Ayşe Arman'ın kürtaj ile ilgili olan son 3 yazısı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ayşe Arman'ın kürtaj ile ilgili olan son 3 yazısı hakkında ne düşünüyorsunuz? link link

link

Güncellemeler:
link tabı bır de saglık bakanının yanıtı var, onu da yayınlamalı.

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• kürtaja karar vermiş bir kadın zaten canı yanan bir kadındır. bu muamele de neyin nesi ne hakla ceza verdiklerini düşünürler. o insan ömrünce zaten o azabı yaşayacak. diğerleri kim olur da cezalandırmak isterler.

o değil de bakan sözüm ona isim verin gerekeni yapayım demiş. ayşe armanın yeri yurdu belli değil mi? ya da bu hikayeleri toplayan dernek de ulaşılabilir bir yerdir. eğer gerçekten bu konuda gerekeni yapmak istese arayıp kendisi öğrenir. ayşe arman neden sağlık bakanına kendi hastanelerinin adresini versin. çok samimiyetsiz bir açıklama olmuş.

0|1
    2|0

Erkekler Ne Diyor 5

• farkındalık yaratması açısından olumlu buluyorum. Ayrıca anlatılanlardan bazıları dehşet verici. Toplumdaki dönüşümün sağık, tıp alanlarına kadar girmesi de son derece tüyler ürpertici

1|0
    0|0
  • Ben haklı bulmuyorum. Karnında bir can taşıyosan ondan sorumlusundur. senin bedenin değil Allah'ın sana bahşettiği bedende Allah'ın verdiği canı taşıyosun senin onun canını almaya hakkın yok . Daha kalbi atmaya başlamadıysa o ayrı gerçi.

0|0
    0|0
  • devletin olanakları kısıtlı olabilir bu yüzden narkoz verilmemiş olabilir ama orda bir psikiyatristin olmaması ve işlemi yapan kadın doktorun hastalara tavrı çok çirkin

0|0
    1|0
  • ayşe arman ne derse okeydir ..

1|0
    0|0
  • kadın haklı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• "Kürtajın, narkoz, sakinleştirici, hatta ağrı kesici bile verilmeden yapılmasını, devletin kadınları bir tür “cezalandırma” şekli olduğunu düşünüyorum." evet buna katılıyorum. Neden peki devlet hastanelerinde de, özelde olduğu gibi on haftanın altındaki gebeliklerde narkoz verilmiyor…

" İş yoğunluğu devlette çok fazla da ondan. Uyutacaksınız, uyandıracaksınız. Anestezi verdiğiniz zaman, o gün hastanede belli bir süre müşaade altında tutmanız lazım. Diğer türlü, kaldırıyorsunuz, ağrısı da olsa, iki büklüm de olsa, perişan bir şekilde de olsa, oradan çıkıp gidiyor." tamam buna hak veriyorum. " Kesinlikle. Hekimin bir görevi de hastasını aydınlatmaktır. “Ben senin bedenine şunu yapacağım” demeliydi, “Sen de bunları bunları hissedeceksin.” Üslubunun da düzgün olması gerekiyor. Bir hekim, insanı rencide edecek, cinsiyetçi, aşağılayıcı bir tutum gösteremez." ama bu şekilde olursa. Ayşe Arman çok başarılı. Her zamanki gibi...

1|0
    0|0
  • okurken tüylerim diken diken oldu kadınsan suçlusun kafadan bu malasef büyük ve acımasız bir gerçek insanı yaşamdan soğutan lanetler ettiren bu gerçeğe rağmen yaşamaya devam edip inanan biz kadınlar seven kadınlar anneler eşler sevgililer başımıza gelen her haksızlığın suçlusu biziz tacize uğrarız kuyruk salladı oluruz dayak yeriz haketti oluruz doğarken kız doğmuş olmanın hüznünü hala taşıyan anne babaların dünyasına geliriz en büyük acımasızlığı ise birbirimize yaparız

1|0
    0|0
  • Çok kötüymüş o kadının yaşadıkları ya.

0|1
    1|0
    • Bır de hakarete uğramışlar.

• Aynen kocanın altına yatmasaydın gibi bir şey söylemiş ve ahlak dersi vermeye çalışmışlar. Çok fena.

• Ben hastanede kurtaja gelenlerı gordum bırebır. O onamı aglamaktan ımzalayamayanları bılırım. Hersey onlara kolay zaten.

Yükleniyor...