Ş. liginde final oynayacak bir ssl karması kurabilirmisin?

şu an ligde oynayan oyunculardan bir karma kur ve bu 11 gitsin çatır çatır oynayıp ş. liginde finale kalsın...

0|0
4|9

En İyi Kız Görüşü

• Muslera
    Gg-Chedjou-Rhodolfo-Caner
    Melo-x
    Sneijder
    Nani Eto'o Quaresma

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Pek sanmıyorum. Günümüz dünya futbolunda "fizik, hız, teknik" her şeydir. Hız, teknik ve fiziki güç açısından ligimiz oldukça kısırdır. Zira, üç takım şampiyonluğa oynar, diğer üç takım Avrupa kupalarına, diğerleri ise ligde kalmaya ve yükselebildiği kadar yükselmeye oynar. O nedenle 3 takım dışında doğru düzgün dirençli oynayan yoktur. En fazla 6 takım,10 kişiyle savunma yapmadan maçlarını oynar. O halde ne yapacağız, bu 6 takımın karmasını oluşturacağız. Şimdi eldekilere bir bakalım;

Kale için, en uygun aday Muslera olur sanırım. Yedeği de ancak ve ancak Onur olabilir. Defans hattında Caner, Kjaer, Chedjou, Gökhan;orta alanda Melo, Selçuk, Sneijder, forvet hattında ise Nani, Gökhan, van Persie oynatılabilir. 4-3-3(4-1-1-3-1) en uygunu sanırım. Ancak bir problemimiz var, beklerimiz hücum bekleri ve hücuma çıktıklarında geri dönmüyor. Orta alandaki her üç oyuncu da oldukça agresif oyuncular ve Melo çokça, kart cezalısı olarak bizi ilerleyen turlarda yalnız bırakabilir. Forvet hattında, Gökhan Töre ve Nani, topu ayağında çok tutan oyuncular ve, Robin van Persie yeterince hızlı bir santrafor değil.

PSG, Man City gibi takımlar, dünyaları harcayıp kurduğu takımlarla Şampiyonlar Ligi'nde oraları göremiyorlarsa bizim SSL karması yaparak görmemiz pek mümkün görünmüyor. En sıradan takımlar dahi, çok hızlı oyunculara sahipken, tur atladıkça teknik ve fizik kapasitesi çok yüksek oyunculara sahip takımlara karşı kurulan karma takım fark yemeye yatkındır. Yine de, ütopik bir düşünce olarak, Türk futbolunun hangi konumda olduğunu anlamak için bu tarz öngörüleri yapmak da ufkumuzu açabilir.

0|1
    0|0
    • ufkumuz açılsın istedim ve çok teşekkür ederim
      4-2-3-1 olabilir. ileride tek etoo kalır. arkasında sneijder-rvp-podolski olur. arkasında selçuk-topal
      geri dörtlü caner-semih-egemen-gönül ve kale tabiiki muslera... hoca tartışmasız terim...
      al sana güzel bir final kadrosu

• Egemen şu anda Türkiye Ligi'nde değil bildiğim kadarıyla. Robin van Persie'yi Töre ve Nani'yle ileri uçta oynatmak daha doğru gibi geliyor. Forvet arkasında, ben pek verimli olabileceğini sanmıyorum, çünkü top dağıtımı, vizyonu, yaratıcılığı o seviyeler için yeterli değil. Semih yerine Kjaer dememin sebebi 4-3-3 sisteminde, orta alanın yükünü azaltacak pas dağıtımı iyi bir stoper şart. Eskiden 3'lü savunmalar kurulurken mutlaka 1 tanesi Kjaer tipinde bir oyuncu olurdu. Teknik direktöre ise kesinlikle katılıyorum ancak, yerine göre Ersun Yanal veya Aykut Kocaman'da kullanılabilir. Zira, Aykut Kocaman'ı çift maçlı elemelerde deplasmanda kullanırsanız en kötü ihtimal bu kadroyla berabere kalıp dönersiniz. Ersun Yanal, oyunu kanat ve bek üzerine kurduğu için kenar oyuncuları zayıf takımları bu şekilde alt edebilirsiniz. Terim'in ise coşkusu yeter, ona hiç girmiyorum :)

Kızlar Ne Diyor 3

• 1. emre colak
    2. sneijder
    3. podolski
    4. necati ates
    5. aatif chahechouhe
    6. sinan gumus
    7. burak yilmaz
    8. samuel eto
    9. semih kaya
    10. serdar aziz
    11. muslera/onur kivrak/alperen uysal secemedim

0|1
    0|1
  • Kaleci:Muslera
    Defans:Gökhan Gönül, Semih Kaya, Egemen Korkmaz. Hakan Balta
    Orta Saha:Metincan Cici, Nani, Selçuk İnan, Wesley Sneijder,
    Forvet:Fernandão, Podolski

0|0
    0|0
  • messi ronaldo muslera arda bu 4lü her takımda olmalı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Muslera
    Gökhan Gönül - D. Alves - Rdoholfo - Hakan Balta
    Quaresma (Töre ) Sneijder - Sosa Nani (Töre )
    Podolski - V. Persie ( Gomez )

0|1
    0|0
  • Karma takım kursakta ş. l. de final hayal olur
    Muslera
    Gökhan Rhodolfo Kjaer Caner
    Q7 mbia Sneijder Tore
    Rvp Gomez
    Bu kadro eh işte

0|0
    0|0
  • muslera/volkan
    g. g rhodolfo/chedjou kjaer caner
    nani m. topal sneijder q7
    rvp etoo/fernandao

bu kadro belki yari final gorur

0|1
    0|0
  • Muslera
    Gokhan gonul
    Semih kaya
    Kjaer
    Caner
    Melo
    Mbia
    Töre
    Sneijder
    Nani
    Rvp hemen hemen en ideal kadro bu olur sanirim ama cl cok zor :)

0|0
    0|0
  • Manuel Neuer

Dani Alves - Gerrard Pique - Sergio Ramos - Jordi Alba

Luka Modriç - Sergio Busgest - Andres İniesta

Lionel Messi - Luis Suarez - Cristiano Ronaldo

0|0
    0|0
    • Not : bu Ligdeki Oyuncuların hiçbiri SL'de oynayacak kapasıtede degıl

• senin kadro uzay liginde final oynar:))))
      ligimizde muslera, rvp, etoo, nani, q7, podolski, mbia gibi yıldızlar var:))

• Ve Gomez :)

• kaleci: C. Ronaldo
    defans: C. ronaldo - C. ronaldo - C. ronaldo - C. ronaldo
    orta saha: C. ronaldo - C. ronaldo - C. ronaldo
    forvet: C. ronaldo - C. ronaldo - C. ronaldo

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

0|0
    0|0
  • Muslera
    Gökhan Gönül-Chedjou-Semih Kaya - Hakan Balta
    Sneijder - Quaresma - Melo - Selçuk
    Van Persie - Podolski