci sinif oldugumuz icin buyuk bir sorun yok. İkinci donem derslerini alabilirsin. Fakat geçemedigin dersleri butlerde veremezsen, ve ikinci dönemden de geçemedigin ders olursa ikinci sınıfa geçtiğin zaman yine ayni dersleri alacagin icin birinci sınıfı tekrar okumus oluyorsun.

Bence butlerde kurtarabildiklerini kurtar, kurtaramadiklarini yaz okulunda ver. Veremezsen okulun uzamaya baslar.

1|0
    0|0
    • ikinci dönemin bütün derslerine çok çalışıp hiç kalmamayı düşünüyorum. yaz okuluna katılmazsam nolucak bu dönem yüzünden okulum mu uzar :(

• Rica ederim.

• merhaba iyi günler ben size bir şey sormak istiyodumda ben 1 sınıfım ve ilk dönem tüm derslerden kaldım ygs ye falan tekrar hazırlandığım için ilk dönem çok ihmal ettim okulu istemediğim bölümü okuyorum da ilk dönem tüm derslerden kaldığım için not ortalamam 0 ikinci dönem 1.80 geçersem 2. sınıftan ders alabilirmiyim yardımcı olun lütfen

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 18

• g.a.o. 1.8in altında olursa sınıf tekrarı

dönem notun 1.8in altında olursa, kaldığın dönemi tekrar edersin

1|0
    0|0
    • yazıyoruz işte cevabını daha ne güncelliyorsun

• iki dönemin ortalaması önemli diyosun yani üst sınıf için. tamam teşekkürler

• Bu konuda üniversitenin politikası önemli.

Sınıf tekrarı olacağını sanmıyorum ancak belirli bir ortalama altında olan dersleri yeniden alacaksın ve artı olarak ön şart olan derslerden kaldığın takdirde üst dersleri de alamazsın. Örneğin, matematik I'den kalırsan, II'yi alamazsın.

1|0
    0|0
  • her okulun sistemi farklıdır.bizde ders geçme vardı mesela son sınıfta olsan bile alttan 1. sınıftan dersin senin yakanı bırakmıyordu geçemediğin takdirde.

1|0
    0|0
  • ünv sınıf tekrarı nevalla anlamadım ders tekrarını biliyorumda.

1|0
    0|0
  • Ben bunu yaşadim ve atlatim ikinvi dönem senin bir çok dersi vermen lazim ilk yil 1.80 hesabi yilik olarak baz aliniyor ikinci donemi bitir ilk donemdende iki dersi yaz okulunda alirsan direk ikinci sinif olursun ama ilk donemim kreisi yuksek dersleri vermen gerek o zaman rahatlarsin kendini fazla umutsuzluğa düsürme rahat ol eminimki yaparsin o dersleri herkes yaliyorsa sende yaparsin

0|0
    0|0
  • üniden üniye qore deqısıır..

1|0
    0|0
    • üniverstede sınıf tekrarı yok.. kaldıqın derslerden sorumlusun..

• bol sans.. :)

• teşekkürler :( hepimize :(

• hayır yok öyle birşey sınıf tekrarı lisede kaldı 2 dersten biri cc olsa bile onları vermiş oluyorsun digerlerinden kaldıgsan alttan alıyorsun yani sınıf tekrarı yok alttan ders alma var

1|0
    0|0
    • Kardeş şimdi ortalamam 2.00 altında ise dönem uzar mı yani bütün dersleri bir dönemde vermezler

• dokuz eylülde okuyorum 1.80 barajı var 2.dönem derslernin iyi olması lazım 1.dönem ile 2.dönem ortalamanın 1.80 olması lazım hangi ünversite

1|0
    0|0
    • ankara işte. iki dönemin ortalaması 1.80 lazım diyosun dimi

• ayıp.

• iyiyniyetimden suistimal ediyon asıl senin yaptın ayıp hangi bölüm okuyon

• sen hangi ünidesin ki?

1|0
    0|0
  • yaz okulunda yukseltirsin seneye 2 den devam kasma rahat ol.

1|0
    0|0
    • yaz okulu nasıl bişey ki tam

• evet okula göre bi süre dersten sona sınavlar yapılıyor.

• tamam çoook teşekkürler

• üniden üniye degısır

1|0
    0|0
  • şimdi kimi okul tekrar yaptırıyo kımı okulda olmuyo onu bılmek lazım once

1|0
    0|0
  • selçuk inş müh mi ? yada bölüm de MÜDEK var mı ?

1|0
    0|0
  • ha sınıfta kaldın ha artı yaptın aynı kafa

1|0
    0|0
  • Arkadaşlar ben 2. sınıfım agnom hem 1.80 üstüydü ancak 2. ve 3. dönemde ano m 1.80 altına düştü 2. sınıfın 2. dönem derslerini alamadım agnom 1.80 üstü olmasına ragmen. şimdi altan ders altım bunları geçip anoyu 1.80 üstüne çıkardımda 3. sınıfın 2. döneminde hem 2. sınıfın 2 dönemi ile 3. dönemin 2. dönem derslerini berabermi alacağım yoksa okuldamı kaldım yani okulmu uzadı? acil teferuatlı cevaplan istiyorum

0|0
    0|0
  • Üniversitede 1. sınıfta okuyorum. 4 dersim çok kötü ortalamam 1.80'in altında 2. Dönem derslerini alabilirmiyim

0|0
    0|0
  • ben 1. dönem bazı sorunlardan dolayı okula gıdemedım sınıf tekrarı yaparmıyım yoksa verme ıhtımalım var mı

0|0
    0|0
  • Bn senin yerinde olsam okulu bırakır kocaya kaçarımm 😁

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben birinci snfn birinci dönemini okudum altan bir dc bir dd bir de ff m kaldi ikinci dönem gtmicem 2.02 gano var snfta mi kalrm noluyo smdi

0|0
    0|0
  • 2.sınıfın 2. döenmine kdar en az 1.8 genel ort. yapman lazım

2|0
    0|0
  • hangi üniversite ?

1|0
    0|0
Yükleniyor...