Şizofreni hastalığı olan tanıdıklarınız var mı?

Şizofreni hastalığı olan tanıklarınız var mı arkadaşlar 2 gündür bunu araştırıyorum. Bilgilerinize ihtiyacım var. Eğer tanıdıklarınız varsa onların davranışlarından yada anlattıkları şeylerden bahsedebilir misiniz. Halüsinasyon görenler varsada anlatabilirler yaşadıklarını yada tedavilerini lütfen yazmış olmak için bir şeyler yazmayın. Öğrenmem lazım açıl

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Neden sorduğunu bilmiyorum ama sanırım birileri ile karşılaştırma yapıp onda var mı yok mu öğrenmek istiyorsun.

Şizofreni belirtileri herkeste farklı ortaya çıkar. Ve bunun teşhisini yalnızca doktor koyabilir.

İlaç tedavisi ile kolaylıkla kontrol altına alınabilir. Bence bu kişi kimse derhal doktora götür. Çevresine zararlı olabilir.

1|1
    0|0
    • Hayır o kadar basit bir şey olmadıgını bildigim için böyle bir amacım yok. 2 gündür çok yakın bi arkadaşımla konusuyorum, bana halüsinasyon gördügünü söyledi. Yaşadıklarını anlattı. Bi arkadaşımız daha var ortak, onunda şizofreni oldugunu söyledi. İşte aklından planlar kuruyomuş sınıfta birilerinin onu öldürmek istedigini falan söylemiş benim arkadaşıma. 2 gündür çok ciddi biçimde bunu araştırıyorum.Ön fikirler edinmem lazım

• Olmaz... Tabii ki yazabilirsin.

• Teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 4

• biz hiç tanımadım

0|0
    0|0
  • şizofrenide varsanı ve sanrılar olur görsel, işitsel olarak, sen tarafından bilgi istiyon onu anlamadım

0|0
    0|0
  • arda kural var televizyondan tanıyorum

0|0
    0|0
  • var ben tam olarak sızofreni demıyelımde sabahları tamamen Baska bırısı Oluyorum ve bunu engellemeyemıyorum. bazen gun ıcınde de tuhaf dengesızlıklerım oluyor.. olmayacak seye anında kızabılıyorum. bazen kucucuk tıkırtı bıle benı baska bır adam yapıyor.. Bu ozellıgımın farkındayım ama doktorada gıtmek ıstemıyorum.. zamanım yok seans ucretı cok felan dıye bahaneler uyduruyrum kendı kendıme. Kucuklukten pıskolojısı cok bozuk bırısı olarak buyudum ozellıkle aılemde yasadıklarımdan dolayı.. bırde bunun ustune askerde ve askerden sonra yasadıklarım eklendı. Sonrasında da bazen kendımın kendıme bıle cekılmez oldugum zamanlar olmaya basladı.. Bır yerde okumustum şizofreni ile ilgili. orda şizofreninin başlangıcı olan belirtiler yazıyordu. bunların bazılarını kendimde görünce şok oldum.. Halen kendi içimde bazen hesaplaşmaya giriyorum.. çok kötü oluyorum bazen sanki hayattan dışlanmışım gibi hissediyorum.. aslında pisikolojiden de çok iyi anlıyorum.. ama hiç kendime faydalı olamıyorum..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Şizofreninin pek çok türü var ve bu nedenle net bir şey söylemek kolay değil. Pek çok kez uzmanlar bile teşhis koymakta zorlanıyor. Her şizofreni hastası halüsinasyon görmüyor mesela veya sesler duymuyor.

İnternet yerine konuya ilişkin daha sağlıklı bilgi edinmek istersen Engin Geçtan'ın Psikodinamik Psikiyatri ve Normaldışı Davranışlar kitabına göz atabilirsin. veya bir tanıdığın böyle bir sorun yaşıyorsa onun tedavi gördüğü uzmandan konuya ilişkin bilgi vermesini talep edebilirsin.

0|1
    0|0
  • benim yegenim bu hastaligi geciriyor. yasi daha 10. okula göndermiyolar. cocuguk kendisine bir dünya kurmus. beni bazen görünmeyen arkadaslariyla tanistiriyor. hepsinin isimleri var. bazen yanina oturuyorum ve cok net konusuyor benimle ama birden bagirmaya basliyor. hayal dünyasinfa bir kiz var. adi 23. cocugun kollari bazen mosmor oluyor. cizikler var. o 23 denen arkadasi ona zarar vermesini istiyor. yani cocuk kendi kendine zarar veriyor. daha anlatmak istedigim cok sey var. merak ediyorsan ekleyebilirsin

0|1
    0|0
    • Tamam şimdi ekliyorum. Fakat sormak istedigim bir şey daha var. Ailede bu hastalıga yakalanan başka biri var mı. Şizofreni genetiktir çünkü

• bana geri diyebilirsiniz ama, cin işide olabilir,çok yakınım,da olan benzeri şey saçı yanlardan bağlı bir kız ayaklarını çiğnediğini söylüyor ve ona diyorki git şurada altın küpü var,neyse 7 tane hoca okuyor düzeliyor tarif edilen yere giyor bakıyor altınlar ordan çıkartılmış,hala o kızdan bahseder.

• öyle seylere pek inanmiyorum, hoca ile cözülcek sey degil bence

• Var var benim erkek arkadaşım tam bi şizofren!

0|0
    0|0
Yükleniyor...