Kapat

Sivilce için kullanıp faydasını gördüğünüz ürünler var mı?

biliyorum herkeste var bu dert ama en azından kullandığınız fayda gördüğünüz ürünleri öneremez misiniz ? Sivilcelerim var. Sırtımda yüzümde . Yüzümde az ama çok feci kaşıntılı doktora gitsem de geçmiyo kalıcı bi öneriniz yok mu? Artık kremlerden haplardan tüylenme sorunum da başladı..

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Yetiştirme işlemi

Ayırma İle Üretim: Saksı değiştirme işlemi sırasında yapılır. Yavru bitkiler bıçak yardımıyla ayrılır. Yara yerlerinin kapanması için birkaç gün kurumaya bırakılır. Daha sonra içinde harç bulunan saksılara dikim yapılır.

Yaprak Çelikleri İle Üretim: İyi gelişmiş ve sağlıklı bir yaprak, bıçak yardımıyla kesilir. Kesilen kısımda kallus tabakası oluşuncaya kadar bekletilir. Daha sonra içinde dişli nehir kumu bulunan saksılara dikim yapılır. Dikim işleminden sonra bitkiler devamlı olarak sulanır ve yapraklarına su püskürtülür. Köklenme döneminde gölge bir yerde muhafaza edilmelidir. Köklenen çelikler içinde harç bulunan saksılara şaşırtılırlar.

Bakım İşlemleri

 Sulama: Yaz aylarında düzenli olarak sulanmalıdır. Düzensiz yapılan sulamalardan zarar görebilir. Kışın verilen su miktarı azaltılır.

 Gübreleme: Mart-ağustos ayları arası, 2 haftada bir defa 1–2 g/L kompoze gübre verilir.

 Saksı Değiştirme: Mart-nisan aylarında yapılır.

 Budama: Budama yapılmaz. Yalnızca kuruyan, çürüyen yaprak ve çiçekler

temizlenir.

 Hastalık ve Zararlıları: En önemli hastalıkları kök ve gövde çürüklüğü, fusarium solgunluğu, kurşuni küf zararlıları ise kırmızı örümcekler, yaprak bitleri, kabuklu ve unlu bitlerdir.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 6

• Sivilceli ciltler için hormonal bir problem yok ise önerdiğimiz yegane 2 ürün vardır. Saf aloe vera jel kremi ve propolis kremdir. Düzenli kullanırsanız sonuc alırsınız. Ayrıca dogal içerikli ürünler oldugundan tüylenme yada başka bir yan etki oluşturmaz. Propolis arılardan elde edildiğinden arılardan elde edilen ürünlere karsı alerjik bir durumunuz soz konusu degilse güvenle kullanabilirsiniz.

0|0
    0|0
    • ücreti ne kadar ?

• Saf aloe vera jel 35 propolis kremde 45 TL ancak ürünler yogun içerikli oldugundan en az 2 ay kullanılabilir ki zaten dogal ürünler oldukları için en azından 2-3 ay kullanım sonucu sonucları net olarak görülebilir.Ayrica sivilce tedavisi için epitel dokuya sadece dışarıdan bakım yapmak yetmez cilt kalitesini etkileyen en onemli sorunlardan biri beslenme digeride metabol işlev bozukluklaridir

• Karaciğer enzimlerindeki işlev problemleri veya diğer hormonal bozuklukların olması önce onların düzeltilmesini zorunlu kılar. Eğer bunlar düzeltilmez ise dışarıdan kullanılan ürünler hic bir ise yaramaz. Bu gibi durumlarda da içerden desteklenmeniz şarttır.

• Sivilce herkesin baş belası olmuştur bir dönem. Benimde 2 sene kadar çok sivilceli olduğum bir dönem geçti. Sana tecrübelerimden bir kaç ipucu vereyim.

-Ne olursa olsun onları kaşıma

-Cildinde kaşınan bir yeri fazla kaşıma, hemen ardından orada sivilce çıkıyor çünkü

-Yüzünü bol bol yıka ama sabun kullanmadan. Sadece su vur ve kurula iyi gelecektir.

-Sivilcelerini kurutması için hiç bir şey kullanma,bunlar çıkmazsa başka sorunlar çıkartır sana. Bak omuzlarında da çıkmaya başlamış sakın çıkmalarını durdurmaya çalışma başka yerinde patlar.

-sivilceler damarlardan beslenir ve genelde bu damarlar kılcal damarlardır. Yani ne kadar büyük ve çirkin olursa olsun sakın onları sıkmaya çalışma.

-Son olarak; benim alnımda yoğun olarak vardı, patlatırdım çok nadir bir şekilde. İzleri hala duruyor ve geçmiyor buna çok dikkat et. İzi kalır üzülürsün patlatma.

0|0
    0|0
    • çok haklı olduğunu farkettim

• Spor ve Bu su tüketme... Artı evinde alovera yetiştir. Çok çobuk üreyen bir bitkidir. Haftada bir bir yaprak koparıp, sivilcelerine sür... ama sürmeden önnce cildini gül suyu ile arındır ve yumuşat... Faydasını göreceksin... Denedim...

0|0
    0|0
    • yaprağı nasıl süreceğim ?

• çok teşekkür ederim

• Buda ekimi ve çoğaltma işlemi için

Dikim İşlemleri

Tohum İle Üretim: Ekim ilkbaharda harca yapılır. Çimlenme için sıcaklık en az 15�C olmalıdır. Sıcaklık düşük olursa çimlenme gecikir. Daha sonra çıkan fideler saksılara şaşırtılır. Tohum ile üretim az uygulanır.

Ayırma İle Üretim: Saksı değiştirme işlemi sırasında yapılır. Yavru bitkiler bıçak yardımıyla ayrılır. Yara yerlerinin kapanması için birkaç gün kurumaya bırakılır. Daha sonra içinde harç bulunan saksılara dikim yapılır.

Yaprak Çelik

• hap kullanma. ve yiyceklerine çeki düzen ver yağları azaltt.. o zaman çıkma sıklığı azalır

0|0
    0|0
  • limon iyi geliyor

0|0
    0|0
  • kil al cilt için içine yarim limon sık yarim salatalık rendele 2 kaşık bal koy kil ve sade sodayla krem olana kadar kıvam getir hergün yatmadan 15 dakika yüzünde beklet gececek mutlaka benim cildim yağlı siyah noktalı ve sivilceliydı simdi babyface :D

0|0
    0|0
    • bu kremi uygulayıp bekletecek miyim günlük mü hazırlayacağım ?

• gece yatmadan önce yap 10 15 dakika beklet yanmayı hissedeceksin zaten sonra dove salatalıkli sabunla yıka :)

Kızlar Ne Diyor 3

• sivilce derken sivilce olduguna eminmisin? büyük iltihapli sivilcelermi yoksa kucuk mu.. kücük ise o sivilce degil yuzde kollarda ve belde olur genelde cok tuylu kizlarda olur burda ördek cildi deniyor bu hastaliga.. aileden gelme ve kalici cok yakin arkadasimdan biliyorum.. laser ile tuylerden kurtulursan belki faydasi olabilir

0|0
    0|0
  • kükürtlü sabun iyi geliyomus internetee arastirdim biraz :)

faydasini görenler cok olmus :)

kükürtlü sabunu yüzünüde kullanabilirsin ama faydasini gördükten sonra birakmaliymissin cünkü yüz cildi hassasmis

vücuduna (faydasini görsen bile) kullanmaya devam edebilirsin :)

benimde sirtimda sivilcelerim var o sabunu alip bende bi denicem :)

ha bide yüzünü gül suyuyla ya da maden suyuyla da her gece yatmadan önce pamukla yüz cildini gererek temizleyebilirsin :)

bununda faydasini görenler cokmus :)

0|0
    0|0
  • anladım , sizi artık rekodan hapları paklar hanım efendi :)

0|0
    0|0
    • yan etkileri ağır mıı

• evli değilsen sorun olmaz senin için , biraz şartları ağır ama bekarsan sorun yok..

Yükleniyor...